Uchwyć zmiany w przestrzeni publicznej - druga edycja Akupunktury Warszawy ruszyła

Materiał partnera zewnętrznego
Wystartowała druga edycja projektu badawczego Akupunktura Warszawy. Od 25 maja do 21 czerwca istnieje możliwość oddawania głosów na swoje ulubione miejsca na mapie stolicy - nie tylko wielkie projekty infrastrukturalne, ale także i mniejsze inwestycje w najbliższym sąsiedztwie.

Akupunktura Warszawy - szpilki na mapie

Za kolejną edycję projektu społeczno-badawczego odpowiedzialna jest międzynarodowa firma doradcza JLL, a także portale BazaBiur.pl i Nowa Warszawa. Ogromne zainteresowanie ubiegłoroczną odsłoną Akupunktury skłoniło organizatorów do kontynuowania tej inicjatywy. Dlaczego? Otóż nie sposób pominąć faktu, że stolica rozwija się szybko, a dynamika tego procesu jest ogromna. Warszawa zmienia się, a zmiany te stymulują nie tylko wielkie projekty infrastrukturalne, ale także, a może i w znacznej mierze, mniejsze inwestycje miejskie, a nawet prywatne. To właśnie one mają znaczny wpływ na pozytywne zmiany w sąsiedztwie i stanowią impuls do rozwoju otoczenia.

Specjaliści z JLL i dziennikarze Nowej Warszawy chcą uchwycić proces zmian zachodzących w stolicy. Akupunktura Warszawy ma pomóc w zidentyfikowaniu miejsc, które dla jej mieszkańców są wyjątkowo atrakcyjne, a inwestowanie w nie przyczyni się do rozwoju obszarów miejskich w wielu wymiarach - przestrzennym, społecznym czy gospodarczym.

Na czym to polega?

Organizatorzy przygotowali trzy kategorie, do których należy po 10 lokalizacji miejskich. To właśnie one zostaną poddane głosowaniu internautów, choć ci mogą także zaproponować własne, ulubione miejsca, których zestawienie nie objęło. Osoby, które wyjaśnią swój wybór w najbardziej oryginalny sposób, zostaną nagrodzone.

Kategorie drugiej edycji Akupunktury Warszawy obejmują:
- najlepsze przeobrażenie przestrzeni publicznej w Warszawie;
- obszary, których metamorfoza będzie miała największy pozytywny wpływ na całe miasto;
- najbardziej miastotwórcze inwestycje komercyjne w Śródmieściu.

Do pierwszej kategorii należą m.in. Bulwary Wiślane, Port Czerniakowski, Skwer Wolnego Słowa, Plac Powstańców Warszawy i kilka ulic - Próżna, Świętokrzyska i Targowa. Jakie obszary, wg. specjalistów i dziennikarzy, są na tyle istotne, że ich metamorfoza będzie miała największy wpływ na ogólną infrastrukturę stolicy? Otóż bardzo znany Kampus Politechniki Warszawskiej, nie mniej popularne Miasteczko Wilanów, ale też Chrzanów, Zawady, Zielona Białołęka czy Żoliborz Przemysłowy. Do trzeciej kategorii - kategorii inwestycji komercyjnych - trafiły m.in. Astoria, Centrum Marszałkowska, Nowy Świat 2.0 czy Q22 i The Tides.

Partnerami plebiscytu są: Bryła, Centrum Łowicka, Eurobuild CEE, Moje Powiśle, Radio Kampus, Stolica, Twoja Praga oraz BazaBiur. Szczegóły projektu dostępne są pod adresem www.bazabiur.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto