Puchar Świata siatkówka: Polska wygrywa z Włochami 3:2 (RELACJA NA ŻYWO, ZDJĘCIA)

Puchar Świata 2011. Polacy w dziewiątym spotkaniu XII Pucharu Świata pokonali po zaciętym pojedynku reprezentację Włoch 3:2! Na początku spotkania Polacy przegrywali już 2:0, ale po dobrych zmianach Anastasiego to biało-czerwoni okazali się lepsi. Polacy pokazali prawdziwego ducha walki i wielki potencjał polskiej siatkówki. Tytuł MIP trafił do Michała Ruciaka. Jutro o godz. 7 zagramy z reprezentacją Brazylii.

V set

9.16 MOŻDŻONEK KOŃCZY NA ŚRODKU!!! 15:12 WYGRYWAMY TEGO SETA I CAŁE SPOTKANIE 3:2! Tytuł MIP trafia do Michała Ruciaka, który w dzisiejszym meczu stał się liderem zespołu.

9.14 Nowakowski skuteczny na środku! 14:10 dla nas! PIERWSZA PIŁKA MECZOWA DLA POLSKI! Niewykorzystana.

9.12 Odrabiają dwa punkty Włosi po dobrym bloku na Ruciaku i naszych błędach. Kolejny punkt zdobywa Zaytsev. 12:9 dla nas. Anastasi prosi o czas.

9.11 Łasko w aut! 12:6 dla nas!

9.09 Nowakowski jak zawsze niezawodny na środku! AS SERWISOWY JAROSZA! 11:6 dla Polski!

9.07 Zmiana stron przy naszym czteropunktowym prowadzeniu! Alessandro Fei wpada w siatkę. 8:4 dla podopiecznych Anastasiego!

9.06 Włosi odrabiają dwa punkty atakiem Łasko i blokiem na Ruciaku. 6:4 dla nas.

9.03 Jarosz szaleje w ataku, bronimy ataki Włochów!!! 6:2 dla Polski! Berruto prosi o przerwę!

9.01 Błąd Savaniego, as Ruciaka! 2:0 dla Polski.

IV set

8.57 Świetna końcówka naszego zespołu! Bloki na Łasko i krótka Nowakowskiego dają nam zwycięstwo w tej partii! 25:21 dla Polaków, gramy tie break!

8.54 Michał Łasko blokowany przez Ruciaka! 23:19 dla Polaków. Drugi czas bierze Berruto.

8.52 Wychodzimy na dwupunktowe prowadzenie, po bloku na Łasko to już trzy punkty przewagi! Berruto bierze czas! 22:19 dla nas!

8.49 Na pewno będzie dużo emocji w końcówce tego seta. Zaytsev niezwykle skuteczny. 18:18.

8.47 Jarosz atakuje w aut, schodzimy na drugą przerwę techniczną z punktem straty do Włochów. 16:15 dla Italii.

8.43 Nie kończymy wszystkich ataków, dobrze w obronie ustawieni Włosi. Walka punkt za punkt. 12:11 Włosi.

8.41 Kiwka Zagumnego, flot Nowakowskiego na Zaytseva i prowadzimy 9:7!

8.37 Czwarty set rozpoczyna się od walki punkt za punkt, Włosi zdenerwowani, psują sporo piłek w polu serwisowym. 5:5.

III set

8.30 JAROSZ PO BLOKU! Przepchnęliśmy tego seta! 25:23 dla Polski, 2:1 dla Włochów w całym spotkaniu!

8.29 Ile nerwów w tej końcówce. Walka punkt za punkt! Polacy mają pierwszą piłkę setową po ataku Winiarskiego. 24:23 dla nas!

8.27 Zaytsev blok-aut. 22:21 dla Polski

8.25 Dobrze gramy blokiem w tych najtrudniejszych momentach! Dwa bloki na Savanim plus krótka Nowakowskiego i prowadzimy 22:19.

8.24 Blokowany Jarosz! Prowadzimy już tylko punktem. Drugi blok na Jaroszu! Remis po 19.

8.21 Polacy mylą się w ataku. Już tylko dwoma punktami prowadzą Włosi. Andrea Anastasi prosi o czas. 19:17 dla biało-czerwonych.

8.17 Bartmana zmienia Jarosz, który popisuje się świetnymi atakami. Wychodzimy na trzypunktowe prowadzenie 16:13. Łasko w aut! 17:13 dla nas.

8.14 Fei szaleje na środku, asa serwisowego dokłada Savani, a nawet dwa. Remis po 12.

8.11 Zaczynamy lepiej grać blokiem, co pozwala utrzymać nam trzypunktowe prowadzenie. 10:7 dla nas.

8.06 Od dwupunktowego prowadzenia rozpoczynamy tego seta, Paweł Zagumny kiwa w aut, ale szczęśliwie dla nas mylą się sędziowie. Dobry atak dokłada Bartman. 6:3 dla Polaków.

II set

7.59 Polacy zaczęli grać z większą determinacją! Ruciak kończy ataki, lepiej gramy w obronie. Niestety nie zmienia to losów tego seta. Włosi blokują Winiarskiego. 25:20 dla Włochów, przegrywamy w całym spotkaniu 2:0.

7.55 Nie jest to siatkówka do jakiej przyzwyczaili nas Polacy podczas tego turnieju. Brakuje im determinacji i siły. Piłkę posyła w aut Winiarski. 21:16 dla Włochów.

7.52 Włosi skuteczni w ataku, Polacy pomagają im jeszcze popełniając błędy prawie w każdej akcji. 18:11 dla Italii.

7.50 Posypała się gra Polaków. A Włochom tak jak poprzednio wychodzi wszystko. 16:10 dla Włochów na drugiej przerwie technicznej.

7.48 Włosi skutecznie blokują Bartosza Kurka, którego zmienia Michał Ruciak. Trzypunktowe prowadzenie Włochów 13:10.

7.44 Szybko tracimy nasze prowadzenie. W ataku nie pozostawia nam nic do powiedzenia Łasko, Bartosz Kurek myli się w ataku. Włosi dokładają skuteczne ataki i prowadzą już 10:8.

7.42 Skuteczniej w ataku, niż w tej pierwszej partii, gra Winiarski. 8:6 dla Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

7.40 Początek seta to walka punkt za punkt, nie ustrzegamy się niestety błędów w ataku, ale to i tak daje nam dwa punkty przewagi! 6:4 dla Polski.

I set

7.32 Dobra końcówka seta w wykonaniu Włochów. Wychodzi im wszystko, plus mają trochę szczęścia. My nie potrafimy skończyć ataku. Przegrywamy znacząco tego seta. 25:17 dla Włochów.

7.28 Blokowany Kurek, zmiana na pozycji rozgrywającego, na boisku pojawia się Paweł Zagumny. 20:16 dla Włoch.

7.26 W ważnym momencie seta Fei celuje Ignaczaka zagrywką, atak dokłada Łasko plus skuteczny blok i to Włosi prowadzą już trzema punktami. 18:15 dla Italii.

7.24 Nerwowo po obu stronach siatki. Dużo popsutych zagrywek po stronie Włochów. Jednak to oni znowu na drugim czyszczeniu parkietu prowadzą punktem. 16:15.

7.21 Włosi wychodzą na dwupunktowe prowadzenie po dobrym ataku niezawodnego Łasko i bloku na Bartmanie. 13:11 dla Italii.

7.16 Na pierwszej przerwie technicznej, po dobrym ataku Michała Łasko, minimalnie lepsi są Włosi. 8:7 dla nich.

7.14 Zdobywamy dwa punkty po błędach Włochów, w ataku skutecznie Winiarski i Bartman. Dokładamy do tego blok. Jest remis po 5.

7.11 Włosi rozpoczynają od dwóch skutecznych bloków, trzeci punkt dokłada Zaytsev. 3:0 dla Włochów.

Winiarski i Możdżonek przodują w statystykach

Michał Winiarski pozostał liderem wśród najlepiej przyjmujących siatkarzy w rozgrywanym w Japonii turnieju o Puchar Świata. Pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepiej blokujących utrzymał Marcin Możdżonek.

Na piątą pozycję awansował Piotr Nowakowski, któremu udaje się mieć 0,67 udanego bloku na jednego seta.

Puchar Świata jest pierwszą kwalifikacją do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie. Awans uzyskają trzy najlepsze ekipy.

Środa i czwartek są dniami wolnymi dla zawodników. Po siedmiu zwycięstwach i jednej porażce Polacy prowadzą w tabeli; mają jeden punkt więcej od Rosjan i pięć od Włochów. Do rozegrania zostały trzy spotkania. Impreza zakończy się 4 grudnia.