AZS Koszalin - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 88-66

Adam Nadolny
2 lutego drużyna AZS Koszalin odnosi wysokie zwycięstwo nad drużyną z Tarnobrzegu 88-66 (16:11, 22:15, 23:19, 27:21). Takie zwycięstwo cieszy, zwłaszcza po trzech porażkach z rzędu.

Po minimalnych porażkach w trzech ostatnich meczach, koszykarze AZS Koszalin odnieśli łatwe i wysokie zwycięstwo z sąsiadującym w tabeli Tauron Basket Ligi Stabillem Jeziorem Tarnobrzeg 88-66. Ta wygrana cieszy podwójnie z racji tego, że została powiększona przewaga nad tą drużyną i w walce o play-off będzie to miało duże znaczenie, a z drugiej strony to dobra i skuteczna gra mogła cieszyć publiczność zgromadzoną na meczu.Początek meczu nie był najlepszy w wykonaniu obydwu drużyn. Dużo niecelnych rzutów i łatwych strat powodowało, że w piątej minucie meczu wynik na tablicy widniał tylko 4-3 dla AZS. Spotkanie nieco ożywiło wejście na parkiet Jeffa Robinsona, powracającego po rocznej przerwie do AZS Koszalin za Dragana Labovicia, który uciekł z Koszalina pod pretekstem ważnych spraw rodzinnych, co okazało się nieprawdą. Zawodnik ten wyjechał do Turcji, by podpisać kontrakt z ostatnim zespołem tamtejszej ligi. Jeff pokazał się z jak najlepszej strony, a każde jego zagrania były nagradzane brawami przez kibiców. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wygraną akademików 38-26 i to był dobry prognostyk na drugą część spotkania. Trzecia i czwarta kwarta meczu to już skuteczna gra w obronie, jak i konsekwentna gra pod tablicą rywala. Spowodowała wysoką wygraną koszalińskiej drużyny. Bardzo dobre spotkanie rozegrała trójka podstawowych zawodników koszalińskiej drużyny LaceDarius Dunn,  Raymond Sykes i Oded Brandwein.

AZS Koszalin pokonuje Stabill Jezioro Tarnobrzeg 88-66.W meczu punktowali Piotr Dąbrowski 6  Oded Brandwein 15  Bartłomiej Wołoszyn 3  Maciej Raczyński 1  Sek Henry 7  LaceDarius Dunn 17  Raymond Sykes 16  Jeff Robinson 12  Darrell Harris 5   Artur Mielczarek 6

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?