Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zbudowali z Lego swojego Curiosity

Justyna Kosiorek
Justyna Kosiorek
Dzieciaki uczestniczące w zajęciach RoboCamp mogły posmakować kosmicznej przygody.

W poniedziałek na powierzchni Marsa wylądował Curiosity, najbardziej zaawansowany technologicznie robot badawczy, jaki dotąd powstał. Jego misja stanowi przełom w robotyce i pozwoli na dokonanie nowych odkryć na temat Czerwonej Planety.

Z tej okazji firma RoboCAMP przygotowała dla dzieci i młodzieży warsztaty. Ich uczestnicy zbudowali z klocków Lego modele robota wysłanego na Marsa.

**Zobacz też:

Lody na patyku. Nowa miejscówka w WarszawieOdkryte baseny w Warszawie

**

- Staramy się, żeby zajęcia dla dzieciaków w jakiś sposób odwoływały się do tego, co akurat dzieje się w świecie nauki - mówi Wojciech Syrocki, prezes firmy RoboCAMP. Roboty były budowane w dwuosobowych zespołach. - Każdy robot trochę się od siebie różnił. My dajemy tylko pomysł i inspirację. To jak problemy zostaną rozwiązane przez uczestników kursu zależy od samych młodych konstruktorów - dodaje Syrocki.

- Pomysł zorganizowania warsztatów robotycznych pojawił się już w 2006 roku. Początkowo prowadziliśmy zajęcia dla studentów politechniki w Gdańsku. Później, po wygranym przez nas konkursie na Najlepszy Biznesplan w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości pojawiły się dotacje i zaczęliśmy działać na szerszym polu - tłumaczy mężczyzna.

Zajęcia dla młodych konstruktorów odbywają się w tygodniowych turnusach. Zajęcia prowadzone są w 14-osobowych grupach, podzielonych wiekowo: 6-8 i 9-13 lat. Kursanci przyswajają wiedzę z obszaru informatyki, matematyki czy fizyki. Warto wspomnieć, że do nauki używane są głównie klocki Lego. Kurs nie należy do najtańszych. Turnus kosztuje 860 zł.

- Zajęcia to nie tylko teoria. Staramy się zachęcić dzieci do twórczego myślenia, pokazać im, że nauka nie jest tylko abstrakcją. Dzieciaki potrafią z ogromną łatwością przyswoić materiał, który studentom pierwszego roku Politechniki sprawia niemały problem - mówi Syrocki.

Robocamp to nie tylko optymalny sposób na zainteresowanie dziecka przedmiotami ścisłymi, ale również wspaniała przygoda. – Na zajęcia przysłali mnie rodzice, ale nie żałuję. Jest super. W przyszłości chciałbym pracować dla NASA i budować prawdziwe roboty - mówi Kuba Godlewski, jeden z małych inżynierów szkoły Robocamp.

Na przyszłych zajęciach dzieci będą budowały robota sprzątającego. Zajęcia prowadzone są w kilku szkołach oraz w al. Niepodległości 177.

Mega domówka u Andrzeja w Markach [foto+wideo]

Tak się zmieni bulwar nad Wisłą [wizualizacje]

Nowe miejsce w Warszawie: "Lody na patyku"!

Warszawiaków odwet na Gesslerze. Wisi miastu 22 mln

dodaj artykułdodaj wpis do blogadodaj fotoreportażdodaj wydarzenie
od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto