Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wokół stawów Cietrzewia chcą urządzić park

MaW
MaW
Pływające fontanny, alejki dla rowerzystów i spacerowiczów, monitoring, siłownia, pomosty dla wędkarzy - to wszystko ma uczynić park Cietrzewia atrakcyjnym.

Władze dzielnicy już w zeszłym roku zaczęły przygotowania do prac przy stawach Cietrzewia. Pozyskały pieniądze z GFOŚ oraz zleciły wykonanie projektu - ten jest już gotowy. Jeszcze w tym roku mają ruszyć prace. - Projekt modernizacji wykonała firma ABIES – Architektura Krajobrazu, natomiast do połowy br. ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy - tłumaczy Daria Porębska, rzeczniczka Urzędu Dzielnicy Włochy.

Prace przy modernizacji podzielono na dwa etapy, pierwszy zakłada wykonanie ścieżek pieszych i pieszo – jezdnych. Na terenie parku znajdującego się pomiędzy ul. Zbocze, ul. Pana Tadeusza, ul. Cietrzewia oraz ul. Krańcową, wymienione zostaną wszystkie nawierzchnie. Wzdłuż głównyh ciągów biegnących wokół glinianek powstaną także niewielkie placyki wypoczynkowe z drewnianą nawierzchnią, które będą współgrały z pomostami dla wędkarzy. Pomosty również będą służyły jako miejsca do wypoczynku.

Przy głównym wejściu od strony ul. Pana Tadeusza i ul. Zbocze ustawiony zostanie pawilon sanitarny z toaletami, gdzie będzie też m.in. pomieszczenie dla mam z dziećmi (przewijak, umywalka). W tym rejonie projektowany jest także plac zabaw.

Przy ul. Cietrzewia powstanie natomiast plac rekreacyjno – sportowy z miękką nawierzchnią - minisiłownia z urządzeniami dla młodzieży i dorosłych. Z kolei w ramach rewitalizacji zbiorników wodnych wyrównane i umocnione zostaną skarpy, linia brzegowa, zlokalizowane zostaną pomosty dla wędkarzy wraz z zejściem do wody, odmulony zostanie fragment zbiornika.

Teren wokół Stawów Cietrzewia będzie objęty monitoringiem wizyjnym. Montowanie monitoringu przewidziano na 2011 r. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo użytkowników parku czy infrastruktury. Kolejnym celem jest zmniejszenie (z możliwością całkowitej eliminacji) liczby aktów wandalizmu na terenie parku, a także prewencja – sama obecność kamer monitoringu na terenie obiektu działa dyscyplinująco na jego użytkowników. Monitoringiem wizyjnym zostanie objęty m.in. plac zabaw, plac rekreacyjno – sportowy, ujęcie wody oligoceńskiej, obszar Glinianek „Krańcowa” oraz „Cietrzewia”.

Ponadto, wykonana na potrzeby monitoringu sieć komputerowa będzie mogła być wykorzystywana np. do zapewnienia bezprzewodowego dostępu do Internetu dla osób odwiedzających park.

Obraz przesyłany z kamer będzie lokalnie archiwizowany i przechowywany na serwerze monitoringu przez 14 dni (z możliwością wydłużenia bądź skrócenia tego okresu). Dzięki podłączeniu systemu do łącza internetowego, będzie możliwość zdalnego podglądu obrazu z kamer monitoringu z dowolnego komputera wyposażonego w łącze internetowe. Do transmisji obrazu z kamer wykorzystane zostaną m.in. kable światłowodowe.

Do monitoringu wizyjnego wykorzystane zostaną kamery cyfrowe. W zależności od obserwowanego obszaru zastosowane będą kamery obrotowe oraz kamery stacjonarne.



Zobacz także:

Lotnisko Chopina będzie sprzedawać obligacje
Po proteście: kto zapłaci za zniszczone Aleje?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto