T-Mobile Ekstraklasa: Legia wygrała z GKS-em Bełchatów 2:0 (ZDJĘCIA)

Jakub Baliński
W meczu ósmej kolejki T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z PGE GKS-em Bełchatów 2:0. Bramki dla "Wojskowych" zdobyli w drugiej połowie Jakub Wawrzyniak i Miroslav Radović. Po zwycięstwie w Bełchatowie Legia awansowała na szóste miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

Bramki: 0:1 Jakub Wawrzyniak (79-głową), 0:2 Miroslav Radovic (82).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Ariel Borysiuk.

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów 2 500.

PGE GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Grzegorz Fonfara, Filip Modelski, Mate Lacic, Maciej Szmatiuk, Jacek Popek (69. Maciej Mysiak) - Tomasz Wróbel, Grzegorz Baran (75. Szymon Sawala), Leszek Nowosielski (46. Miroslav Bozok), Paweł Buzała - Marcin Żewłakow.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Maciej Rybus, Janusz Gol (84. Daniel Łukasik), Ariel Borysiuk, Miroslav Radovic, Rafał Wolski (75. Michał Żyro) - Danijel Ljuboja (88. Maciej Górski).

Tak relacjonowaliśmy ten mecz:

90+4 min.: Koniec meczu! Legia wygrywa 2:0!

90+3 min.: Rybus faulowany przez Modelskiego, przed polem karnym.

90+2 min.: Mecz dobiega końca, w zasadzie sędzia mógłby go zakończyć już kilka minut temu, ponieważ nic się nie dzieje.

90. min.: Ostatnia minuta meczu. Sędzia Piasecki dolicza 3 minuty.

88. min.: Maciej Górski zmienia Danijela Ljuboję.

86. min.: Chyba jest już po meczu. Legia gra bardzo spokojnie, a Bełchatów już nie wierzy, że można osiągnąć korzystny wynik.

84. min.: Zmiana w Legii. Za Janusza Gola wchodzi Daniel Łukasik. To debiut młodego zawodnika "Wojskowych".

82. min.: GOOOL RADOVIĆ Świetna kontra Legii. Ljuboja piętą kapitalnie odegrał do Rybusa, ten wyszedł sam na sam z Sapelą, ale oddał piłkę do Radovica. Serb stojąc przed pustą bramką nie miał litości. Legia prowadzi 2:0.

79. min.: GOOOL WAWRZYNIAK!! Rybus dośrodkował z rzutu rożnego, a tam świetnie w polu karnym znalazł się Jakub Wawrzyniak i precyzyjnym strzałem głową pokonał Sapele. Legia prowadzi 1:0!

77. min.: Niezła centra Wróbla w pole karne, Sawala próbował strzelać, ale zupełnie mu to nie wyszło.

75. min.: Trener Kiereś również dokonuje zmiany. Za Barana wchodzi Szymon Sawala.

74. min.: Zmiana w Legii. Żyro za Wolskiego.

72. min.: Świetne odegranie zewnętrzną częścią stopy Ljuboi w pole karne, ale zabrakło partnerów z drużyny.

70. min.: Borysiuk strzela z dystansu, ale Sapela sparuje piłkę na rzut rożny.

69. min.: Kuciak ratuje Legię! Szybka akcja Bełchatowa, obrona Legii się zagapiła, Buzała znalazł w polu karnym Żewłakowa, ten uderzył na bramkę, ale Kuciak kapitalnie obronił. Brawo Dusan. Wcześniej Mysiak zmienił Popka.

68. min.: Żółta kartka dla Borysiuka, za faul na Bożoku.

66. min.: Popek w pole karne, ale Kuciak spokojnie łapie piłkę.

64. min.: Ljuboja faulowany na środku boiska.

61. min.: 3 minuty wymiany akcji i szybkiego biegania z obu stron, zakończone złapaniem Ljuboi na pozycji spalonej.

58. min.: Słupek uratował Sapelę po strzale Radovica. Chwilę później Ljuboja trafia do siatki, ale sędzia Piasecki odgwizduje słusznego spalonego.

57. min.: Rybus płasko w pole karne, ale Lacić wybija na rzut rożny.

55. min.: Legii bez dobrej akcji w drugiej połowie.

52. min.: Świetna kontra Bełchatowa. Buzała ograł Jędrzejczyka, podał do Żewłakowa, ten uderzył na bramkę, ale Kuciak udanie interweniował. Po chwili duże zamieszanie w polu karnym Legii, ale bez strzału.

51. min.: Legia prowadzi grę, ale brakuje pomysłu na wykończenie akcji.

48. min.: Co ciekawe, kibice Legii zupełnie zagłuszyli doping miejscowych kibiców.

46. min.: Wawrzyniak leży na boisku. Służby medyczne już pojawiły się na murawie. Na szczęście zawodnik jest już w pełni sił.

46. min.: Zaczynamy drugą połowę! Jest zmiana w GKS-ie, Bożok zmienia Leszka Nowosielskiego.

Przerwa: Nie jest to porywające spotkanie. Legia ma dużą przewagę, ale jest bardzo nieskuteczna. Bełchatów wyraźnie nastawiony jest na grę z kontry. Jeśli Legia zacznie wykorzystywać słabą grę Bełchatowa w obronie, nie powinna mieć problemów z wygraniem tego meczu.

45 +1. min.: Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 0:0

45. min.: Sędzia Piasecki dolicza minutę.

44. min.: Niecelny strzał z dystansu Borysiuka.

43. min.: Bardzo nieudana wrzutka Popka.

42. min.: Legia w ostatnich minutach pierwszej połowy uzyskała sporą przewagę. Wypadałoby udokumentować to bramką.

38. min.: Świetna akcja Legii. Wolski minął dwóch zawodników i uderzył na bramkę. Sapela odbił piłkę przed siebie, tam dopadł do niej Jędrzejczyk, ale uderzył nieprecyzyjnie.

37. min.: Piłka trafiła przypadkowo pod nogi Rybusa w samym środku pola karnego Sapeli. Legionista był tą sytuacją całkowicie zaskoczony i oddał futbolówkę bramkarzowi.

35. min.: Bezpośredni strzał Ljuboi z rzutu wolnego zmierzał w samo okienko bramki Sapeli, jednak bramkarz Bełchatowa zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Szkoda.

34. min.: Niezła kontra bełchatowian, którzy wyszli dwóch na dwóch z obrońcami Legii. Jednak Wróbel zagrał zbyt mocno do Buzały, a ten nie zdołał opanować piłki.

32. min.: Kolejna niezła akcja Legii. Szkoda, że Radović nie zdecydował się wcześniej na strzał. Piłka trafiła finalnie do Gola, a ten uderzył wysoko ponad bramką.

30. min.: Wróbel strzelił wysoko ponad bramką Kuciaka.

29. min.: Ofensywne wejście Wawrzyniaka i Legia ma rzut rożny. Co ciekawe, po centrze Wawrzyniak uderzał, ale bez zagrożenia.

27. min.: Rybus uderzył równie mocno, co niecelnie.

25. min.: Dobra wrzutka Wróbla, Kuciak niepotrzebnie się zawahał, ale na miejscu był Jędrzejczyk i wybił piłkę na rzut rożny.

24. min.: Na szczęście Rybus o własnych siłach opuszcza boisko. Pewnie za chwilę zamelduje się na nim z powrotem.

23. min.: Dłuższa przerwa w grze, na boisku leży Rybus.

20. min.: Legii wyraźnie brakuje dokładności. "Wojskowi" z łatwością dochodzą pod pole karne przeciwnika, ale cały czas brakuje wykończenia.

18. min.: Nieudana akcja Radovica z boku pola karnego Bełchatowa. Sapela od bramki.

16. min.: Kuciak bez problemu broni strzał Popka z rzutu wolnego.

14. min.: Wrzuta Wawrzyniaka z lewej strony wprost na głowę Ljuboi. Serb jednak strzela niecelnie.

13. min.: Radović niepilnowany przed polem karnym strzela minimalnie niecelnie. Szkoda!

11. min.: Na 36. metrze Lacić fauluje Ljuboję.

9. min.: Świetna odpowiedź Bełchatowa. Akcja prawą stroną, ale Fonfara uderzył "panu Bogu w okno".

7. min.: Ajajaj. Powinno być 1:0. Świetna podanie Gola do niepilnowanego Ljuboi, ale strzał Serba zablokował Lacić.

6. min.: Strzał Wróbla, bez zagrożenia dla bramki Kuciaka.

4. min.: Bardzo dobry strzał Wolskiego, minimalnie mija bramkę Sapeli.

3. min.: Sapela nerwowo na aut. Bramkarza GKS-u naciskał Rafał Wolski.

2. min : Groźna wrzutka Wróbla z rzutu wolnego. Na szczęście Kuciak wybija piłkę.

2. min.: Pierwszy pojedynek braci! Wygrał Michał.

1. min.: Sędzia Piasecki ze Słupska gwiżdże po raz pierwszy! Zaczynamy mecz!

17:55: Znamy już składy obu drużyn:

PGE GKS: Łukasz Sapela - Filip Modelski, Maciej Szmatiuk, Mate Lacić, Jacek Popek - Tomasz Wróbel, Grzegorz Baran, Grzegorz Fonfara, Leszek Nowosielski - Paweł Buzała, Marcin Żewłakow

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Maciej Rybus, Janusz Gol, Ariel Borysiuk, Miroslav Radović, Rafał Wolski - Danijel Ljuboja

17:50: W końcu dzisiaj może dojść do pierwszego na polskiej ziemi pojedynku braci Żewłakowów! Przypomnijmy, Michał jest filarem obrony Legii, a Marcin będzie za wszelką cenę starał się strzelić dzisiaj dla Bełchatowa gola.

17:50 : Dla obu drużyn dzisiejsze spotkanie jest szalenie ważne. Legia chciałaby w końcu wygrać w lidze, a co ciekawe, ostatni raz udało jej się to właśnie w Bełchatowie, tyle że w spotkaniu z ŁKS-em Łódź. Podopieczni trenera Kamila Kieresia, na zwycięstwo czekają już pięć kolejek!

17:50 : Witam serdecznie. Zawodnicy już zakończyli rozgrzewkę na murawie stadionu przy ul. Sportowej w Bełchatowie.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!