Szubinianka - Włocłavia 0:3 [zdjęcia, wypowiedzi trenerów]

Niepokonani od 7. kolejek są włocławianie. W sobotę wygrali w Szubinie z Szubinianką 3:0. To czwarty mecz bez straconej bramki spadkowicza, który zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Gospodarze doznali już piątej porażki w obecnych rozgrywkach.
Bohaterem meczu został niewątpliwie Jakub Feter. To jego wejście w drugiej połowie rozruszało grę Włocłavii. To właśnie J. Feter miał udział przy akcjach bramkowych drużyny z Włocławka. Jeszcze w pierwszej połowie, goście mogli prowadzić. Kopaczewski obronił jednak znakomite uderzenie Thiakane z rzutu rożnego, a nieznacznie pomylił się Tłuchowski. W 8. minucie, szubiński bramkarz uprzedził w sytuacji sam na sam Śmigla, któremu znakomitą piłkę zagrał Thiakane. Szubinianka rzadko atakowała bramkę Tandjigory. Senegalski bramkarz obronił uderzenie D. Janickiego z dystansu, ale zachował się chwilę później niepewnie po dośrodkowaniu Roberta Jurka z rzutu rożnego. W 38. minucie, piłkę w siatce umieścił Patryk Stasiak (w 18. minucie zastąpił kontuzjowanego Piotrowskiego), ale sędzia Adam Lyczmański słusznie odgwizdał pozycję spaloną. W drugiej połowie, goście zaatakowali skutecznie. Zaczęło się w 59. minucie, kiedy to zagranie J. Fetera (4 asysta w tym sezonie) technicznym strzałem na bramkę zamienił Emil Thiakane. W 72. minucie, po podaniu Lamparskiego na 2:0 podwyższył Bartosz Śmigiel. Wynik meczu, po zagraniu Piotra Szczęsnego na 3:0 ustalił w końcówce Mateusz Tłuchowski. W 86. minucie powinna paść honorowa bramka dla gospodarzy, jednak Bartłomieja Szwedę uprzedził wślizgiem obrońca, a w ostatniej akcji meczu z wolnego obok bramki uderzył Jurek.
Szubinianka Szubin -  Włocłavia Włocławek 0:3 (0:0) Bramki: 0:1 Thiakane 59., 0:2 Śmigiel 71., 0:3 Tłuchowski 80.
Szubinianka (trener Stepczyński): Kopaczewski - M. Janicki, Dariusz Chojnacki, K. Zajdlewicz, P. Kujawa (74. Szweda) - Pokorski (74. K. Stodolny), Obremski, R. Jurek, Cegiełka - D. Janicki, R. Bojas (66. Tomaszycki).
Włocłavia (trener Borończyk): Tandjigora - Suchomski, Ewert, Szczęsny, Piotrowski (18. Stasiak) - Tłuchowski, Goc (46. J. Feter), B. Feter (79. Grudziński), Lamparski - Śmigiel, Thiakane (83. Doręda).
Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz), asystenci: Bednarczyk, Karwacki. Widzów: 250.
Ławka rezerwowych LKS Szubinianka: Kosiorowski. WKP Włocłavia: Haberski, Frąckowiak.
Pomeczowe opinie trenerów drużynWiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Gramy takim składem, jakim na chwilę obecną mogę dysponować. Gratuluję rywalowi wygranej, chłopacy dali z siebie dzisiaj wszystko. Chcieliśmy wygrać, ale taka jest piłka nożna. Nie zawsze się wygrywa. Jeżeli chodzi o kontuzjowanych zawodników, to Tomek Klein będzie na pewno do mojej dyspozycji na sobotę, treningi wznawiają też Marcin Wiśniewski i Dawid Stodolny, bardzo możliwe jest, że ich też będę brał pod uwagę na kadrę meczową na najbliższe mecze. Natomiast całkiem możliwe, że jeszcze dzisiaj przyjedzie Dawid Zajdlewicz i w środę będzie już z nami grał w pucharowym meczu w Radłowie.
Wiesław Borończyk (trener WKP Włocłavii Włocławek): Jesteśmy zadowoleni, wygrywamy drugi mecz z rzędu bez straty bramki. Jesteśmy w czołówce tabeli, a to nas cieszy. Szczerze powiedziawszy, to z pierwszej połowy nie jestem zadowolony, bo rywal grał niezłą piłkę, ale losy meczu odmieniło wejście Jakuba Fetera, który miał udział przy wszystkich bramkowych akcjach. Co było kluczowe, opanowaliśmy też środek pola. Remis Pogoni Mogilno w Warlubiu dla mnie nie jest zaskoczeniem, bo drużyna Startu już w środowym meczu z nami pokazała się z całkiem niezłej strony.
Statystyki Szubinianka - Włocłaviabramki 0 - 3sytuacje 2 - 7strzały 8 - 12celne 2 - 7niecelne 2 -1zablokowane 4 - 4rzuty rożne 4 - 7faule 12 - 14spalone 4 - 2rzuty wolne 16 - 16dośrodkowania 11 - 9żółte kartki 0 - 0czerwone kartki 0 - 0
ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z MECZU, SKŁADY POZOSTAŁE WYNIKI 4.