T-Mobile Ekstraklasa: Legia wygrywa z ŁKS-em Łódź 3:1 (RELACJA, ZDJĘCIA)

Jakub Baliński
W meczu zamykającym piątą kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała ŁKS Łódź 3:1. Bramki dla Legii zdobyli Vrdoljak, Gol i Ljuboja. Gola dla gospodarzy z Łodzi zdobył, były legionista, Sebastian Szałachowski.

Początek spotkania w Bełchatowie nie mógł się podobać. Obie drużyny wyraźnie badały swoje siły, aż do 12 minuty, w której Dariusz Kłus ściągnął na ziemię Jakuba Wawrzyniaka we własnym polu karnym. Sędzia Krztoń po konsultacji z asystentem wskazał na "wapno". Z rzutu karnego nie pomylił się kapitan Legii, Ivica Vrdoljak.

"Wojskowi" długo nie cieszyli się z prowadzenia. Już 3 minuty później kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się były legionista, Sebastian Szałachowski. Dusan Kuciak nie miał żadnych szans. Bramka dla ŁKS-u pobudziła "Wojskowych", którzy już w 19. minucie objęli prowadzenie. Maciej Rybus dośrodkowywał z rzutu wolnego, Artur Jędrzejczyk zgrał głową piłkę do niepilnowanego Janusza Gola, a strzelec zwycięskiego gola z Moskwy nie miał problemów z pokonaniem bramkarza łodzian. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie tempo meczu wyraźnie spadło, choć już pierwszej części nie było najwyższe. Długo na boisku zupełnie nic się nie działo. Grę ŁKS-u rozruszał dopiero Tomasz Nowak. Łodzianie przeprowadzili kilka groźnych akcji, ale brakowało im dokładności. Ofensywne zapędy ŁKS-u zostały skarcone w 81. minucie. Świetnym dośrodkowaniem popisał się wprowadzony siedem minut wcześniej Kucharczyk. W polu karnym niepilnowany znalazł się Ljuboja i świetnym strzałem z pierwszej piłki ustalił wynik meczu na 3:1 dla Legii. W tym momencie można powiedzieć, że mecz dobiegł końca. Warto jedynie odnotować, że meczu nie powinien ukończyć Jakub Wawrzyniak, który kilkukrotnie bardzo ostro atakował Cezarego Stefańczyka.

Legia zrobiła swoje. Pokazała wielką dojrzałość, ponieważ grając kiepskie spotkanie, wykazała się skutecznością i ograła outsidera T-Mobile Ekstraklasy. Łodzianom udało się w końcu strzelić pierwszą bramkę w lidze. W tabeli Legia zajmuje czwarte miejsce (mając jeden mecz rozegrany mniej), a ŁKS zajmuje ostatnie miejsce.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz:

90+3. min.: Koniec meczu! Legia wygrywa 3:1!

90. min.: Mecz leniwie dobiega końca. Sędzia dolicza 3 minuty.

89. min.: Wawrzyniak fauluje Stefańczyka. Po rzucie wolnym Bykowski główkuje nad bramką Kuciaka.

85. min.: Zmiana w ŁKS-ie. Pruchnik za Szałachowskiego.

83. min.: Zmiana w Legii. Jakub Kosecki na boisku.

81. min.: Niezła akcja Legii, szkoda, że Kucharczyk zamiast strzelać na bramkę, szukał w polu karnym kolegów z zespołu.

81. min.: GOOOL! LEGIA! LJUBOJA! Świetna centra Kucharczyka w pole karne, Ljuboja, kompletnie niepilnowany, huknął z pierwszej piłki w krótki róg, a Velimirović nie zdążył zareagować. Legia prowadzi już 3:1.

79. min.: Borysiuk świetnie do Ljuboi, ten do Ohayona, ale strzał Izraelczyka został zablokowany.

78. min.: Manu nie opanował piłki na połowie przeciwnika.

76. min.: Vrdoljak poszedł na przebój w pole karne ŁKS-u, w ostatniej chwili zatrzymał go Klepczarek. Rzut rożny. Velimirović bez problemu łapie piłkę.

74. min.: Zmiana w Legii. Kucharczyk za Rybusa. Skorża zaczyna szukać trzeciego gola, bo akcje ŁKS-u robią się coraz groźniejsze.

72. min.: Bardzo brzydki faul Wawrzyniaka. Jest żółta kartka dla Kuby. Chwilę później żółtko dostaje także Vrdoljak.

70. min.: Zmiana w ŁKS-ie. Bykowski za Romańczuka.

69. min.: Byłoby groźnie pod bramką Legii, ale Saganowski był na minimalnym spalonym.

65. min.: ŁKS próbuje się obudzić, ale brakuje dokładności.

63. min.: Zmiana w Legii. Radovica zmienia Ohayon.

61. min.: Bardzo groźnie pod bramką Legii. Świetny strzał głową Mięciela broni Kuciak.

59. min.: Zmiana w ŁKS-ie. Papikyana zmianie Tomasz Nowak.

57. min.: Strzał Borysiuka sprawił problemy bramkarzowi ŁKS-u.

56. min.: Szałachowski fauluje Manu. Dobra pozycja do wrzutki na dalszy słupek.

54. min.: Żółta kartka za faul taktyczny dla Borysiuka.

53. min.: Łabędzki zaskoczył Velimirovica, bramkarz ŁKS-u wybił na aut, po którym Saganowski trafia w słupek własnej bramki.

51. min.: Kontra ŁKS-u zatrzymana na środku boiska.

49. min.: Rybus fauluje Papikyana. Rzut wolny dla łodzian, bez zagrożenia dla bramki Legii.

47. min.: Centra Kaczmarka w pole karne Legii, Mięciel nie dochodzi do główki.

46. min.: Zaczynamy drugą połowę! Obie drużyny zaczynają bez zmian w składach.

Przerwa: To nie jest porywające widowisko. Legia prowadzi grę i zasłużenie prowadzi do przerwy 2:1. Dobrą wiadomością dla ŁKS-u jest pierwsza bramka zdobyta w T-Mobile Ekstraklasie przez Sebastiana Szałachowskiego. Legia kontroluje grę i ma sporą przewagę.

45+1. min: Koniec pierwszej połowy! Legia prowadzi 2:1.

45. min.: Centra Stefańczyka ląduje wprost w rękawicach Kuciaka. Sędzia Krztoń dolicza minutę.

43. min.: Papikyan chciał prostopadłym podaniem znaleźć Mięciela, ale Jędrzejczyk w porę się zorientował i przeciął to podanie. W odpowiedzi Manu uderzył "panu Bogu w okno".

42. min.: Niedokładne dośrodkowanie w stronę Szałachowskiego.

40. min.: Ljuboja nie poradził sobie z Klepczarkiem. W odpowiedzi interwencja Kuciaka tuż przed własnym polem karnym.

39. min.: Gol nie opanował piłki na środku boiska.

36. min.: Groźna odpowiedź ŁKS-u. Akcja Papikyana z Szałachowskim, były legionista wpada w pole karne w asyście Żewłakowa. "Szałach" przewraca się, ale nie ma karnego. Żewłakow był silniejszy i dobrze interweniował.

35. min.: Rybus uderza po ziemi obok bramki Velimirovica.

33. min.: Rybus centruje z rzutu wolnego, jednak bez zagrożenia dla bramki ŁKS-u.

32. min.: Saganowski fauluje Żewłakowa pod polem karnym Legii.

30. min.: Dośrodkowanie Kaczmarka, Szałachowski wyprzedza jednego z obrońców Legii, uderza bardzo dziwnie, biodrem, piłkę spokojnie łapie Kuciak.

29. min.: ŁKS broni się praktycznie całym zespołem. Legia nastawiła się na atak pozycyjny.

27. min.: Gol posłał zbyt długą piłkę do wychodzącego lewą stroną Wawrzyniaka.

25. min.: Kolejna szansa Legii. Świetne zagranie z klepki Ljuboji z Wawrzyniakiem, ale obrońca Legii strzela niecelnie.

23. min.: Ależ szansa dla Legii. Rybus przegrał pojedynek jeden na jeden z Velimirovicem. Pomocnik Legii za daleko wypuścił sobie piłkę, co ułatwiło bramkarzowi łodzian interwencję.

19. min.: GOL DLA LEGII! JANUSZ GOL Rybus z rzutu wolnego, Jędrzejczyk zgrywa głową do niepilnowanego Gola, a ten główką pokonuje bramkarza ŁKS-u. Legia prowadzi 2:1.

18. min.: Ożywił nam się mecz. Gol obok bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rybusa.

17. min.: Dobra akcja Saganowskiego i Mięciela. Ten drugi złożył się do strzału z pól obrotu, ale piłka wylądowała najprawdopodobniej na zadaszeniu trybuny.

15. min.: GOL DLA ŁKS-u! Kapitalny strzał zza pola karnego Szałachowskiego. Kuciak nie miał szans. W Bełchatowie mamy remis 1:1. To pierwzy gol ŁKS-u w tym sezonie.

14. min.: Bardzo dobra interwencja Jędrzejczyka we własnym polu karnym.

12. min.: GOL DLA LEGII! Vrdoljak pewnie pokonuje bramkarza ŁKS-u z rzutu karnego.

11. min.: Rzut karny dla Legii! Kłus ciągnąc za koszulkę sprowadził Wawrzyniaka na ziemię. Sędzia Krztoń po konsultacji z asystentem podyktował 11.

10. min.: Żewłakow próbował uruchomić długim podaniem Ljuboję, ale były reprezentant Polski zagrał niedokładnie.

8. min.: Saganowski szukał podaniem Szałachowskiego, ale znalazł tylko spokojnie łapiącego piłkę Kuciaka.

6. min.: Ofensywne wejście Wawrzyniaka kończy się złym dośrodkowaniem.

4. min.: Rzut wolny Stefańczyka niemalże z środka boiska. Kuciak spokojnie łapie piłkę.

2. min.: Legia ofensywnie zaczyna mecz. Pierwsza długa piłka to Manu jest jednak za mocna.

1. min.: Wojciech Krztoń gwiżdże po raz pierwszy. Zaczynamy mecz ŁKS-Legia Warszawa

18:25: Trzech były legionistów w pierwszy składzie ŁKS, to Szałachowski, Saganowski i Mięciel. W środku pola drużyny z Łodzi operować będzie 17-letni Ormianin, Agwan Papikyan. Dzisiejszy mecz to sentymentalna podróż dla Janusz Gola, który do niedawna występował w Bełchatowie.

18:20: Znamy już składy obu drużyn:

Legia Warszawa: Dusąn Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Ivica Vrdoljak, Jakub Wawrzyniak - Manu, Janusz Gol, Ariel Borysiuk, Miroslav Radović, Maciej Rybus - Danijel Ljuboja

ŁKS Łódź: Pavle Velimirović - Cezary Stefańczyk, Michał Łabędzki, Piotr Klepczarek, Marcin Kaczmarek - Sebastian Szałachowski, Dariusz Kłus, Agwan Papikyan, Bartosz Romańczuk - Marcin Mięciel, Marek Saganowski

18:20: Mecz odbywa się w Bełchatowie, ponieważ łódzki stadion przy al. Unii nie spełnia wymagań licencyjnych.

18:20: Podopieczni trenera Bratkowskiego za wszelką cenę będą próbowali zdobyć pierwszą w tym sezonie bramkę. Ciekawe czy któryś z byłych legionistów, Mięciel, Saganowski lub Szałachowski, wpiszą się dzisiaj na listę strzelców.

18:20: Witam serdecznie! Piłkarze obu drużyn kończą już rozgrzewkę na murawie stadionu miejskiego w Bełchatowie. Świeci piękne słońce, idealne warunki do gry w piłkę.

*T-Mobile Ekstraklasa: Legia zagra na wyjeździe z ŁKS-em (ZAPOWIEDŹ)

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!