Azoty Puławy - Orlen Wisła Płock 33:32

Szczypiorniści Azotów pokazali w sobotę wyśmienitą dyspozycję, ogrywając na własnym parkiecie Orlen Wisłę Płock Maciej Kaczanowski / Archiwum
Podopieczni trenera Bogdana Kowalczyka sprawili w sobotę dużą niespodziankę, pokonując na własnym parkiecie wyżej notowanych płocczan. Po emocjonującym widowisku gospodarze okazali się lepsi o jedną bramkę.

Faworytem sobotniej konfrontacji w Puławach byli piłkarze ręczni wicelidera PGNiG Superligi, Orlen Wisły Płock. Pierwsze minuty meczu były jednak niezwykle wyrównane, gra toczyła się w rytmie bramka za bramkę, a żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć od przeciwnika na większe prowadzenie. W 12 minucie gospodarzom udało się trafić do siatki „Nafciarzy" na 9:8 i od tego momentu inicjatywa była po stronie szczypiornistów Azotów.Seria bramek podopiecznych Bogdana Kowalczyka trwała do 21 minuty, kiedy to tablica wyników wskazywała już rezultat 15:8. Dopiero wtedy swoją niemoc przerwali przyjezdni, ale przewaga puławian była już zbyt duża, aby goście mogli myśleć o odrobieniu strat jeszcze przed przerwą.Po nadspodziewanie dobrej pierwszej połowie w wykonaniu Azotów Puławy, gospodarze schodząc do szatni prowadzili z ekipą wicelidera 20:14.Przez dziesięć minut drugiej odsłony meczu puławianie potrafili skutecznie utrzymywać swoją wyraźną przewagę, tocząc z Wisłą wyrównany bój. Od 40 minuty gry goście podkręcili tempo, zaczęli popisywać się również większą skutecznością pod bramką Azotów.Piłkarzom ręcznym Manolo Cadenasa udało się zbliżyć do przeciwników na różnicę czterech trafień, wciąż jednak dosyć pewnym prowadzeniem cieszyć mogli się gospodarze. W ostatnich fragmentach spotkania przyjezdni stopniowo zbliżali się do szczypiornistów Bogdana Kowalczyka, na 4 minuty przed końcem zespół Azotów wygrywał już tylko 30:29.W końcówce więcej zimnej krwi zachowali puławianie, w kolejnych akcjach zdobywając trzy bramki, przy jednym trafieniu gości. Na minutę do końcowej syreny drużyna Azotów Puławy prowadziła 33:30 i pomimo emocjonującej pogoni szczypiornistów Wisły utrzymała korzystny rezultat.Ostatecznie Azoty Puławy pokonały po bardzo emocjonującym widowisku Wisłę Płock 33:32, sprawiając tym samym sporą niespodziankę.Po 18 meczach Azoty mają na swoim koncie 22 punkty, co graczom Bogdana Kowalczyka daje aktualnie czwartą lokatę w tabeli PGNiG Superligi. Wisła Płock utrzymuje pozycję wicelidera, po 17 grach „Nafciarze" legitymują się dorobkiem 29 punktów.W następnej kolejce, 8 marca, puławianie zagrają na wyjeździe z Gwardią Opole.KS Azoty Puławy - Orlen Wisła Płock 33:32 (20:14)Azoty: Stęczniewski - Tylutki 1, Jankowski 2, Łyżwa 3, Skrabania 1, Tarabochia 3, Babicz 7/2, Szyba 5, Przybylski, Grzelak, Masłowski 1, Krajewski 5/1, Sobol 5/1.Wisła: Wichary, Morawski - Zrnić 3, Kević 3, Wiśniewski 3, Nenadić 7/1, Kavas, Ghionea 3, Toromanović 4, Syprzak 5/1, Lijewski 3, Milas, Nikcević 1. Dominik SmagałaSUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCHWyniki 18 kolejki: Azoty Puławy – Orlen Wisła Płock 33:32 (20:14) * PE Gwardia Opole – Chrobry Głogów 29:24 (15:13) * Zagłębie Lubin – Gaz-System Pogoń Szczecin 26:25 (13:14) * Vive Targi Kielce – PGE Stal Mielec 43:33 (19:18) * Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – KPR Legionowo 31:30 (17:14) * Górnik Zabrze – MMTS Kwidzyn 39:34 (23:15).1. Vive Targi 17 34 632-4462. Orlen Wisła 17 29 571-4453. Pogoń 18 24 567-5254. Azoty 18 22 553-5565. Górnik 18 21 558-5266. Chrobry 18 21 531-5237. Stal 18 16 565-5778. Zagłębie 18 13 508-6069. MMTS 18 13 532-56210. Gwardia 18 9 478-56011. Piotrkowianin 18 8 533-60912. KPR 18 4 456-5498 marca: Gwardia – Azoty * Legionowo – Vive Targi * Stal – Zagłębie * Pogoń – Orlen Wisła * 9 marca: Chrobry – Górnik * MMTS – Piotrkowianin.