Zapasy: Dawid Kareciński wicemistrzem Europy kadetów

(aa)
Wielki sukces odniósł Dawid Kareciński z Pogoni Ruda Śląska. Podopieczny trenera Piotra Topolskiego na mistrzostwach Europy kadetów do lat 17 w zapasach w stylu klasycznym w Daugavpils na Łotwie zdobył srebrny medal w ...

Wielki sukces odniósł Dawid Kareciński z Pogoni Ruda Śląska. Podopieczny trenera Piotra Topolskiego na mistrzostwach Europy kadetów do lat 17 w zapasach w stylu klasycznym w Daugavpils na Łotwie zdobył srebrny medal w wadze 50 kg. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku Dawid także zdobył wicemistrzostwo Europy. Ciekawostką jest to, że w jednym i drugim przypadku w finale spotkał się z Rosjaninem, Stepanem Marjanianem. Tegoroczna walka tych zawodników była bardzo zacięta. W pierwszej rundzie zwyciężył Kareciński 3: 2, w drugiej był remis 1: 1 ze wskazaniem na Rosjanina. Trzecią rundę wygrał Marjanian 3: 0.

Wielu fachowców oglądających tę walkę, twierdziło, że zwycięstwo należało się Karecińskiemu. Taką opinię wyraził między innymi Rumun, Dumitru Sandru wielokrotny mistrz świata, który w triumfalnym geście podniósł do góry rękę Dawida.

O ile rok temu przewaga Marjaniana w finałowej walce z Karecińskim była spora, to teraz nasz zawodnik sprawiał lepsze wrażenie.

- Dawid jest bardzo odważnym zawodnikiem. Stale robi postępy. Mam nadzieję, że jak tak dalej będzie rozwijać swój talent, to może wystąpić na olimpiadzie i zdobyć medal - powiedział trener Topolski.

W drodze do tegorocznego finału ME, Kareciński pokonał rywali z Chorwacji, Litwy, Turcji, Gruzji.

Na tegorocznych mistrzostwach Europy wystąpił także inny zawodnik Pogonii, Mateusz Kasprzak. W wadze 58 kg odpadł on w eliminacjach, przegrywając z Białorusinem.