Anwil Włocławek w finale Pucharu Polski! Do trzech razy sztuka?

Anwil Włocławek wygrał w półfinale Pucharu Polski z Treflem Sopot 85:77.

Włocławianie tym samym awansowali do sobotniego finału (g. 18 - transmisja w radiu GRA), w którym zmierzą się z Polpharmą Starogard Gdański, która 67:66 pokonała Asseco Prokom Gdynia.W tym sezonie Anwil dwukrotnie przegrał w lidze z Polpharmą, a więc do trzech razy sztuka...!
Jednym z bohaterów Anwilu w piątkowym spotkania był DJ Thompson zdobył 8 punktów i zaliczył 10 asyst. Efektowną akcję Amerykanin zaliczył w końcówce meczu. Po własnym przechwycie trafił prawie z 9 metrów, rywal wyprowadzał piłkę i Harrington złapał pod własnym koszem przewinienie ofensywne oczywiście na Thompsonie.
ANWIL: Miller 23, Jovanović 15, Pluta 10, Majewski 9, Thompson 8, Hajrić 8, Modrić 7, Thomas 5, Diduszko 0
Wypowiedzi dla PLK TV- Nie graliśmy zbyt dobrze dzisiaj. Obudziliśmy się dopiero w czwartej kwarcie. Doszliśmy rywala, ale nie potrafiliśmy wykorzystać uzyskanej przewagi. Filip Dylewicz dobrze punktował, ale jednak głupie straty spowodowały, że Anwil ponownie odskoczył. - powiedział Adam Waczyński, zawodnik Trefla.
- Cieszymy się bardzo z tej wygranej. Ostatnie nasze mecze nie wyglądały za dobrze. Każda wygrana daje nam pewną stabilizację. Trochę rozkojarzyliśmy się w czwartej kwarcie. Przyszło rozprężenie, ale pokazaliśmy, że mamy potencjał i zasłużenie wygraliśmy - powiedział Andrzej Pluta, kapitan Anwilu.