Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przystań wodna na Wiśle [podpisanie umowy]

redakcja
redakcja
Biuro Prasowe Urząd Miasta Włocławek
Wczoraj władze Włocławka podpisały umowę na budowę nowoczesnej przystani wodnej.

Andrzej Pałucki, prezydent miasta podpisał umowę z Małgorzatą Jaros-Kaczmarek, członkiem zarządu , dyrektorem finansowy Hydrobudowy Gdańsk SA, wykonawcą budowy nowoczesnej przystani wodnej, która powstanie na lewym brzegu Wisły, za ujściem Zgłowiączki, w okolicach ulicy Piwnej.
- To historyczny dzień. Spełnia się nasze marzenie. Po wybudowaniu przystani będziemy mogli w pełni już przeprowadzać cykl treningów - powiedział Krzysztof Gabryelewicz, trener Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.
Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na to zadanie przedstawiła właśnie gdańska spółka, która zaproponowała za zbudowanie przystani wodnej wraz z bazą treningową dla Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego i pomieszczeniami dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego kwotę 33 mln 87 tys. zł.
Będzie to budynek o kubaturze ponad 18 tys. metrów sześciennych. Znajdą się tam pomieszczenia biurowe z zapleczem sanitarnym, szatnie z natryskami, sauna, pomieszczenia trenerów, sala ergometrów, siłownia, magazyn sprzętu treningowego i pralnia z suszarnią. WOPR będzie miał do dyspozycji pomieszczenie biurowe z zapleczem sanitarnym oraz szatnie z natryskami.
SPEŁNIA SIĘ WIELKIE MARZENIE WTW
Ponadto znajdzie się tam lokal gastronomiczny z zapleczem i sanitariatami o powierzchni około 300 metrów kwadratowych, sala konferencyjna dzielona z zapleczem, punkt medyczny, bosmanat z zapleczem, a także pomieszczenia trenerów. Na zewnątrz dostępne będą sanitariaty z natryskami, kuchnia i zmywalnia oraz pralnia z suszarnią. Na terenie inwestycji znajdą się również hangary, warsztaty i magazyny na potrzeby WTW, WOPR i Policji. Wokół przystani zbudowane będą nowe drogi i parkingi, a także kładka dla pieszych przez rzekę Zgłowiączkę. Jednostki pływające będą mogły zacumować w zadaszonym basenie postojowym o powierzchni około 4,5 tys. metrów kwadratowych.
Przy brzegu, który zostanie umocniony znajdzie się slip z wyciągarką. Dla jednostek turystycznych będą oddane do użytku pływające pomosty cumownicze. Duże jednostki, takie jak statki spacerowe będą miały wydzielone miejsce do cumowania. Mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z tarasu widokowego. Projekt zakłada wybudowanie stacji sędziowskiej dla toru regatowego oraz trybun dla ponad 600 widzów. Obiekty zostaną oświetlone, tereny zielone zagospodarowane, zmieni się też mała architektura. Jak zwykle przy tego typu inwestycjach powstaną przyłącza wodociągowe, energetyczne, gazowe, telekomunikacyjne, kanalizacja deszczowa oraz kanalizacja sanitarna. Powierzchnia terenu, na którym powstanie przystań wynosi 33,9 tys. metrów kwadratowych. Szacunkowa wartość inwestycji to kwota 29 mln 573 tys. zł (bez VAT). Budowa zakończy się pod koniec 2013 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto