T-Mobile Ekstraklasa: Polonia przegrała z Ruchem 0:1 [WIDEO, ZDJĘCIA, RELACJA]

j.babal
W najciekawszym piątkowym meczu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Polonia Warszawa przegrała na własnym stadionie 0:1 z Ruchem Chorzów. Gola dla gości zdobył Żelijko Djokic po podaniu Marka Zieńczuka. Polonia Warszawa kończyła mecz w 10. po czerwonej kartce dla Caniego.

We wtorek jego zespół czeka inne ważne spotkanie. Na stadionie w Kielcach Ruch zmierzy się w finale Pucharu Polski z Legią (w piątek poczynania chorzowian oglądał z trybun trener stołecznego zespołu Maciej Skorża).

Na pierwszą groźną akcję kibice czekali aż do 36. minuty. Wówczas po lekkim strzale z kilku metrów Edgara Caniego piłkę zmierzającą do bramki wybił obrońca gości Rafał Grodzicki. Tuż przed przerwą Bruno Coutinho trafił z rzutu wolnego wprost w bramkarza Ruchu Michala Peskovica. Chorzowianie skupiali się w tej części gry na obronie i wyprowadzaniu kontrataków, ale ich próby kończyły się najczęściej przed polem karnym Polonii.

Po przerwie goście zaczęli grać odważniej i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 51. minucie po płaskim strzale Marka Zieńczuka z okolic narożnika pola karnego piłkę złapał Sebastian Przyrowski. Cztery minuty później Ruch objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu Zieńczuka celnym strzałem głową popisał się bardzo aktywny w zespole "Niebieskich" obrońca Zeljko Djokic. Ten sam zawodnik niedługo potem musiał jednak opuścić boisko z powodu kontuzji.

Poloniści długo nie mogli otrząsnąć się po stracie gola. Dopiero kwadrans przed końcem mocnym strzałem popisał się Paweł Wszołek, ale trafił w bramkarza. Od 85. minuty gospodarze grali w dziesiątkę - za zagranie ręką w polu karnym rywali drugą żółtą kartkę zobaczył Cani. W doliczonym czasie Ruch miał idealną okazję do podwyższenia wyniku. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Polonii znalazł się wprowadzony po przerwie Jankowski (obrońcy gospodarzy zostali daleko w tyle), ale piłka po jego strzale przeleciała tuż nad poprzeczką.

Powiedzieli po meczu:

Czesław Michniewicz, trener Polonii:

"Gratulacje dla trenera Fornalika. Dzisiaj było dużo taktyki, a mało sytuacji bramkowych, zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiedzieliśmy, że bardzo trudno strzelić gola Ruchowi. Zdawaliśmy sobie również sprawę, że kto zdobędzie pierwszy bramkę, będzie blisko zwycięstwa. Ponieśliśmy bardzo bolesną porażkę, ale zostały jeszcze trzy kolejki i chcemy do końca walczyć o jak najwyższe miejsce. Wciąż wierzę, że zajmiemy lokatę gwarantującą udział w europejskich pucharach. W drugim kolejnym meczu dostajemy w końcówce czerwoną kartkę po lekkomyślnych zagraniach. Na pewno zastanowimy się, jak temu zaradzić".

Waldemar Fornalik, trener Ruchu:

"Zdobyliśmy niezwykle cenne punkty na trudnym terenie. Polonia prezentowała się solidnie. Mecz był bardzo wyrównany, być może gospodarze stworzyli więcej okazji, ale moja drużyna pokazała wolę walki i dyscyplinę taktyczną. Cieszymy się, że odnieśliśmy zwycięstwo kilka dni przed finałem Pucharu Polski, który - nie ukrywam - już +chodzi+ nam po głowie. Przed meczem z Polonią dokonałem kilku roszad w składzie. Postawiłem na zawodników najbardziej świeżych w tym momencie. Nie ukrywam, że chciałem również oszczędzić kilku graczy przed spotkaniem w Kielcach z Legią".

CZYTAJ RELACJĘ NA KOLEJNEJ STRONIE

90+4. min.: Koniec meczu! Polonia przegrywa 0:1

90+4. min.: Lewczuk zatrzymuje na skrzydle Wszołka, piłka dla Ruchu.

90+3. min.: Dwaliszwili ani nie strzelił, ani nie podał, finalnie stracił piłkę i cenny dla Polonii czas.

90+2. min.: Żółta kartka dla Zieńczuka.

90+1. min.: Jankowski sam na sam z Przyrowskim, ale uderza nad bramką! Oby ta niewykorzystana sytuacja zdążyła się zemścić na Ruchu.

90. min.: Sędzia Gil dolicza aż 4 minuty.

89. min.: Cotra poślizgnął się i zepsuł akcję Polonii.

88. min.: Sędzia Gil wyrzuca z ławki rezerwowych awanturującego sie Radka Majdana.

87. min.:Świetna centra Jeża, Pesković mija się z piłką, ale nikt z Polonii nie zamknął tego dośrodkowania.

85. min.: Czerwona kartka dla Caniego! Albańczyk za zagranie ręką otrzymuje drugą żółtą kartkę i osłabia swój zespół. Dwie głupie kartki Caniego.

85. min.: Jeż fantastycznie zagrał do Caniego, ale ten przyjął sobie piłkę ręką.

84. min.: Cotra zepsuł kapitalne podanie od Wszołka. Szkoda.

81. min.: Piech schodzi z boiska. W jego miejsce Malinowski.

81. min.: Dwaliszwili świetnie do Wszołka, młody polonista uderza, ale obok bramki.

80. min.: Jankowski uderza zza pola karnego wprost w Przyrowskiego.

77. min.: Dwaliszwili sam na sam z bramkarzem, ale był spalony.

76. min.: Wszołek ładnie minął obrońcę, uderzył z 16 metrów, ale Peskovic świetnie broni.

73. min.: Baszczyński centruje, a obrońcy Ruchu po raz kolejny spokojnie wybijają piłkę.

71. min.: Ruch wychodzi z kontrą, akcję kończy niecelny strzał Zieńczuka.

69. min.: Centra Zieńczuka, Piech nabiega na piłkę, uderza głową, ale bardzo niecelnie. Samo przygotowanie akcji w wykonaniu Ruchu, bardzo ładne.

67. min.: Z boiska schodzi Djokic. Strzelec bramki doznał kontuzji. Na boisku melduje się Lewczuk.

64. min.:Peskovic przeczytał podanie Sultesa.

60. min.: Trener Michniewicz nie czeka. Trzecia zmiana. Piątka zmienia Jeż.

60. min.: Cani "zanurkował" w polu karnym i dostał za to żółtą kartkę.

57. min.: Podwójna zmiana w Polonii. Sultes zmienia Bruno, a Wszołek zastępuje Brzyskiego.

57. min.: Dobra długa piłka od Trałki do Dwaliszwilego, ale Gruzin nie opanował futbolówki.

55. min.: GOOOL! DJOKIC! Świetna wrzutka w pole karne Zieńczuka, piłkę delikatnie głową trącił Djokić i jest 1:0 dla Ruchu.

54. min.: Brzyski uderzył z rzutu wolnego wprost w Peskovica.

52. min.: Piech w bardzo trudnej pozycji dograł do Zieńczuka, ten uderzył na bramkę, ale Przyrowski spokojnie łapie piłkę.

50. min.: Dwaliszwili znalazł prostopadłym podaniem Bruno, ale Brazylijczyk był na spalonym.

47. min.: Pierwsza akcja duetu Piech-Jankowski, dwa razy szybciej niż gdy na boisku był Niedzielan.

46. min.: Zmiana w Ruchu: Jankowski wchodzi za Niedzielana.

46. min.: Zaczynamy drugą połowę meczu!

Przerwa: No nie jest to ciekawe widowisko. Mecz trzeciej i czwartej drużyny T-Mobile Ekstraklasy na razie zawodzi. Mało akcji. niedokładna Polonia, bezbarwny Ruch i nudnawe 0:0. Oby w drugiej połowie było lepiej.

45+1. min.: Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 0:0

45. min.: Sędzia Pskit dolicza minutę.

45. min.: Dwaliszwili do Bruno, ale ten zamiast uderzyć dał sobie wybić piłkę.

42. min.: Ładny strzał Bruno, niestety prosto w Peskovica.

42. min.: Piątek faulowany na skraju pola karnego Ruchu. Może być groźnie.

39. min.: Delikatnie za mocna piłka na wolne pole do Dwaliszwilego. Poloniści potrzebują więcej dokładności.

36. min.: Dwaliszwili ogrywa dwóch rywali i zagrywa przed pole bramkowe do Caniego, ten uderza, ale piłkę sprzed lini bramkowej wybija Grodzicki. Po chwili Bruno po ziemi, ale Peskovic dobrze broni.

35. min.: Kokoszka w walce o górną piłkę fauluje Djokica.

33. min.: Burliga ukrany żółtą kartką za faul na Piątku.

31. min.: Świetna centra Brzyskiego, Bruno huknął z woleja zza pola karnego i minimalnie się pomylił. Po drodze piłka odbiła się od będącego na spalonym Caniego.

29. min.: Dwaliszwili skacząc do piłki, pomagał sobie ręką.

26. min.: Trałka fauluje mijającego go Piecha i otrzymuje żółtą kartkę.

25. min.: Kontra Ruchu, Niedzielan niecelnie podaje do Zieńczuka i kończy całą akcję.

22. min.: Zieńczuk próbował uderzenia zza pola karnego, ale został zablokowany. W strzałach celnych, tak jak w wyniku meczu, nadal 0:0.

21. min.: Grodzicki fauluje Caniego i dostaje żółtą kartkę.

20.min.: Dwaliszwili nie dał rady ograć czterech obrońców z Chorzowa. Brakuje strzałów na bramkę Peskovica.

18. min.: Groźnie pod bramką Polonii. Piłka po rzucie rożnym spadła pod nogi Grodzickiego, ale obrońca Ruchu nie zauważył futbolówki.

15. min.: Dwaliszwili uderza na bramkę, ale trafia w rękę Djokica. Sędzia słusznie nie użył gwizdka.

13. min.: Piech wpadł w pole karne, ale obrońcy "Czarnych Koszul" zdążyli wybić mu piłkę spod nóg.

11. min.: Długa piłka na Caniego, Albańczyk przepchnął Stawarczyka, ale piłkę najszybciej przejął bramkarz Ruchu.

8. min.: Piech prostopadle do Niedzielana, ale na miejscu był Kokoszka i zatrzymał akcję Ruchu.

6. min.: Centrę Grzyba w polu karnym Polonii przejmują obrońcy Polonii.

4. min.: Jodłowiec kapitalnie zatrzymuje Piecha w środku pola.

3. min.: Burliga fauluje wychodzącego do kontry Bruno. Obyło się bez kartki.

1. min.: Zaczynamy mecz!

20:28: Sędziować dziś będzie Paweł Gil z Lublina.

20:25: Znamy już składy obu ekip:

Polonia: Przyrowski - Baszczyński, Jodłowiec, Kokoszka, Cotra - Bruno, Trałka, Piątek, Brzyski - Cani, Dwaliszwili.

Ruch: Peskovic - Stawarczyk, Djokić, Zieńczuk, Grzyb, Grodzicki, Piech, Burliga, Straka, Lisowski, Niedzielan.

20:20: Za chwilę zaczynamy ważny mecz na Konwiktorskiej 6.