Włocłavia - Flisak Złotoria już po raz trzeci w tym sezonie

W spotkaniu Pucharu Polski Włocłavia wygrała 5:0
W spotkaniu Pucharu Polski Włocłavia wygrała 5:0 Wojciech Alabrudziński

W sobotę mecze 21. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Już po raz trzeci w tym sezonie z Flisakiem Złotoria zmierzy się Włocłavia.Lider IV ligi wygrał w spotkaniu ligowym na wyjeździe z Flisakiem 2:0 oraz pokonał rywala w 1/8 finału Pucharu Polski 5:0. Mecz odbył się 17 listopada na stadionie Chopina 49/51 i był ostatnim w 2012 roku występem na klubowym obiekcie zespołu. Tym samym 2013 rok piłkarze rozpoczną także meczem z Flisakiem (początek godzina 16 - sędziuje Mirosław Gołębiowski z Siniarzewa).Terminarz i wyniki IV ligi kujawsko-pomorskiej 2012/13 Goście wiosną spisują o wiele lepiej niż w I rundzie. Po wodzą nowego trenera Jarosława Maćkiewicza zremisowali z Polonią Bydgoszcz 2:2 a w ostatniej kolejce pokonali Kujawiankę Izbicę Kujawską 2:1. Najskuteczniejszym strzelcem jest Łukasz Drwięga (10 goli), który w przeszłości grał we Włocłavii- Na pewno czeka nas trudne zadanie - powiedział Mirosław Milewski, trener Włocłavii. - Mamy jednak jasno postawiony cel - awans do 3. ligi. Interesuje więc nas tylko zwycięstwo. Chcemy podtrzymać naszą passę. Mam wszystkich zawodników do dyspozycji. Wrócił już po chorobie Bartłomiej Feter. Wybiorę najbardziej optymalną "18" na sobotnie zawody. Ci, którzy mnie nie przekonają podczas treningów, niestety usiądą na trybunach.W pełni sił jest już Dawid Kwiatkowski, który, jak potwierdzają obserwatorzy spotkania z Gopłem Kruszwica (2:1) po wejściu zrobił różnicę w grze włocławian, którzy w doliczonym czasie, za sprawą właśnie najskuteczniejszego strzelca zespołu, wywalczyli dopiero zwycięstwo.Podsumowanie roku działalności nowego zarządu WKS Włocłavia - Nie uważam, że słabo zagraliśmy w Kruszwicy. Wynik nie odzwierciedla przebieg meczu. Na pewno przespaliśmy pierwszą połowę. W drugiej już dominowaliśmy. Byłem przekonamy, że nasze gole to tylko kwestia czasu. Zespół pokazał charakter - dodał Milewski.Warto podkreślić, że Włocłavia w Kruszwicy po raz pierwszy wygrała w tym sezonie, mimo iż straciła pierwsza bramkę. Do tej pory kiedy rywal zdobywał gola jako pierwszy zanotowała dwie porażki i dwa remisy.W sobotę włocławianie są faworytami. Chcą podtrzymać imponującą serię. Do tej pory nie przegrali 13 ligowych meczów z rzędu, a w roli gospodarza od 22 spotkań są niepokonani. Przed własną publicznością średnio zdobywają prawie po cztery gole. Tylko w jednym meczu u siebie zremisowali i to miało miejsce w ostatnim spotkaniu ligowym na własnym stadionie, kiedy to punkty Włocłavii odebrała Unia Janikowo. Zespół wycofał się wiosną z rozgrywek i oprócz Włocłavii pozostałe ekipy otrzymają punkty walkowerem. Liczby Włocłavii przed 21. kolejką17 ligowych meczów - 41 punktów42 gole zdobyte - 15 straconych13 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki13 meczów z rzędu (+4 pucharowe) bez porażki21 spotkań (+1 pucharowe) w roli gospodarza bez porażki7 meczów (+ 3 pucharowe) bez straty gola19 bramek zdobytych w 1. połowie23 bramek zdobytych w 2. połowie3 gole zdobyte w 1. kwadransie gry11 goli zdobytych w ostatnim kwadransie gry6 bramek straconych w 1. połowie meczu9 bramek straconych w 2. połowie meczuSTRZELCY Włocłavii12 - Dawid Kwiatkowski9 - Billy Abbott5 - Mariusz Cichowlas, Michał Skonieczny3 - Piotr Szczęsny2 - Mateusz Ewert1 - Bartosz Czaplicki, Bartłomiej Feter, Marcel Haberski, Adam Matusiak, Adrian Rogalski, Arkadiusz Suchomski.Dwa pozostałe zespoły z regionu włocławskiego także zagrają przed własną publicznością.Mień w Lipnie podejmować będzie Pomorzanina Toruń (17 - Łukasz Uciński z Szubina, jesienią 0:1). W ostatnim spotkaniu lipnowianie przegrali z Gromem, ale zaprezentowali się na tle czołowej ekipy z bardzo dobrej strony.- Zawodnicy są podbudowani po spotkaniu rozegranym w Świeciu. - powiedział Jarosław Ciemiecki, kierownik Mieni - Szczególnie cieszy postawa młodych piłkarzy. Podjęliśmy walkę i byliśmy bliscy zdobycia punktu. Jeżeli z takim zaangażowaniem grać będziemy w kolejnych spotkaniach o naszą przyszłość w IV lidze można być spokojnym.Pomorzanin przegrał w 20. kolejce u siebie ze Startem Warlubie aż 1:5 i będzie się chciał zrehabilitować za ten wynik.Kujawianka Izbica Kuj. zagra z Zawiszą II Bydgoszcz (16 - Gerard Gólcz z Pakości, 2:4). Gospodarze w roli gospodarza wygrali wszystkie siedem meczów i chcą podtrzymać passę. Kujawianka zagra jednak mocno osłabiona. Zabraknie Tomasza Szablewskiego (kontuzja) oraz Szymona Pińkowskiego i Kamila Kuropatwińskiego, którzy pauzują za kartki.Wiele zależeć będzie w jakim składzie przyjadą rezerwy pierwszoligowca, który swój mecz gra już w piątek.