Warsaw Spartans rozgromili płockie Mustangi. Awansowali do I ligi [zdjęcia]

Warsaw Spartans - Mustangs Płock
Warsaw Spartans - Mustangs Płock Krzysztof Sobieraj
Warsaw Spartans potwierdzili swoją świetną formę. Przed własną publicznością pokonali w meczu finałowym PLFA II drużynę Mustangs Płock 11:8.

Finał II ligi Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zgromadził w niedzielę na trybunach stadionu OSiR Bemowo niemal tysiąc kibiców.

Ogłuszający doping zarówno dla gospodarzy jak i dla gości zagrzewał zawodników do walki. A tej nie brakowało. Na początku drugiej kwarty goście sprawili, że stadion zamarł. Łukasz Kamiński powalił w polu punktowym Spartan Tomasza Ochnio zdobywając kolejne dwa punkty dla swojej drużyny za safety.

Ta akcja świetnie podsumowywała dotychczasowe zmagania obu drużyn, w których doskonale radziły sobie formacje defensywne szybko rozbijając ataki przeciwnika, uniemożliwiając im przeprowadzenie długich i skutecznych drive'ów.

Niedługo później Łukasz Pietrzak po krótkim biegu zdobył przyłożenie dla Mustangów. Goście wyszli na prowadzenie i przez dłuższy czas wydawało się, że nie oddadzą go już do końca. Nerwowa atmosfera zapanowała po stronie gospodarzy.

**

Zobacz jak Warsaw Spartans dochodzili do finału PLFA [mecz z Krakowem]

**

Trzecia kwarta stała pod znakiem zmarnowanych szans, zgubionych piłek i dalszej, świetnej gry defensywy obu zespołów. Na szczęście Spartanie opanowali emocje i wrócili do gry. Dzięki temu udało im się to, co wydawało się już niemal niemożliwe.

Przyłożenie z podwyższeniem za dwa punkty pozwoliło im dopaść rywali. Niewiele brakowało, a idąc za ciosem rozstrzygnęliby mecz na swoją korzyść. Niestety próba kopnięcia z pola na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania zakończyła się niepowodzeniem i sędziowie zmuszeni byli zarządzić dogrywkę.

Awans do I ligi PLFA

Pierwsza dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W drugiej jednak Tomasz Marczak nie pomylił się. Piłka kopnięta z pola znalazła drogę do bramki gości. Mustangom nie udało się odrobić straty. Nerwy sprawiły, że Witold Szpotański zgubił piłkę, która trafiła do rąk gospodarzy. W tej sytuacji sędziowie przerwali spotkanie dając tym samym zwycięstwo drużynie

Warsaw Spartans

.

Dzięki niedzielnej wygranej drużyna Warsaw Spartans awansowała do I ligi PLFA.

Warsaw Spartans - Mustangs Płock 11:8

Po dwóch dogrywkach (0:0, 0:8, 0:0, 8:0,0:0,3:0)

II kwarta

0:6 przyłożenie Łukasza Pietrzaka po 7-jardowej akcji biegowej
0:8 dwa punkty dla obrony (safety) po tym jak Michał Kamiński powalił w polu punktowym rywali zawodnika Spartan z piłką

IV kwarta
8:8 przyłożenie Marcina Szczepańskiego po 8-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Witold Wolny po podaniu Tomasza Ochnio)