Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Za rok na Banacha powstanie nowa hala targowa

UM Warszawa
Z początkiem lipca tego roku kupcy z północnej części bazaru Banacha – popularnego „Zieleniaka” przenieśli się na plac tymczasowy. Na Banacha wrócą za około rok - do nowoczesnej hali targowej.

Umowę na budowę hali podpisali w poniedziałek Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz przedstawiciele wykonawcy – firmy Resbex.

- Przy przygotowywaniu dokumentów dotyczących budowy hali liczyliśmy się z głosem kupców, czyli przyszłych użytkowników obiektu. W rezultacie projektanci dostosowali zgodnie z ich sugestiami część wnętrza budynku oraz placu targowego. Prace nad nową halą zakończą się pod koniec przyszłego roku. Warszawa zyska pierwszą tak nowoczesną halę targową, kolejny kawałek uporządkowanej przestrzeni miejskiej, a zarazem wygodne miejsce do robienia codziennych zakupów. – zaznaczyła przed podpisaniem umowy Prezydent Warszawy.

Czytaj także: Tajniki Różyca i Hali Banacha odkryte dla mieszkańców Warszawy

Hala o powierzchni ok. 4 tys. m kw. zacznie działać na przełomie 2013 i 2014 r. Koszt inwestycji to ok. 17 mln zł. W samej hali kupcy będą mogli korzystać z boksów, pawilonów i wyznaczonych miejsc do handlu z samochodów. Łącznie znajdzie się tam ponad 200 stanowisk. W hali targowej przewidziane są otwarte i półotwarte boksy handlowe oraz kilka całkowicie zamkniętych pawilonów, łącznie 136 miejsc handlowych. Na placu targowym zaprojektowano 76 stanowisk handlowych.

Zanim kupcy z „Zieleniaka” wprowadzą się do nowoczesnej hali, przez kilkanaście najbliższych miesięcy będą prowadzić swoją działalność na pobliskim targowisku tymczasowym. Znajduje się ono pomiędzy ulicami Skorochód-Majewskiego i Siemieńskiego, w miejscu, gdzie dawniej funkcjonowało miasteczko ruchu drogowego. Na zastępczym targowisku czekają 54 pawilony oraz kilkadziesiąt miejsc do handlu otwartego, wyznaczonych na przynależnym do bazarku parkingu. Wszystkie miejsca wyposażone są w węzły energii elektrycznej, zaś pawilony, przeznaczone do handlu produktami spożywczymi, również w instalację sanitarną.

Czytaj także: Bazar Banacha - z przyszłością czy bez?

W stolicy jest aż 60 bazarów i targowisk. Z badań przeprowadzonych przez Urząd m.st. Warszawy dwa lata temu wynika, że ponad połowa badanych warszawiaków regularnie robi na nich swoje codzienne zakupy. Przebudowa bazaru Banacha jest elementem polityki porządkowania handlu w stolicy, prowadzonej od 2006 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto