AKM Portofino bez porażki w III lidze. TKM wygrało z Astorią

Zwycięstwa włocławskich trzecioligowców, AKM Portofino z kompletem zwycięstw nowym liderem. Pierwszy zespół juniorów TKM nadal na czele. Komplet zwycięstw zapisały na swe konto drużyny włocławskich klubów występujące w 3. lidze i rozgrywkach juniorów.Najwięcej emocji przyniosło spotkanie niepokonanych w 3. lidze ekip AKM i inowrocławskiego Domino. Kłopoty włocławian rozpoczęły się przed meczem gdy zorientowano się, że w sobotę minął termin ważności badań lekarskich Patryka Pańczaka, podstawowego gracza podkoszowego. Odbiło się to na ich postawie w 1. kwarcie gdy dopiero w końcówce zdołali sobie zapewnić przewagę.Zdecydowanie lepiej AKM zagrał w 2. kwarcie. Dokładne rozegranie ataku pozycyjnego i celne rzuty z dystansu sprawiły, że powiększył przewagę, która na koniec pierwszej połowy wynosiła 19. punktów. W 3. kwarcie grano kosz za kosz i dopiero w końcówce gościom udało się nieco zmniejszyć stratęLigowe wyniki TKM i AKM. Marchlewski i Komenda w reprezentacji Polski do lat 16 Uspokojeni wysokim prowadzeniem włocławianie ostatnią odsłonę meczu rozpoczęli rozluźnieni. Proste błędy wykorzystali goście szybko niwelując stratę, która po pięciu minutach zmalała do pięciu punktów. Włocławianie zatracili skuteczność (w tej kwarcie trafili z gry tylko raz). Na szczęście Mateusz Krawiec nie mylił się z linii rzutów wolnych. Na kilku sekund przed końcem przy wyniku 80:77 przewinienie Sebastiana Witwickiego uznano za umyślne. Goście wykorzystali wolne, mieli piłkę, jednak po niecelnym rzucie wywalczyli ją wło-cławianie. Szybki faul rywali sprawił, że przed szansą stanął Witwicki, który przestrzelił oba rzuty. Rzut rozpaczy gości był na szczęście niecelny. AKM, z kompletem zwycięstw, został samodzielnym liderem.Drugie zwycięstwo odniosła trzecioligowa drużyna TKM, która jedynie w pierwszej kwarcie bydgoskiego meczu a Astorią miała problemy. W kolejnych, głównie dzięki skutecznej grze Dawida Słupińskiego, ich wyższość nie podlegała już dyskusji.Problemów w klubowych derbach nie miał pierwszy zespół juniorów TKM. Wygrał z młodszymi o dwa lata kolegami i z kompletem zwycięstw jest liderem rozgrywek. Wygrali także juniorzy AKM, którzy sukces w meczu z zespołem toruńskim zapewnili sobie w pierwszej połowie. Dokumentacja80 AKM 17 31 20 1279 DOMINO 15 14 24 26AKM PORTOFINO: Krawiec 26 (4), Szląskiewicz 22 (2), Zawalski 13, Witwicki 9 (1), Majewski 4, Stępkowski 3, Leśniewski 2, Piekarski 1.64 ASTORIA 22 6 21 1582 TKM 15 24 22 21TKM: Słupiński 25, Spojda 13, Warszawski 11, Krzywdziński 10, Kruszczyński 9, Kijewski 8, Trendewicz 4, Barański 2.80 TKM I 16 20 20 2450 TKM II 15 12 10 13TKM I: Barański 24, Kijewski 17, Komenda 16, Matusiak 8, F. Zych 5, Wojciechowski 4, Laskowski 3, Chojnacki 3.TKM II: Ręgocki 12, Kłódkowski 8, Zboiński 7, Nowakowski 6, Orzelski 4, Marchlewski 4, Cieślewicz 4, Frontczak 3, Dutkiewicz 2.54 AKM 17 16 10 1150 BASKET SIDEN I 6 1 17 16AKM: Osiński 18, Mossakowski 13, Mańkowski 8, Kazimierczak 5, Dębczyński 4, Lebiedziński 4, Nowacki 2.