Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Włocławskie szkoły wyższe kuszą żaków na różne sposoby

Renata Kudel
Renata Kudel
z Lipna chce studiować administrację w PWSZ. W wyprawie do Włocławka towarzyszyły mu mama Bożena i siostra Beata. Z prawej - Beata Jakubowska z biura rekrutacyjnego
z Lipna chce studiować administrację w PWSZ. W wyprawie do Włocławka towarzyszyły mu mama Bożena i siostra Beata. Z prawej - Beata Jakubowska z biura rekrutacyjnego Wojciech Alabrudziński
Nabór na studia nabiera tempa.

- W tym roku pogłębiający się niż i bardzo słabo zdana matura będą miały duży wpływ na przebieg rekrutacji - mówi Krystyna Niemczyk, rzeczniczka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. - Na razie przyglądamy się tegorocznej rekrutacji ze spokojem. Jeszcze nie pora na ostateczne podsumowania!
Kuszą nowościami
Jak dotąd co roku, po wszystkich etapach rekrutacji, PWSZ przyjmowała około tysiąca podań. Do dziś złożono ich 150. Największym zainteresowaniem cieszą się: administracja, pedagogika, filologia angielska i zarządzanie. Jest też zainteresowanie studiami niestacjonarnymi na informatyce inżynierskiej. Są one finansowane ze środków unijnych.
W tegorocznym naborze w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej są też nowości - np. na pedagogice wprowadzono specjalności: arteterapia oraz edukacja obronna i bezpieczeństwo publiczne. Właśnie bezpieczeństwo narodowe jest hitem we włocławskim oddziale zamiejscowym Wyższej Szkoły Informatyki z siedzibą w Łodzi. - Nowością są studia magisterskie dla informatyków - mówi Martyna Jankowska z WSInf. Są też studia podyplomowe dla nauczycieli, chcących podnosić swoje umiejętności. Uczelnia sięgnęła po ważny argument finansowy - w tym roku nie obowiązuje wpisowe, które wynosiło do tej pory 500 zł!
Studia na raty
W ofercie Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej są trzy nowe kierunki , odpowiadające oczekiwaniom rynku pracy. Są to: praca socjalna, studia inżynierskie bezpieczeństwo i higiena pracy (jedyne takie studia w naszym województwie) oraz fizjoterapia. W przypadku tych dwóch ostatnich kierunków uczelnia czeka na decyzję Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. - Wprowadzamy taki system, który ma zmniejszyć obciążenia finansowe naszych studentów z racji nauki w uczelni - mówi Monika Jabłońska, rzeczniczka prasowa WSHE. Co to oznacza? Między innymi obniżenie czesnego dla pierwszoroczniaków i system ratalny w opłatach za studia. Do 13 sierpnia nie będzie też wpisowego, wynoszącego prawie 300 złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto