Sportino Inowrocław pokonało Sokoła Łańcut! [zdjęcia]

Inowrocławscy koszykarze na własnym parkiecie pokonali Sokoła Łańcut 74 do 67.

Sportino Inowrocław – Sokół Łańcut 74:67 (18:22, 21:22, 20:6, 15:17)
SPORTINO: Żytko 10 (2), Żurawski 10, Lichodzijewski 9 (2), Sulowski 8 (2), Wierzbicki 3 (1) oraz Jakóbczyk 14 (1), Strzelecki 11, Kus 7 (1), Mowlik 2.SOKÓŁ: Glapiński 15 (1), Fortuna 12 (2), Pisarczyk 11 (1), Wilczek 4, Dubiel 2 oraz Klima 10, Szurlej 9, Ucinek 4, Chromicz 0.Zapis relacji na żywo meczu Sportino - Sokół
Podopieczni Aleksandra Krutikowa zdołali się odbudować po dotkliwej przegranej w Łańcucie. Do 19. minuty żadnej ze stron nie udało się uzyskać przewagi (39:39). W ostatnich 60 sekundach pierwszej połowy Tomasz Fortuna trafił z dystansu (39:42), a Bartosz Dubiel rzucił celnie spod kosza (39:44). Inowrocławianie wygrali walkę na tablicach (18-11), ale pudłowali zbyt często z dystansu (3/11 za 3), mieli też zbyt dużo strat (8).
Kliknij i zobacz galerię zdjęć Sportino Inowrocław – Sokół Łańcut
Gospodarze niezwykle umotywowani wyszli po przerwie. Zdobyli pod rząd 15:0. Wyszli na 10-punktowe prowadzenie (54:44). W tym okresie z dystansu trafiali Łukasz Żytko (2/5 za 3, 3 asysty), Jacek Sulowski (3/8 z gry) i Hubert Wierzbicki (1/1 za 3, 3 zbiórki). Łańcucianie nie zdobyli punktu przez ponad sześć minut, a w sumie w tej części gry zdobyli zaledwie 6 oczek.
Pod koniec. 3. kwarty kontuzji kolana nabawił się Wojciech Żurawski (4/6 za 2, 8 zb.). Po 30. min. i świetnej grze Krzysztofa Jakóbczyka (5/10 z gry, 5 zb., 4 as.) i Macieja Strzeleckiego (4/4 za 2, 6 zb.), prowadzili 59:50.