Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszyły 33. Warszawskie Spotkania Teatralne [konkurs]

MM Warszawa
MM Warszawa
mat. organizatorów
19 najlepszych spektakli z całej Polski będzie można zobaczyć na scenach Teatru Dramatycznego, Teatru Studio oraz Teatru Polskiego. Zaczęły się 33. Warszawskie Spotkania Teatralne. [konkurs rozwiązany]

Spektakle w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, Jana Klaty, Pawła Łysaka, Mariusza Grzegorzka. Opowieść o kabarecie w obozie koncentracyjnym, prowokacyjny „Paw królowej” Doroty Masłowskiej z Teatru Starego w Krakowie, rewia Moniki Strzępki o podstępnej próbie prywatyzacji warszawskiego szpitala położniczego, to tylko niektóre z atrakcji tegorocznej edycji Warszawskich Spotkań Teatralnych. Spotkania potrwają dwa tygodnie. Program festiwalu dostępny jest na stronie www.33wst.pl.

Mamy dla Was w dwuosobowe zaproszenia na pierwsze spektakle festiwalowe - "Dwanaście stacji" i "Nasza klasa".

Tadeusz Słobodzianek - A mi osztalyunk /Nasza klasa
Reżyseria: Gábor Máté
Teatr im. Józsefa Katony w Budapeszcie

Doceniona Nagrodą Nike „Nasza klasa” Tadeusza Słobodzianka to największy sukces polskiej dramaturgii ostatnich lat. Od trzech lat grana z powodzeniem na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego, ma na swoim koncie kilkanaście realizacji zagranicznych.

- Widzę wiele wspólnych punktów w polskiej i węgierskiej historii, przede wszystkim obecne w sztuce koszmary XX-wiecznej Wschodniej i Środkowej Europy - mówił reżyser Gábor Máté. - Dramat porusza niezwykle drastyczne kwestie, takie, które w erze socjalizmu zamiatane były pod dywan. To niezwykle trudna rzecz, kiedy kraj musi skonfrontować się z zatajaną długo historią, zwłaszcza, że żyją jeszcze ludzie, którzy byli świadkami tego wydarzenia, albo wręcz brali w nim udział.

Produkcja emanująca fantastycznym klimatem przeraża, zachwyca i zmusza do myślenia. A kiedy my sami będziemy w stanie skonfrontować się z wydarzeniami z lat czterdziestych wiodącymi do ludobójstwa? Najwyższy czas napisać naszą własną „Naszą klasę” – czytamy o spektaklu na portalu FeHér ElepHánt.

Przekład: Patrycja Paszt
Scenografia: Balázs Cziegler
Kostiumy: Anni Füzér
Ruch sceniczny: Péter Takátsy
Muzyka: László Sáry
Obsada: Hanna Pálos, Réka Pelsőczy, Erika Bodnár, Viktor Dénes, Péter Takátsy, Zoltán Rajkai, János Bán, László Szacsvay, Dénes Ujlaki, Péter Haumann
Czas trwania 120 minut (bez przerwy)
Spektakl w języku węgierskim z polskimi napisami.

19 i 20 kwietnia, godz. 19.00, Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, Scena na Woli im. T. Łomnickiego

Tomasz Różycki - Dwanaście stacji
Adaptacja i reżyseria: Mikołaj Grabowski
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

„Dwanaście stacji”, czyli poemat wierszem Tomasza Różyckiego został wyróżniony w 2004 roku Nagrodą Kościelskich. Opowiada losy rodziny wyrwanej ze swojej ojczyzny z okolic Lwowa i przesiedlonej na Opolszczyznę. – Zachwyciłem się tym tekstem, bo jego tradycja jest tradycją gawędy szlacheckiej. A ja tę gawędę „uprawiam” od 30 lat albo i więcej – mówi autor adaptacji i reżyser Mikołaj Grabowski.

Niesamowita jest twarz Różyckiego, genialnie odnajdującego się nie tylko w roli przewodnika i demiurga scenicznego świata, ale też postaci wysnuwającej z siebie temat, miejsca akcji i kolejne detale. Czuć w nim boleść i skupienie, przecinane raz po raz ostrzem ironii czy absurdu. Różycki śmieje się z siebie w sytuacji odgrywania wiersza, pokazywania swego świata, formowania języka. Ale ten śmiech równocześnie rani go i pcha do dalszego mówienia – pisał Łukasz Drewniak w „Przekroju”.

Realizacja filmowa: Michał Grabowski
Scenografia: Jacek Ukleja
Muzyka: Radosław Wocial
Obsada: Kornelia Angowska, Zofia Bielewicz, Grażyna Misiorowska, Ewa Wyszomirska, Adam Ciołek, Grzegorz Minkiewicz, Andrzej Czernik, Jacek Dzisiewicz, Waldemar Kotas, Maciej Namysło, Łukasz Schmidt, Michał Świtała, Zdzisław Łęcki.
Czas trwania 120 minut  (bez przerwy)

19 kwietnia, godz. 19.00, Scena im. G. Holoubka w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy

UWAGA! KONKURS!

Mamy dla Was aż sześć dwuosobowych zaproszeń na spektakle:

"Dwanaście stacji"
-
3 dwuosobowe zaproszenia na spektakl w dniu 19.04.2013
spektakl wystawiany na Scenie im. G. Holoubka, Pl. Defilad 1

"Nasza klasa"
- 3 dwuosobowe zaproszenia na spektakl w dniu 20.04.2013
spektakl wystawiany na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego

By je zdobyć, należy zarejestrować i zalogować się w portalu MM Warszawa; komentarze umieszczone przez niezalogowanych użytkowników będą ignorowane. W komentarzu napiszcie dlaczego to właśnie do Was powinno trafić jedno z zaproszeń. Napiszcie też koniecznie, na który ze spektakli chcecie się wybrać i kiedy.

Nagrodzimy autorów najciekawszych wpisów. Na odpowiedzi czekamy do 19 kwietnia 2013 do godziny 15.30. Zwycięzcę konkursu powiadomimy mailowo.

Pozostałe konkursy znajdziesz w naszym serwisie: Konkursy MM Warszawa

* Uwaga: konkurs przeznaczony jest dla zarejestrowanych użytkowników. Przed wpisaniem komentarza należy się zalogować. Konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 1992 r. o grach losowych i zakładach wzajemnych z późniejszymi nowelizacjami. Nagrody w konkursie otrzymają autorzy najciekawszych komentarzy. O wyborze zwycięzców zadecyduje jury, w skład którego wejdą przedstawiciele redakcji MM Warszawa.
Uczestnikiem konkursu może być każda osoba fizyczna, pod warunkiem, że nie jest pracownikiem / współpracownikiem firmy Media Regionalne Sp. z o.o. (wydawca MM Warszawa) lub podmiotów od niej zależnych.
tutu

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto