Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wystawa Pompeje. Życie w cieniu wulkanu na Stadionie Narodowym [ZDJĘCIA, WIDEO]

red
Wystawa Pompeje. Życie w cieniu wulkanu już niebawem na Stadionie Narodowym
Wystawa Pompeje. Życie w cieniu wulkanu już niebawem na Stadionie Narodowym Foto: MAV / mat. organizatora
70 instalacji multimedialnych na ponad 2000 metrów kwadratowych w 24 salach. Na Stadionie Narodowym możecie oglądać niezwykłą wystawę. Jest to rekonstrukcja antycznych Pompejów sprzed wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. Totalnie innowacyjna, oparta na najnowszych technologiach wizualnych i sensorycznych.

Źródło: Agencja TVN/x-news

Od kwietnia, w 24 salach będzie można oglądać trójwymiarową rekonstrukcję antycznych Pompejów. Największą z atrakcji będzie wybuch Wezuwiusza.

Wystawa Pompeje. Życie w cieniu wulkanu

Warszawska ekspozycja to przeszło 2 tysiące metrów kwadratowych z 24 specjalnie zaaranżowanymi salami oraz 70 instalacjami multimedialnymi, wizualnymi i sensorycznymi. Wezuwiusz nie tylko zagrzmi ale i przemówi głosem Piotra Fronczewskiego. Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów przeprowadzi nas od wnętrza krateru, poprzez gromadzącą się magmę do samej erupcji wulkanu. Ta efektowna projekcja w technologii 4D jest punktem kulminacyjnym ekspozycji.

Czytaj także: Oceanarium Prehistoryczne 3D na Stadionie Narodowym [bilety, godziny otwarcia]

Wirtualna wystawa Pompeje. Życie w cieniu wulkanu to ekspozycja totalnie innowacyjna oparta na najnowszych technologiach wizualnych i sensorycznych. Wystawa jest niezwykłą rekonstrukcją antycznych Pompejów sprzed wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. Fascynująca historia z pogranicza archeologii i architektury przełożona na język oprogramowania i trójwymiarowej grafiki komputerowej. Od 9 kwietnia do 18 października 2015 roku dostępna dla zwiedzających w powierzchniach wystawowych Stadionu Narodowego.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Najnowsze technologie

Głównym partnerem i sponsorem technologicznym wystawy jest Samsung Electronics. Firma jest znana z wspierania wielu projektów kulturotwórczych i edukacyjnych na całym świecie. Opera wiedeńska, Centrum Nauki Kopernik czy program edukacyjny Mistrzowie Kodowania to tylko niektóre przykłady zaangażowania firmy, w których najnowsze technologie pomagają zrozumieć przeszłość i ułatwiają codzienne życie.

Przy tworzeniu wystawy zostały wykorzystane wszystkie dostępne, najnowocześniejsze technologie: rekonstrukcje 3D i 4D, tak jak w przypadku prezentacji wybuchu wulkanu, ponadto efekty multisensoryczne, cyfrowe projekcje przestrzenne, zsynchronizowane multimedialnie pulpity ciekłokrystaliczne, hologramy oraz trójwymiarowe miraże. Odtworzono detal po detalu. Powstały Pompeje w nowym wymiarze. Widz poprzez zmysły wzroku, słuchu i dotyku doświadcza atmosfery życia w Pompejach sprzed prawie 2 tysięcy lat.


od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto