Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stargardzie

Redakcja
Organizują je Stargardzkie Towarzystwo Muzyczne i Gent. Oprócz koncertów, będą licytacje ciekawych gadżetów, konkursy i niespodzianki. Początek o godzinie 18. Zagrają m.in. stargardzkie kapele doWnhiLL i Junkers.
Organizują je Stargardzkie Towarzystwo Muzyczne i Gent. Oprócz koncertów, będą licytacje ciekawych gadżetów, konkursy i niespodzianki. Początek o godzinie 18. Zagrają m.in. stargardzkie kapele doWnhiLL i Junkers. Emila Chanczewska
Stargardzki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku obędzie się przy placu Wolności. Ale orkiestrowego grania nie zabraknie w innych rejonach miasta.

Na kwestujących mieszkańców natrafimy we wszystkich częściach Stargardu, a także w mniejszych miejscowościach naszego powiatu. Stargardzki XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się przed Stargardzkim Centrum Kultury, na pętli autobusowej. Na czas imprez nie będą tam one kursowały. Już w sobotę w godzinach 12-20, kiedy trwać będą przygotowania do niedzielnej imprezy, zamknięty będzie przystanek na peronie numer 4. Natomiast w niedzielę, przystanek ten będzie nieczynny od godziny 6 do 23. Od 10 do 23 zamknięte będą perony nr 2 i 3, a na przystanek na peronie nr 1 autobusy przyjeżdżać będą do godz. 15.30. Od godziny 23 ruch autobusów na peronach 1, 2 i 3 będzie wznowiony. Peron nr 4 będzie zamknięty jeszcze w poniedziałek, w godzinach 8-13. Poniżej przedstawiamy program stargardzkiego finału WOŚP przy placu Wolności.
 
Napisz list do anioła Happening pod hasłem „Dzieci piszą listy do aniołów”.
– Przygotowaliśmy 1000 czerwonych baloników i karteczki, na których chętne osoby będą mogły napisać życzenia powrotu do zdrowia dla wszystkich chorych dzieci – informują organizatorzy z SCK. – Liściki z życzeniami zostaną przyczepione do baloników i ok. godz. 20, podczas „Światełka do nieba”, z pomocą dobrych aniołów czuwających na nami, uniosą się w powietrze, jako symbol naszego wsparcia dla dzieci dotkniętych chorobą. Pomagać i tworzyć wspaniałą atmosferę podczas trwania happeningu będą wolontariuszki z Centrum Otwarte Drzwi w SCK.
 
Godz. 16-16.50„Przygody klauna”, czyli program estradowy dla dzieci i dorosłych w wykonaniu Teatru Kubika. W programie barwny korowód klaunów i szczudlarzy z lalkami jawajkami, zabawy z publicznością, pokaz w wykonaniu tancerzy ognia, na szczudłach, gry i konkursy, czyli bajkowo cyrkowe zadania dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. Godz. 16.50-17.05 Licytacja fantów.
 
Pop-rockowcy na drodze do gwiazdGodz. 17.05-17.35 „Scena młodych” – koncert zespołu Star Way. Jak informują organizatorzy, stargardzki zespół młodzieżowy Star Way gra muzykę w klimacie pop-rock. Grupa istnieje od marca 2008 roku. Mają na swoim koncie występy na festiwalu młodych talentów w Morzyczynie 2008, na różnych imprezach, organizowanych na terenie Stargardu, w tym także występy w szkołach. Obecnie zespół tworzą: Sebastian Królikowski – bas/chórki, Roman Wawrzyniak – perkusja, Dorota Wasiołek – wokal, Adrian Królikowski – gitara, Sylwia Wasiołek – chórki.
 
Godz. 17.35-17.50 Licytacja fantów.
 
Hip-hop bez fałszu, czyli Sha i CzuGodz. 17.50-18.20 „Scena młodych” – koncert hip-hop w wykonaniu raperówSHA i CZU.
 
SCK:
Rysiek Stęczniewski i Hubert Fukowski pochodzą ze Stargardu i wspólnie tworzą już od 3 lat, poruszając się między hip-hopowymi bitami. Ich mocną stroną jest fakt, że pomimo dużej fascynacji rapem, potrafią czerpać z innych, interesujących brzmieniowo gatunków muzyki. Do tej pory wydali 4 płyty oraz 2 wideoklipy do singlowych piosenek pt. „W tym miejscu” oraz „Nie znikniemy”. W bezpośrednim spotkaniu z publicznością Sha i Czu prezentują energię, charyzmę oraz niezafałszowany hip-hop.
 
Godz. 18.20-18.35
Licytacja fantów.
 
Zagrają nieśmiertelne Kuranty
Godz. 18.35-19.30 „Muzyczna podróż sentymentalna” – koncert zespołu „Kuranty”.
 
SCK: Kuranty, to czwórka sympatycznych i profesjonalnych muzyków z naszego miasta, w składzie: Jerzy Meller – gitara, śpiew; Maciej Niedzielski – perkusja, śpiew; Wojciech Niedzielski „lider” – gitara basowa, śpiew; Stanisław Kolarczyk – gitara, śpiew. Zespół powstał w 1965 roku. Gra muzykę lat 60-tych i 70-tych (głównie repertuar Czerwonych Gitar), nie stroni też od współczesnej muzyki rozrywkowej. W swojej dotychczasowej karierze grupa wystąpiła z wieloma koncertami w kraju i za granicą, często u boku bardzo znanych wykonawców. Na swoim koncie zespół Kuranty ma również liczne telewizyjne występy, do najważniejszych z nich należą: udział w programie Zostań Gwiazdą, gdzie zebrał bardzo pochlebne opinie jury w składzie: Robert Janson,Anna Maria Jopek, Janusz Panasewicz oraz prezentacja dokonań zespołu w programie „Dozwolone od lat 40” prowadzonym w TVP 2 przez Krzysztofa Szewczyka i Marię Szabłowską.
 
Godz. 19.30-19.50 Licytacja fantów.
 
Godz. 20-20.15 „Światełko do nieba” z udziałem grupy De Facto z SCK, zakończenie happeningu „Dzieci piszą listy do aniołów”. De Facto i piosenka literacka
 
Godz. 20.15-20.45 „Scena młodych” – koncert grupy De Facto z SCK.
 
SCK: Stargardzka Grupa De Facto, działa od 1991 r. pod instruktorską opieką Celiny Gładysz. Zespół tworzą młodzi ludzie wykonujący tzw. piosenkę artystyczną. Mają za sobą wiele koncertów, które uświetniają imprezy w SCK. Na przestrzeni 18 lat istnienia zespołu, powstało wiele spektakli muzycznych z ich udziałem. M.in.: „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, „Najpiękniejsze Piosenki Agnieszki Osieckiej”, „Wspomnień Czar”, „Listy bez adresu”, „Oratorium Bożonarodzeniowe”, „Nie budźcie mnie”, „Radość i Chwała”. Członkowie grupy są laureatami wielu konkursów i przeglądów piosenki artystycznej.
 
Godz. 20.45-21 Licytacja fantów.
 
Zaśpiewa Włoch Francesco Napoli
 
Godz. 21-22 „Muzyczna podróż sentymentalna” – koncert Francesco Napoli
 
SCK: Gwiazda włoskiej piosenki oraz kompozytor i autor tekstów będzie gościem specjalnym XVII Finału WOŚP w Stargardzie. Utwory wykonywane przez Francesco Napoli, utrzymane w klimacie pop są znane i śpiewane na całym świecie. Świadczy o tym choćby fakt, iż jego ostatnia płyta pt. „Lady Fantasy” sprzedała się w 44 krajach w ilości 12 milionów egzemplarzy. Do Polski przyjechał po raz pierwszy w 1988 roku na zaproszenie organizatorów festiwalu w Sopocie. Najbardziej popularne utwory tego artysty, które przyniosły mu międzynarodową sławę, to: „Balla Balla”, „Borneo”, „Piano piano”, „Marina” oraz przebój z ostatniej płyty „Lady Fantasy”.
__________________________________________________________________________
Rozkład jazdy MZK PKP PKS

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto