Zwycięstwo siatkarzy Kępy Dębica

Sławek Oskarbski
Siatkarze Kępy MOSiR Dębica w meczu IV ligi pokonali u siebie Lidera Kamień 3-1. Dzięki temu awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Dębiccy siatkarze rozpoczęli to spotkanie bardzo skoncentrowani i szybko wyszli na prowadzenie 4:1. Później wynik się wyrównał i przy stanie 22:21 dla naszego zespołu trener gości poprosił o czas dla swojej drużyny. Po tej przerwie Kępa wróciła na parkiet i zdobyła jeszcze 2 pkt. Kiedy przy wyniku 24:21 wydawało się, że Kępa wygra pewnie tego seta, do zagrywki z drużyny gości podszedł P. Rurak i doprowadził do wyniku 24:23. W tym momencie czas dla naszego zespołu wziął trener Witold Brniak. To pomogło. Goście zagrali w Pazdana, który dokładnie przyjął piłkę do rozgrywającego, a ten dograł do odbierającego na lewe skrzydło. Mocnym atak zakończył tego seta.Drugi set siatkarze Kępy rozpoczęli od wyraźnego prowadzenia. Przy stanie 11:7 dla miejscowych trener gości wziął czas. Niewiele to pomogło drużynie Lidera. Perfekcyjne przyjęcie i dobre ataki dębickich skrzydłowych oraz środkowych doprowadziły do powiększania przewagi przez Kępę. Ostatecznie tę partię dębiczanie wygrali 25:16.Do trzeciego seta obie drużyny wyszły mocno skoncentrowane. Przez długi czas na tablicy był wyrównany wynik. Niestety od stanu 12:12 goście przy własnej zagrywce zaczęli odskakiwać. Trener Kępy poprosił o przerwę przy stanie 15:19. Gospodarze podgonili rywala na dwa punkty, ale potem błędy i dobra gra przyjezdnych w ataku spowodowały, że na tablicy był wynik 17:22. Kiedy wydawało się, że Lider wygra tą partię wysoko, dobre zagrywki Barana spowodowały, że przewaga gości nieco stopniała, a trener przyjezdnych wziął czas, żeby uspokoić grę swoich podopiecznych. Przy stanie 19:24 dwoma punktowymi zagrywkami popisuje się Cyran, ale na tym skończyło się zdobywanie punktów przez dębiczan w tym secie. Przeciwnicy wygrali 25:21.Czwarty set to partia bez historii. Dębiczanie już na starcie osiągnęli ogromną przewagę, która przez ani moment nie była zagrożona. Ostatecznie siatkarze Kępy zdemolowali rywali do 13, co ucieszyło licznie zgromadzonych kibiców, podrywanych do dopingu przez nowego wodzireja.Kępa MOSiR Dębica - Lider Kamień (25:23, 25:16, 21:25, 25:13) Kępa MOSiR: Kantor, Cieślak, Pazdan, Jadach, Baran, Mosur, Gołąb, Olszewski, Cyran, Chudy, Nowak (libero) oraz Knaź.Lider: Przybyło, Kostyra, A. Rurak, Cudo, Drelich, Kucąba, M. Piróg, P. Rurak, P. Piróg.