Anwil Włocławek zagra w fazie play-off. Wygrał z Czarnymi 82:76 [zdjęcia]

kapitan Rottweilerów Seid Hajrić
Anwil Włocławek pokonał w Hali Mistrzów Energę Czarnych Słupsk 82:76 w jednym z najciekawszych sobotnich spotkań 21 kolejki Tauron Basket Ligi i zapewnił sobie miejsce w pierwszej szóstce po sezonie zasadniczym i dalszą rywalizację w play-off.

Przed rozpoczęciem spotkania nastąpiła miła uroczystość, statuetkę dla najlepszego koszykarza w miesiącu lutym otrzymał Deividas Dulkys z Anwilu Włocławek, którą przyznały mu władze Tauron Basket Ligi, a wręczył komisarz zawodów pan Kazimierz Lenczowski. Początek spotkania ułożył się świetnie dla włocławskiej drużyny, już po dwóch minutach gry prowadziła 11:0, m.in. dzięki dwóm trójkom Deividasa Dulkysa. Kolejne minuty pokazały, że goście tak łatwo skóry nie sprzedadzą. Pierwsza kwarta zakończyła się 9 punktowym zwycięstwem Rottweilerów 27:18. W drugiej kwarcie goście zaczęli odrabiać straty za sprawą celnych rzutów Garretta Stutza oraz Rodericka Trice. Ta część spotkania zakończyła się 3 punktowym zwycięstwem gości. 11:14. Jednak na przerwę włocławianie schodzili z 6 punktową zaliczką 38:32. W trzeciej odsłonie gospodarze trzymali wynik w swoich rękach. Gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. Ostatecznie punktem wygrali kwartę włocławianie 16:15. W ostatniej kwarcie gospodarze sprawili swoim kibicom horror.  Spotkanie było wyrównane, w drużynie gospodarzy zaczęła wkradać się nerwowość, niepotrzebne straty i nie celne rzuty z dystansu, a nawet w sytuacjach podkoszowych. W przeciwieństwie do gospodarzy, podopieczni Andreja Urlepa zaczęli walczyć na obu deskach, zbierać piłkę oraz celniej rzucać, tym samym doszli gospodarzy na cztery oczka.
Jednak kryzys Rottweilerów w ważnych dla całego spotkania chwilach zażegnali rzucając 7 z 8 rzutów wolnych Seid Hajrić oraz Jordan Callahan. Ostatecznie Anwil pokonał trzeci raz (liczą Puchar Polski) w tym sezonie rozgrywek drużynę ze Słupska 82:76 i tym samym zapewnił sobie miejsce w pierwszej szóstce gwarantujące udział w fazie play-off.
W drużynie włocławskiej kolejny raz liderem był Deividas Dulkys, zdobywca - 22 punktów. Kolejnym dobrze punktującym koszykarzem był Seid Hajrić - 18 punktów oraz Jordan Callahan – 17. W drużynie przyjezdnych najskuteczniejszym był Roderick Trice – 16 oraz Michał Nowakowski i Jordan Hulls po 11.
Anwil Włocławek – Energa Czarni Słupsk 82:76 (27:18, 11:14, 16:15, 28:29)Anwil: Dulkys 22 (6), Hajrić 18, Callahan 17 (2), Pamuła 9 (2), Kostrzewski 7, Graham 5 (1), Sokołowski 2, Witliński 2, Mijatović 0Energa Czarni: Trice 16 (1), Hulls 11 (1), Nowakowski 11 (2), Stutz 10, Taylor 10, Zimmerman 8, Mokros 5 (1), Jarmakowicz 3, Śnieg 2, Gruszecki 0
Ostatnie dwa spotkanie w rundzie zasadniczej Turon Basket Ligi Anwil zagra na wyjazdach i tak w najbliższą sobotę 15 marca z Kotwicą Kołobrzeg, a cztery dni później 19 marca z Rosą Radom.