MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Skwer Krasińskiego w Warszawie nabiera zielonych kolorów. Łącznie znajdzie się tam 111 drzew. W poniedziałek zasadzono pierwsze z nich

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Zazielenia się skwer Krasińskiego
Zazielenia się skwer Krasińskiego Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Trwają prace przy budowie skweru Krasińskiego na Żoliborzu. Na pierwszym z odcinków tej inwestycji pojawią się w sumie 24 drzewa. W poniedziałek 25 marca rozpoczęło się sadzenie pierwszych z nich, w tym m.in. śliwy wiśniowej, świerku, lipy i brzozy. Skwer ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Spis treści

Zazielenia się skwer Krasińskiego

Trwa budowa skweru Krasińskiego na warszawskim Żoliborzu. Stołeczny Ratusz wydał najnowszy komunikat dotyczący postępu w pracach. Urzędnicy przekazali, że w poniedziałek 25 marca rozpoczęto sadzenie pierwszych z 24 drzew, które znajdą się na początkowym odcinku tej inwestycji.

Zazielenia się skwer Krasińskiego

Skwer Krasińskiego w Warszawie nabiera zielonych kolorów. Łą...

Na skwerze powstającym w pasie drogowym wzdłuż ul. Krasińskiego, pojawiły się następujące gatunki drzew:

  • Śliwa wiśniowa
  • Świerk
  • Modrzew europejski
  • Lipa
  • Klon
  • Brzoza
  • Sosna czarna
  • Dąb szypułkowy

Docelowo, po zakończeniu całej inwestycji, liczba drzew wzrośnie do 111.

Trwają prace budowlane

Całe zadanie podzielone jest na etapy. Obecnie roboty realizowane są na pierwszym odcinku: od ul. Broniewskiego do ul. A. German. Nowe drzewa uzupełniają dotychczas wykonane prace w tym miejscu. Wykonawca zakończył ukształtowanie terenu, w tym nasypy, które mają zostać obsadzone roślinami.

Wykonano także większość betonowych i mineralnych nawierzchni oraz przebudowano chodnik przy skrzyżowaniu ul. Krasińskiego i Broniewskiego. Do wykonania pozostało jeszcze wykończenie bocznych ścieżek, montaż małej architektury, posianie trawników i nasadzenia. Wśród kilku tysięcy roślin pojawią się krzewy: irgi, jałowce, róże czy tawuły, a także byliny i rośliny cebulowe: rozchodniki, seslerie jesienne, bodziszki, rozplenice japońskie czy narcyzy.

­Zieleń w mieście to nasz priorytet. Tylko w tej kadencji posadziliśmy ponad 630 tys. drzew. Zmodernizowaliśmy wybrane parki, w tym jeden z największych w Warszawie czyli Pole Mokotowskie, oraz rozpoczęliśmy budowę kolejnych. W wielu miejscach stolicy tworzymy nowe, zielone zakątki. Teraz jeden z nich, wzdłuż ul. Kraińskiego, zyska Żoliborz - mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Kiedy koniec inwestycji?

Cała inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Po zakończeniu prac na pierwszym odcinku wykonawca rozpocznie roboty na kolejnym: od ul. A. German do ul. Przasnyskiej, a następnie od ul. Przasnyskiej do ulicy dojazdowej przy ul. Krasińskiego 69.

W miarę możliwości udostępniane będą kolejne etapy, tak by mieszkańcy mogli korzystać z nowej zielonej przestrzeni wcześniej niż przed zakończeniem całej inwestycji - informują urzędnicy.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. Za prace budowlane odpowiada AKG Architektura Krajobrazu. Projekt przygotowała z kolei firma PROINWESTYCJA Katarzyna Łowicka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto