Triumf Sportino w Tychach

W minioną sobotę, 6 listopada drużyna Sportino Inowrocław rozegrała swoje ósme spotkanie w lidze. Inowrocławscy koszykarze pokonali drużynę GKS Tychy wynikiem 73:60. Wygrana zapewnia koszykarzom awans na trzecie miejsce w lidze.

GKS Tychy: T. Bzdyra 11, P. Hałas 8 (1), M. Dziemba 7 (1), D. Witos 7, K. Mielczarek 6, P. Pustelnik 5 (1), M. Bacik 5, D. Goldammer 5, M. Markowicz 4, P. Olczak 2
Sportino: A. Lichodziejewski 20 (2), J. Sulowski 15 (2), W. Żurawski 12 , W. Rosnowski 11 (1), H. Wierzbicki 7 (1), Ł. Żytko 5, P. Mowlik 3 (1)
GKS Tychy - Sportino Inowrocław (17:28, 17:15, 19:17, 7:13)
Już w pierwszej kwarcie inowrocławscy koszykarze zdobyli ogromną przewagę, aż 11 punktów. W dwóch następnych mocniejsza okazała się drużyna z Tych, wygrywając zarówno drugą i trzecią kwartę z przewagą dwóch punktów. Ostatnie minuty spotkania należały, jednak do Sportino, gdzie nasza drużyna zdobyła aż 6 punktów przewagi.
W tym meczu wyjazdowym liderami okazali się Aleksander Lichodziejewski, który w meczu zdobył aż 20 punktów, oraz Jacek Sulowski z 15 punktami. W drużynie GKS Tychy bardzo dobrze zaprezentował się Tomasz Bzdyra zdobywając 11 punktów.