T-Mobile Ekstraklasa: Legia wygrywa z Górnikiem Zabrze 3:1 (ZDJĘCIA)

Jakub Baliński
Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 3:1. Świetny mecz rozegrał serbski napastnik Legii, Danijel Ljuboja, zdobywca dwóch bramek dla "Wojskowych". Trzeciego gola dołożył niezawodny ostatnio Miroslav Radović. Bramkę dla Górnika zdobył Tomasz Zahorski.

Pierwsza połowa dobrze zaczęła się dla gospodarzy. Już w 8. minucie po świetnym podaniu Jakuba Wawrzyniaka, Danijel Ljuboja strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach Legii Warszawa. Później "Wojskowi" oddali inicjatywę Górnikowi co zaowocowało jedną groźną akcją zabrzan. Świetnie z rzutu wolnego strzelał Michal Gasparik, jednak Skaba nie dał się zaskoczyć. Legia mogła strzelić kolejną bramkę, jednak Skorupski świetnie obronił strzał głową Vrdoljaka.

Drugą część meczu lepiej zaczęli "Górnicy". W 49. minucie powinno być 1:1, jednak grający dobre zawody Skaba, po raz kolejny uratował Legię. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Tomasz Zahorski. Ale, co się odwlecze to nie uciecze. Dwie minuty później był już remis. Zahorski w bardzo trudnej pozycji strzelił bramkę głową. Górnik nadal atakował, ale zabrzanom brakowało pomysłów na ciekawe akcję. To wykorzystała Legia. W 75. minucie meczu Maciej Rybus świetnie dośrodkował w pole karne Górnika, obrońcy nie upilnowali Rodovica, a ten sprytnym strzałem głową nie dał szans Skorupskiemu.

Gra Górnika nie uległa poprawie. Kropkę nad i w tym meczu postawił Ljuboja, który w 90. minucie świetnie wykorzystał ofensywną akcję Wawrzyniaka. Serb zagrał swój najlepszy mecz w Legii.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90 +3': Koniec meczu! Legia wygrywa z Górnikiem 3:1. Dziękuję za uwagę. Dobranoc!

90 + 1' : Sędzia Piasecki dolicza 3 minuty.

90': GOOOOL!!! LEGIAAA! ZNÓW LJUBOJA!! Świetne ofensywne wejście Wawrzyniaka. Piłka trafia do Ljuboji, a Serb po profesorsku, ponad Skorupski. Jest chyba po meczu. Na boisku Jędrzejczyk za Gola.

88': Górnik ma coraz mniej czasu na strzelenie wyrównującej bramki, a nie widać piłkarza z Zabrza, który wziął by ciężar gry na swoje barki.

87': Zamieszanie pod bramką Legii, jednak żaden z zabrzan nie zagroził bramce Skaby.

85': Górnik szuka swojej szansy na wywiezienie punktu z Warszawy. Mączyński katastrofalnie z rzutu wolnego, trafił w Ljuboje stojącego na dwudziestym metrze. Chyba gorzej się nie dało tego zrobić.

83': Gra Ljuboji z Radovicem może się dzisiaj podobać kibicom Legii. Obaj Serbowie szukają się na boisku i nie boją się grać na jeden kontakt.

81': Zabrzanie nie zamierzają przegrać tego meczu i cały czas starają się atakować. To szansa dla Legii by skontrować rywala i zadać mu decydujący cios. Kolejna kartka, tym razem żółty kartonik dla Aleksandra Kwieka.

79': Niepotrzebna przepychanka między piłkarzami. Żółta kartka dla Bembena.

77': Bardzo dobra akcja Komorowskiego w obronie. Legionista wybija piłkę spod nóg Zahorskiego. Zmiana w Górniku: Milik zastępuje Pazdana. Trener Nawałka wprowadza napastnika za pomocnika.

75': GOOOOL!! LEGIA !!! RADOVIĆ!! Świetna centra Macieja Rybusa z prawej strony. Obrońcy Górnika nie przypilnowali Radovica, a Serb ładnym strzałem pokonuje Skorupskiego. Legia prowadzi 2:1.

73': Ljuboja strzelił bramkę. Jednak sędzia boczny podniósł chorągiewkę. Spalony. Warto pochwalić ładną wymianę podań z pierwszej piłki między Radovicem a Ljuboją.

71' Kolejny raz zawodnicy Górnika spokojnie dochodzą do górnych piłek. Aż strach pomyśleć co się stanie, jak zaczną lepiej uderzać głową.

70': Po chwili przewagi Legii, znów ciężar gry przenosi się pod bramkę Skaby. Żółta kartka dla Adama Marciniaka.

67': Jak Żyro tego nie strzelił? Kapitalnie zachował się Ljuboja, ograł obronę, stanął sam na sam ze Skorupskim, ale strzelił prosto w bramkarza Górnika. Piłka odbiła się, trafiła do Żyry, a ten strzelił z pierwszej piłki wysoko nad bramką. Legia powinna prowadzić.

67': Kontra Górnika zatrzymana już w środku boiska.

65': Niepokojące dla Legii jest to, że jej obrońcy przegrywają pojedynki o górne piłki we własnym polu karnym. Zmiany w Legii, Rybus za Borysiuka, a Michał Żyro zajmie miejsce Manu.

64': Strzelał Banaś, piłka odbiła się od pleców obrońcy Legii i wyszła na rzut rożny.

63': Faulowany Gasparik. Rzut wolny z 30 metrów dla Górnika.

62': Na razie jeden Ljuboja to za mało. Legii brakuje na boisku graczy mogących zagrozić bramce Skorupskiego. Zawodzi dzisiaj Manu.

60': Żółta kartka dla Olkowskiego, za faul na Radovicu.

58': Legia przejmuje inicjatywę. "Wojskowi" dłużej utrzymują się przy piłce, jednak brakuje strzałów na bramkę Skorupskiego. Podwójna zmiana w Górniku: na boisku meldują się Mączyński i Olkowski, a schodzą Gierczak i Thomik.

57': Legia musi się wziąć porządnie do roboty jeśli chce wygrać to spotkanie.

55': Dobra akcja Legii. Rzeźniczak wrzucał w pole karne, ale Vrdoljak nie zdołał celnie uderzyć.

53 ': Groźny strzał Ljuboji z rzutu wolnego. Piłka o centymetry minęła bramkę Skorupskiego.

51': Gol dla Górnika Zahorski w niesamowicie trudnej sytuacji pokonuje strzałem głową bramkarza Legii. Napastnik Górnika aby strzelić na bramkę najpierw cofnął się o kilka kroków i był wytrącony z równowagi przez obrońcę Legii. Na Pepsi Arenie mamy remis 1:1.

49': Fantastyczna interwencja Skaby! Po błędzie legionistów w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Tomasz Zahorski, jednak goalkeeper "Wojskowych" nie dał się pokonać.

48': Warto zauważyć, że mimo zatrzymania w pierwszym tygodniu sierpnia "Starucha", mamy doping na Łazienkowskiej. Borysiuk dostał żółtą kartkę za faul na Gaspariku.

46' : Zaczynamy drugą połowę Obie drużyny wychodzą na drugie 45. minut bez żadnych zmian.

Przerwa: Na razie bardzo średnie spotkanie na Pepsi Arenie. Legia szybko strzeliła bramkę i kontrolowała grę w pierwszej połowie. Górnik przez 45 minut praktycznie nie zagroził Skabie. W Legii dobre spotkanie grają Ljuboja i Janusz Gol. Warto pochwalić także aktywnych bocznych obrońców "Wojskowych": Wawrzyniaka i Rzeźniczaka.

45':Niespodziewanie dla wszystkich sędzia Piasecki nie dolicza żadnej minuty i kończy pierwszą połowę.

43': Komorowski bardzo niepewnie. Nie był w stanie wybić prostej piłki i musiał gonić ją do samej linii końcowej. Na szczęście Górnik nie wykorzystał tego błędu.

42': Górnik nadal bez pomysłu na grę. Kwiek przed chwilą beznadziejnie dośrodkowywał z rzutu wolnego.

40': Bardzo mocny strzał Ariela Borysiuka mija bramkę Skorupskiego.

39': Za późno Rzeźniczak zdecydował się zagrywać do Radovica. Serb znalazł się na spalonym.

37': Ljuboja zbyt lekko uderzał na bramkę Skorupskiego. Szkoda, że nie zauważył świetnie wychodzącego na pozycję Janusza Gola.

35': Groźna akcja Górnika. Komorowski dał się zgubić Zahorskiemu, ale były reprezentant Polski strzałem głową przeniósł piłkę nad poprzeczką.

33': Legia wychodziła z naprawdę ciekawym kontratakiem, jednak sędzia Piasecki odgwizdał faul jednego z legionistów. Według interpretacji pana Dawida Piaseckiego, Wawrzyniak uderzył łokciem Bembena.

31': Kuba Wawrzyniak imponuje dzisiaj aktywnością. Zawodnik, który grał w środę w meczu Polska- Gruzja, cały czas pokazuje się do gry, przed chwilą nawet uderzył na bramkę.

29': W końcu Legia zaatakowała zabrzan większą liczbą graczy. Vrdoljak wywalczył rzut wolny z 30 metrów. Jednak Borysiuk fatalnie uderzył. Piłka po słabym strzale po ziemi minęła prawy słupek bramki Skorupskiego.

27': Strzał na wiwat Bembena. Górnik jest na razie bezradny.

25': Obrońcy Legii spokojnie radzą sobie z akcją Adama Marciniaka.

23': Górnik szuka swoich szans ze stałych fragmentów gry, jednak do tej pory każda wrzutka w pole karny kończy się albo interwencja obrońców, albo dobrą reakcją Wojciecha Skaby.

21': Manu strzelił równie mocno, co niecelnie.

19': Wawrzyniak spokojnie wybił piłkę na aut. Bez zagrożenie dla bramki Skaby.

18': Będzie rzut wolny dla Górnika. Radović faulował Bembena.

16': Ljuboja pokazał swoją niebywałą technikę. Jednym zwodem minął dwóch piłkarzy Górnika, ale źle dośrodkował.

13': Tym razem Gasparik świetnie uderzył z rzutu wolnego. Skaba wybija spadającą mu za "kołnierz" piłkę na rzut różny. Legia nie potrzebnie oddaje inicjatywę Górnikowi.

12': Gasparik oddał ni to wrzutkę ni to strzał, ale Skaba pewnie piąstkuje piłkę.

11': Mogło być 2:0, ale Skorupski sparował strzał Vrodljaka na słupek. Szkoda.

9': Ależ błędy w obronie Legii. Szczęśliwie Thomik był na spalonym. "Wojskowi" muszą grać bardziej zdecydowanie we własnym polu karnym.

8': GOOOOL! LEGIA! LJUBOJA!! Świetną piłkę po ziemi zagrał Jakub Wawrzyniak. Danijel Ljuboja spokojnie przyjął futbolówkę i pewnie pokonał Skorupskiego. Adam Banaś nie zdążył ze skuteczną interwencją. Pierwsza bramka Serba w barwach Legii.

6': Dobra oskrzydlająca akcja Legii, centrował Wawrzyniak, ale Vrdoljak zupełnie nie trafił w piłkę.

5': Legia w pierwszych minutach próbuje grać ostrym pressingiem, już na połowie Górnika.

3': Bardzo dobra piłka do Rzeźniczaka, ale boczny obrońca Legii fatalnie przyjął piłkę.

1': Pierwsza próba ofensywna Legii. Rzeźniczak wrzucał w pole karne, ale Ljuboja źle uderzał głową.

1' : Pierwszy gwizdek! Zaczynamy mecz Legia Warszawa-Górnik Zabrze

20:26 : Sędzia Dawid Piasecki ze Słupska wyprowadza obie drużyny na murawę Pepsi Areny.

20:25 : W Legii na razie nie zadebiutuje Dusan Kuciak. Skorża zdecydował się na najsilniejszy skład jakim dysponuje. Górnik z trzema zmianami: na szpicę wraca Tomasz Zahorski, a za kontuzjowanego Magierę zagra Adam Marciniak, w pierwszym składzie jest także Paul Thomik.

20:20 : Znamy już składy obu drużyn:

Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Marcin Komorowski, Michał Żewłakow, Jakub Wawrzyniak - Manu, Ivica Vrdoljak, Ariel Borysiuk, Janusz Gol, Miroslav Radović - Danijel Ljuboja

Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski- Michael Bemben, Adam Banaś, Adam Danch, Adam Marciniak - Paul Thomik, Michał Pazdan, Aleksander Kwiek, Michal Gasparik- Piotr Gierczak- Tomasz Zahorski

20:20 : W poprzedniej kolejce Legia pewnie zwyciężyła na wyjeździe Cracovię 3:1, a Górnik zremisował z Widzewem 1:1.

20:20 : Witam serdecznie! Piłkarze obu drużyn zakończyli już rozgrzewkę. Już za kilka minut Legia rozegra swój pierwszy ligowy w tym sezonie na własnym stadionie.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!