18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Puchar Świata siatkówka: Polska wygrywa Egiptem 3:0 (ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO)

Puchar Świata 2011. Polacy po kapitalnym meczu z reprezentacją USA, w spotkaniu z zespołem z Egiptu zaprezentowali się przeciętnie, co jednak wystarczyło żeby wygrać 3:0. MIP spotkania został Piotrek Nowakowski. Polacy, dwóch dniach przerwy, w piątek zagrają z reprezentacją Włoch. Początek tego spotkania o godzinie 7 czasu polskiego.

III set

4.34 Gwiazdą końcówki seta niewątpliwie jest Piotrek Nowakowski, który blokuje, atakuje i zagrywa niezwykle skutecznie. Spotkanie kończy Bartosz Kurek. Trzeciego seta wygrywamy 25:19 i całe spotkanie 3:0. Statuetka MIP trafia do Piotrka Nowakowskiego.

4.31 Po przerwie dobrym atakiem i zagrywką popisuje się nasz atakujący. 21:17 dla Polski.

4.28 Polacy mają małe problemy z przyjęciem zagrywki, blokowany Bartman. Egipcjanie odrobili cztery punkty. 18:16 dla biało-czerwonych. O czas prosi Anastasi.

4.23 Łukasz Żygadło pocelował swoją zagrywką przyjmującego Egiptu, a blok na środku postawił Możdżonek. 16:10 dla Polski na drugim czyszczeniu parkietu.
4.19 Michał Winiarski zagrał jak prawdziwy rozgrywający i dał taką piłkę Bartmanowi, że ten bez problemu kończy atak z prawego skrzydła, z drugiej linii. 11:7 dla Polski.

4.16 Do pierwszej przerwy technicznej potrafimy wywalczyć dwa punkty przewagi, Egipcjanie mylą się dosyć często w zagrywce. 8:6 dla nas.

4.13 Pierwsze piłki trzeciej partii to walka punkt za punkt, skutecznie atakuje Bartman. Remis po 5.

II set

4.06 Skończony atak Bartmana i pojedynczy blok Nowakowskiego na Salahu i wygrywamy tego seta 26:24. Prowadzimy w całym spotkaniu 2:0.

4.04 Ignaczak w punkt dogrywa do siatki, dzięki czemu świetną piłkę do ataku dostaje Bartman. Piłka setowa dla Polski 24:22. Nie wykorzystujemy tej pierwszej szansy, drugiej też nie. 24:24.

4.03 W kluczowym momencie seta myli się Salah a atomowym atakiem popisuje się Kurek. 22:20 dla Polski.

3.58 Nowakowski niezawodny nie tylko na środku, ale także w zagrywce. Już tylko punkt dzieli nas od zespołu z nad Nilu. Blokowany Salah i mamy remis po 19.

3.55 Totalnie nie radzi sobie Michał Kubiak, źle przyjmuje albo w ogóle serwisu Egiptu, po dwóch kolejnych akcjach Egipcjanie odskakują nam cztery punkty, na boisko wraca Michał Winiarski. 18:14 dla Egiptu.

3.53 Michał Winiarski ma problemy ze skończeniem ataku dlatego w jego miejsce pojawia się Michał Kubiak, na którego od razu serwują Egipcjanie. Na dwupunktowe prowadzenie Egiptu na drugiej przerwie technicznej. 16:14.

3.50 Po kiwce rozgrywającego Egiptu i ataku na środku, Egipcjanie doprowadzają do remisu. 11:11.

3.46 Do pierwszej przerwy technicznej utrzymujemy dwupunktowe prowadzenie. W ataku w egipskim zespole widać tylko Salaha. 8:6 dla Polski.

3.41 Podobnie jak pierwszego seta rozpoczynają nasi siatkarze i szybko wychodzą na prowadzenie. 4:1 dla nas.

I set

3.35 W kluczowym momencie seta Polacy potrafią się zmobilizować i zdobyć sześć punktów z rzędu! Kurek stawia dobry blok, ataki kończy Bartman. 24:21 dla nas. Po ataku na środku z drugiej linii Winiarskiego wygrywamy tego seta 25:21.

3:30 Nie możemy odrobić trzypunktowej straty, brak skutecznego bloku i ataku w naszym zespole pozwala utrzymać się na prowadzeniu zespołowi z Egiptu. 21:18.

3.24 Brak wyraźnego ataku w polskim zespole. Dodatkowo popełniamy błędy co daje nieźle broniącym Egipcjanom punkty. 16:12 dla Egitpu.

3.20 Po zerwanym ataku Winiarskiego Egipt prowadzi już trzema punktami. 11:8.

3.16 Polacy nie kończą ataków z pierwszej piłki, a na kontrach lepsi okazują się Egipcjanie. 8:6 dla Egiptu na pierwszej przerwie technicznej.

3.15 Egipcjanie po dobrych zagrywkach Salaha i naszych błędach doprowadzają do remisu po 5.

3.12 Szybko wychodzimy na trzypunktowe prowadzenie. Punktuje Kurek i Bartman. 4:1 dla nas.

Polska wygrywa z mistrzami olimpijskimi 3:0. Clayton Stanley: Polacy zagrali wspaniałe spotkanie

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): Jestem bardzo szczęśliwy. Zagraliśmy naprawdę dobrze. Znakomicie rozpoczęliśmy i potrafiliśmy utrzymać to do samego końca. Jestem dumny będąc trenerem takiego zespołu.

Alan Knipe (trener reprezentacji USA):
Siatkówka to gra kompleksowa, ale czasami jest bardzo prosta. Polacy byli lepsi od nas w przyjęciu i zagrywce. Nie mogliśmy złapać własnego rytmu. Musimy obejrzeć to spotkanie na wideo i się z niego uczyć. Jestem bardzo rozczarowany.

Marcin Możdżonek (kapitan reprezentacji Polski): To kolejny dla nas szczęśliwy dzień. Od samego początku byliśmy skoncentrowani i to dzięki temu wygraliśmy. Zagraliśmy dobrze blokiem, a w ataku rewelacyjnie spisał się Zbigniew Bartman.

Clayton Stanley (kapitan reprezentacji USA): Myślę, że Polacy zagrali wspaniałe spotkanie. Mieli bardzo dobrą zagrywkę i potrafili to wykorzystać. Nie mieliśmy nic do powiedzenia. Musimy koniecznie obejrzeć ten mecz na spokojnie na wideo i wyciągnąć wnioski.

Łukasz Żygadło (rozgrywający reprezentacji Polski): Kluczową sprawą w tym spotkaniu była koncentracja, która nie opuściła nas od samego początku. Zagraliśmy dobrze w każdym elemencie. Do kolejnych meczów motywuje nas przede wszystkim tabela i wyniki innych drużyn. We wtorek zagramy o nietypowej porze (godz. 3.00 czasu polskiego, 11.00 miejscowego). Egipcjanie mają bardzo dobrego rozgrywającego i atakującego, to na nich musimy zwrócić szczególną uwagę. To nie są jednak rywale wysokiej jakości, dlatego musimy to wygrać.

Michał Winiarski (przyjmujący reprezentacji Polski): Nie spodziewałem się takiego meczu. Amerykanie są znani z tego, że walczą o każdą piłkę. My z kolei zagraliśmy jedno z najlepszych spotkań tego turnieju i należą nam się gratulacje. W stu procentach zrealizowaliśmy taktykę. Jednak igrzyska olimpijskie nadal są daleko, z każdym rywalem musimy zagrać na maksa. Z Egiptem powinniśmy zwyciężyć, ale Iran też był znacznie niżej notowany i nam się nie udało. Dlatego najważniejsze jest, by nie zlekceważyć przeciwnika.