Wygrane TKM i Portofino Nowy Styl [wideo, zdjęcia]

W akcji Kacper Wronkowski kadet TKM (niedzielny mecz z Katarzynką)
W akcji Kacper Wronkowski kadet TKM (niedzielny mecz z Katarzynką) Wojciech Alabrudziński
Kolejne ligowe spotkania rozegrały włocławskie zespoły TKM i Nowego Stylu

III ligaMKS Basket Janikowo - TKM 85:67 (21:11, 23:15, 22:13, 19:28)Punkty dla TKM: Nysztal 12, Wojciechowski 8, Stawicki 0, Krasucki 6, Rutkowski 19, Kamiński 0, Michalak 18, Lewandowski 4, Neclaw 0. Trener Maciej Żywiczka Wiele spotkań rozegrały w weekend młodzieżowe zespoły włocławskich klubów.Na inaugurację rundy rewanżowej juniorów Nowy Styl Portofino podejmował drugi zespół inowrocławskiego Kasprowicza.109
NS PORTOFINO
27 31 29 2271
KASPROWICZ II
19 19 11 22NS PORTOFINO: Witwicki 36, Podlewski 20, Włudarski 15, Bledziewski 12, Lewicki 9, Chrupek 8, Jędrzejczak 3, Frontczak 2, Topić 2, Borkowski 2.Włocławski pojedynek od początku toczył się pod dyktando podopiecznych Wojciecha Kobielskiego. Już przed przerwą osiągnęli dwudziestopunktową przewagę, którą w trzeciej kwarcie powiększyli. Dopiero w ostatniej odsłonie gra się wyrównała, gdy w zespole gospodarzy na parkiecie przebywali głównie zmiennicy.Dwa wysokie zwycięstwa, w pojedynkach z drużynami toruńskimi odnieśli kadeci i kadeci młodsi.126
TKM
31 37 30 2834
KATARZYNKA
3 9 10 12TKM: Jankowski 27, Warszawski 22, Kijewski 21, Kuberski 17, Wronkowski 15, Barański 8, Król 8, Przekwas 6, Waga 2.14
MKS PIERNIKI
3 0 7 4111
TKM
19 34 20 39TKM: Cieślakiewicz 28, Matusiak 25, Wasielewski 15, Laskowski 10, Misiak 9, Pietras 5, Wojciechowski 4, Czajka 4, Orzelski 4, Tucholski 4, Chojnacki 2, Ręgocki 1.Jednostronny przebieg miały obydwa mecze. Wyższość włocławian ani przez moment nie podlegała dyskusji. O różnicy klas najlepiej świadczy fakt, że w meczu kadetów młodszych w Toruniu gospodarze w drugiej kwarcie nie zdobyli punktu. Warto też zauważyć, że w zespole TKM udanie zaprezentowali się chłopcy z zespołu młodzików, który dzień wcześniej grał z Basketem Janikowo.81
TKM I
21 21 19 2029
BASKET
9 6 7 7TKM: Frontczak 20, Tucholski 10, Pietras 10, Dutkiewicz 9, Ręgocki 7, Dudek 6, Orzelski 6, Maciejewski 5, Zboiński 4, Tuszyński 4,Gospodarze zagrali mało skutecznie czego częściowym wytłumaczeniem jest fakt, że spotkanie rozpoczęło się o nietypowej porze czyli o godzinie 8.30. Mimo tego nie mieli problemów z wysoką wygraną.W Bydgoszczy spotkały się niepokonane drużyny młodzików młodszych.105
NOVUM I
20 28 32 2567
TKM I
18 10 16 23TKM: Różanowski 21, Zawitowski 17, Piątek 8, Przybyszewski 6, Dwórznik 5, Wiliński 4, Mirecki 3, Mikołajczewski 2, Kuczyński 1.Wyrównana pierwsza kwarta pozwalała wierzyć, że włocławian stać na sukces. W dwóch lepsi byli, dysponujący bardziej wyrównanym składem, gospodarze. Pięciu bydgoszczan zakończyło mecz z dwucyfrowym dorobkiem punktowym, podczas gdy w zespole TKM pochwalić się tym mogło jedynie dwóch. Kategoria młodzik:TKM II Włocławek - Szubinianka Szubin 57:46 (17:5, 21:7, 8:12, 11:23)Punkty dla TKM: Ćwikliński 10, Brzeziński 1, Grodzicki 6, Kłódkowski 6, Krzeszewski 0, Gołębiowski 0, Marciniak 6, Chabasiński 0, Studziński 5, Nowakowski 9, Bazela 6, Szczerbiak 8, Tr. Maciej Żywiczka