W środę decydujące starcie

Tadeusz Nadolski

W drugim meczu finałów play off II ligi koszykarzy ,,Asta" przegrała wczoraj na wyjeździe z drużyną SKK 79:91, która w ten sposób wyrównała stan rywalizacji na 1-1.

Przypomnijmy, że w Bydgoszczy czarno-czerwoni wygrali 82:69. Trzeci rozstrzygający o awansie do I ligi pojedynek odbędzie się w najbliższą środę w hali przy ul. Królowej Jadwigi (początek o godz. 18.00). Decydująca dla końcowego wyniku była druga kwarta tej konfrontacji. Na początku meczu prowadzenie objęli nawet goście (6:3). Gospodarze rozkręcali się jednak z każdą minutą. W drugiej odsłonie zmiażdżyli wręcz podopiecznych Jarosława Zawadki rzutami z dystansu. W całej pierwszej części gracze SKK trafili aż 9 ,,trójek" na 16 prób (,,Asta" tylko 3/12). Celowali w tym zwłaszcza Karol Dębski i Kamil Sulima (po 4). Trzecia odsłona była nieco lepsza w wykonaniu przyjezdnych, którzy zdołali zbliżyć się na 10 pkt. Ale ostatnie 10 minut znowu należało do szybko, skutecznie i efektownie grających siedlczan.

- Za bardzo pozwoliliśmy rywalom się rozhulać - zwłaszcza z dystansu. Ja do moich zawodników mam przede wszystkim pretensje o niezastawianie w obronie. Siedlczanie zebrali na naszej tablicy aż 17 piłek i zdobywali punkty z ponawianych akcji - podsumował występ swojej ekipy Jarosław Zawadka.

Fakty

• Drugi mecz finału play off II ligi (grupa A): SKK Siedlce - KPSW Astoria 91:79 (22:17, 34:21, 15:23, 20:18).

• Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1-1.

• SKK Siedlce: Sulima 23 (4), Dębski 23 (4), Wójcicki 21, Czyż 8, Chomka 4 oraz Nędzi 7, Bal 5 (1).

• KPSW Astoria: Urbaniak 21, Bierwagen 13, Szyttenholm 8, Gliszczyński 2, Szopiński 0 oraz Laydych 13 (2), Baliński 11 (3), Czyżnielewski 7 (1), Robak 2, Szafranek 2, Raczyński 0, Rąpalski 0.