Błękitni Stargard wygrywają na inaugurację II ligi

Grzegorz Drążek
grzegorz drążek
Błękitni Stargard od zwycięstwa rozpoczęli drugoligowe rozgrywki. Na swoim terenie pokonali Górnika Wałbrzych 2:0.

Na inaugurację II ligi beniaminkowi ze Stargardu przyszło grać z Górnikiem Wałbrzych. Rywal okazał się mało wymagający, a 0:2 to najniższy wymiar kary, jaki mógł go dzisiaj spotkać. Tylko na samym początku meczu Górnik próbował przejąć inicjatywę i atakować. Akcje kończyły się jednak co najwyżej dośrodkowaniami w pole karne gospodarzy, a tam już dominowali obrońcy Błękitnych.Stargardzki zespół szybko opanował sytuację i raz po raz stwarzał sobie dogodne sytuacje. W 9 minucie Rafał Gutowski wyprowadził stargardzki zespół na prowadzenie, precyzyjnym strzałem głową. W pierwszej połowie więcej goli nie było, ale gospodarze mieli jeszcze kilka ciekawych akcji, które jednak kończyły się niecelnymi strzałami.W drugiej połowie stargardzianie stworzyli sobie sporo sytuacji bramkowych, ale większość strzałów było niecelnych, choć sytuacje były naprawdę dogodne. W jednej sytuacji, po strzale głową Roberta Gajdy, bramkarz gości świetnie interweniował. Na 2:0 Błękitni podwyższyli w 59 minucie. Kontratak gospodarzy zakończył się faulem w polu karnym na Macieju Więcku. Karnego pewnie wykorzystał Robert Gajda, który sam mógł dzisiaj strzelić co najmniej trzy gole. Więcej goli już jednak nie było. Górnik w całym spotkaniu stworzył sobie jedną świetną sytuację, ale w 80 minucie golkiper Błękitnych Marek Ufnal popisał się doskonałą interwencją.