Siarka Tarnobrzeg - Spójnia Stargard 72-67

Słaby początek i trzecia kwarta przesądziły o porażce stargardzkiego pierwszoligowca w Tarnobrzegu. W naszym zespole zawiódł najlepszy strzelec Jakub Dłoniak.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy w 5 minucie prowadzili 13:5. Siłą Siarki były wtedy trójki, których w pierwszej kwarcie miała trzy. Spójnia zaczęła odrabiać straty głównie dzięki Wiktorowi Grudzińskiemu. Jeszcze w tej części stargardzianie wyszli na prowadzenie, ale w końcówce je oddali. W drugiej kwarcie gra była już wyrównana. W 15 minucie, po trafieniu za 3 punkty Huberta Mazura, Spójnia przegrywała tylko 22:23, a po chwili Jerzy Koszuta wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. To w kolejnych minutach jeszcze kilka razy się zmieniało.

Na główną przerwę podopieczni trenera Mieczysława Majora schodzili przegrywając punktem. W tych dwóch kwartach nieznacznie wygrali rywalizację pod koszami, ale mieli sporo, bo jedenaście, strat.

Na początku trzeciej kwarty Siarka ponownie odskoczyła Spójni. Po kilku pudłach naszych zawodników i skutecznych odpowiedziach gospodarze wygrywali w 23 minucie 40:32. Stargardzianie mieli kłopoty z upilnowaniem Piotra Misia, który raz za razem punktował gości. W naszym zespole zawodzili ci, którzy powinni w ataku brylować. Jakub Dłoniak i Hubert Mazur przez ten czas trafili tylko po jednym rzucie z gry na osiem prób. W tej sytuacji wynik próbował ratować Grudziński, ale sam meczu nie mógł wygrać. W końcówce tej części trafili Koszuta oraz Filip Dylik i stargardzianie zmniejszyli straty do sześciu punktów.

W czwartej kwarcie ciężar gry w Spójni wziął na siebie Marcin Stokłosa i to dzięki jego trzem trójkom w 35 minucie goście przegrywali tylko 52:59. Wtedy wreszcie przebudził się Mazur i po jego trójce oraz dwóch punktach w 37 minucie Siarka wygrywała tylko 62:59. Spójnia nie była już w stanie odmienić losów meczu, bo choć Stokłosa trafił jeszcze trójkę, to gospodarze wykorzystywali osobiste.

Siarka Tarnobrzeg – Spójnia Stargard72:67 (17:14, 14:16, 18:13, 23:24)Spójnia: Stokłosa 22 (sześć razy za 3 pkt), Grudziński 13, Mazur 10 (2), Bodych 7 (1), Dłoniak 4, Koszuta 4, Molenda 3 (1), Dylik 2, Grzegorzewski 2, Polowy.