Co robić w wakacje 2019 w Warszawie? Te miejsca musicie odwiedzić! [TOP 21]

Sandra Gozdur
Sandra Gozdur
Wakacje 2019. Spędzacie wakacje w Warszawie i nie macie pomysłu co robić? Polecamy wam 21 najlepszych miejsc w stolicy, które koniecznie musicie odwiedzić. Znajdziecie propozycje zarówno na leniwe, upalne dni, jak i imprezowe wieczory. Szczegóły w artykule poniżej.

1. Park Moczydło

Warszawiacy znów mogą korzystać z Parku Moczydło! Po raz ostatni mieszkańcy stolicy odwiedzili to miejsce jesienią 2017 roku. Poprzedni sezon letni został poświęcony na remont, który zakończył się kilka tygodni temu.

Po renowacji, obiekt prezentuje się imponująco. Zbudowano m.in. trzy nowe zjeżdżalnie - Kamikadze” (długość 17,4 m), „Multislide” 3 tory (dł. 14,5 m) oraz „Anakonda” (dł. 57,5 m). Odwiedzający Moczydło będą mogli skorzystać także z kilku innych świeżo zainstalowanych urządzeń wodnych. Są to m.in. gejzer powietrzny, wave ball, hydromasaże ścienne czy tor przeszkód.

W obrębie terenów rekreacyjnych mają powstać również trzy utwardzone miejsca postojowe, na których co weekend mają pojawiać się food trucki.

Zobaczcie zdjęcia z dnia otwarcia Parku Moczydło:
Wielkie otwarcie Parku Wodnego Moczydło. Tłumy warszawiaków korzystają z basenów za 26 mln zł [ZDJĘCIA]

Wielkie otwarcie Parku Wodnego Moczydło. Tłumy warszawiaków ...

2. Lukullus w St. Tropez

Sorbet czekoladowy, jaśminowe z mango i limonką, macha z japońskim cytrusem juzu. W Lukullus w St. Tropez - pierwszej lodziarni znanej cukierni - znajdziemy smaki, których próżno szukać, gdzie indziej. O takim wnętrzu żywcem wyjętym z lat. 80 też pomarzyć może niejeden lokal. Lukullus w St. Tropez znajdziecie przy ul. Rozbrat 22/24. Jedna gałka kosztuje 5 zł.

Lukullus w St. Tropez. Najbardziej designerska lodziarnia w ...

3. Basen w Powsinie

Basen w Powsinie schowany jest w klimatycznym brzozowym lasku. Po trwającym od jesieni remoncie wygląda niczym zagraniczny kurort. Zmieniło się praktycznie wszystko. Zbudowano nową nieckę basenu, park wodny dla najmłodszych oraz brodzik o głębokości 40 cm, a budynek z szatniami przykryto drewnem. Zadbano także o wygląd oraz miejsca do odpoczynku.

W pobliżu, pod pergolami, ustawiono również drewniane leżanki, które możemy zarezerwować (koszt 10 zł za dzień), a obok stylowe kosze do siedzenia przypominające te z plaży w Sopocie. Oczywiście miłośnicy wody mogą rozłożyć się na trawie, pod drzewem czy przy brodziku. Miejsca jest sporo, bo aż 6,3 tys. mkw. Pracownicy parku liczą, że zmieści się tu na raz maksymalnie 800 osób.

Więcej o basenie w Powsinie w naszym artykule: Basen w Powsinie po remoncie. Wygląda jak zagraniczny kurort

Basen w Powsinie po remoncie. Wygląda jak zagraniczny kurort...

4. Koncerty Chopinowskie

Koncerty Chopinowskie są jednym z wydarzeń muzycznych o najdłuższej tradycji – w tym roku obchodzą jubileusz 60-lecia. Co roku koncerty te gromadzą w Łazienkach Królewskich tłumy melomanów - zarówno mieszkańców Warszawy, jak i turystów. Bierze w nich udział blisko 80 tysięcy słuchaczy, zaś pianiści traktują występy jak prawdziwy zaszczyt. Po raz pierwszy warszawiacy spotkali się na Koncercie Chopinowskim w roku 1959, wkrótce po zrekonstruowaniu pomnika kompozytora. Organizatorzy zapraszają do współpracy zarówno największe sławy muzyki klasycznej, jak i młodych, uzdolnionych pianistów rozpoczynających dopiero swoją karierę. Udział jest darmowy.

CZERWIEC

  • 2 czerwca : godz. 12 - Bronisława Kawalla, godz. 16 - Jacek Kortus
  • 9 czerwca : godz. 12 - Konrad Skolarski, godz. 16 - Ignacy Lisiecki
  • 16 czerwca : godz. 12 - Joanna Ławrynowicz, godz. 16 - Andrzej Karałow
  • 23 czerwca : godz. 12 - Tamás Érdi (Węgry), godz. 16 - Serhij Hryhorenko (Ukraina)
  • 30 czerwca : godz. 12 - Louis Alvanis (Wielka Brytania), godz. 16 - Alberto Nose (Włochy)

Cały program dostępny jest tutaj.

5. Sweet Corner

Czarne lody podbiły serca warszawiaków. W minionym sezonie stały się hitem. Barwione są aktywowanym węglem i są o smaku nutelli. Koniecznie musicie spróbować!
Znajdziecie je na ul. Nowy Świat 63.

Kliknij tutaj i poznaj tajemnicę czarnych lodów!

"Sweet Corner" to hit tego lata! Czarne lody podbijają serca...

6. Plażówka Saska

Plażówka Saska to nowe, letnie miejsce po prawej stronie Wisły. Na ponad 4000 m2 znajduje się przestrzeń z piękną, piaszczystą plażą, malowniczą zielenią, ogromnym wspólnym, drewnianym tarasem, różnorodnymi kuchniami, przestrzenią dla dzieci i dla tych, którzy chcącą spędzać czas aktywnie. W przeciwieństwie do innych nadwiślańskich miejscówek, Plażówka zdecydowanie bardziej skupia się na atrakcjach w ciągu dnia.

Dla starszych gości, Plażówka oferuje koncerty na żywo, teatr plenerowy, kino plenerowe, stand-up, wydarzenia sportowe czy imprezy taneczne.

Plażówkę znajduję się pod adresem: Wał Miedzeszyński 389

7. Wir

WIR to nowe miejsce nad Wisłą, które oferuje atrakcje na każdą porę dnia. Znajdziecie tam nie tylko pyszne drinki i jedzenie, ale także wiele atrakcji kulturalnych, rozrywkowych i sportowych. Jedną z najciekawszych propozycji jest wypożyczalnia łodzi, w tym takich, które po raz pierwszy pojawią się na Wiśle. Oprócz tego koncerty, kino plenerowe i warsztaty dla dzieci. - _Szefem baru w Wirze jest Wiktor Marycz - jeden z najlepszych barmanów na świecie. Operując swoją gigantyczną wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania barem, dostosował menu do warunków plenerowych i takich bardziej dzikich, niż w cocktail barach stacjonarnych, całorocznych _– mówi Andrzej Stypuła z WIR-u.

Platforma zacumowana jest po lewej stronie Wisły, przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, naprzeciw plaży „Poniatówka”, między mostami kolejowym i Poniatowskiego.

Więcej o Wirze w naszym artykule: WIR to nowe miejsce nad Wisłą, które wciąga o każdej porze dnia i nocy

WIR to nowe miejsce nad Wisłą, które wciąga o każdej porze d...

8. Paloma

W Palomie czekają na was wydarzenia kulturalne, dobre jedzenie, dobre drinki, czyli połączenie tego, z czego słynie Pacyfik i Prochownia - tak opowiadają o nim właściciele. Lokal znajduje się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej i należy do właścicielek dwóch uwielbianych przez warszawiaków miejsc, czyli Prochowni Żoliborz i baru Pacyfik.

- U nas znajdziecie przekrój tzw. kuchni kalifornijskiej, czyli zdrowe, kolorowe i smaczne jedzenie. Trochę inspiracji azjatyckich, trochę inspiracji meksykańskich, południowo-amerykańskich, a trochę polskich składników z Hali Mirowskiej – wyjaśnia Marianna Zjawińska, właścicielka Prochowni Żoliborz.

Palomę znajdziecie się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą. Oprócz ogromnej przestrzeni, która znajduje się wewnątrz lokalu, goście mogą odpoczywać na dużym tarasie. Do dyspozycji są krzesła, leżaki i koce, na wypadek gorszej pogody.

Więcej o Palomie w naszym artykule: Paloma - nowe miejsce nad Wisłą z kalifornijskim jedzeniem i kolorowymi drinkami

Paloma - nowe miejsce nad Wisłą z kalifornijskim jedzeniem i...

9. Miami Wars

Miami Wars powraca w tym roku w odnowionej, bardziej urozmaiconej w porównaniu do poprzednich lat, wersji. Lokal urządzony będzie w stylu kolonialno-egzotycznym i będzie nawiązywać do życia na jachcie. Wszystko w nawiązaniu do kultowego serialu z lat 80.
- Dwa poziomy, mnóstwo wydarzeń, wyśmienita kuchnia, charakter ekowioski, kolacje na Wiśle i rejsy z nieodłącznym hasłem „poznaj rzeczną stronę miasta”. Będzie się działo – w tym roku lokal tworzą połączone siły twórców Miami Wars i Cudu nad Wisłą - informuje w komunikacie Miami Wars.
Oficjalne otwarcie zaplanowano na 19 czerwca.

Miami Wars znajduje się przy Porcie Czerniakowskim, niedaleko bulwaru Flotylli Wiślanej.

Więcej o nowym Miami Wars: Miami Wars - nowa miejscówka będzie mieć dwa poziomy

Miami Wars i Cud nad Wisłą łączą siły. Nowa miejscówka będzi...

10. Lunapark

Lunapark to spora przestrzeń o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, gastronomicznym i rekreacyjnym przy Wale Miedzeszyńskim 407. Przez cały letni sezon będą się tam odbywać imprezy muzyczne, koncerty, warsztaty, zajęcia rekreacyjne i sportowe. Miejsce będzie czynne zarówno w ciągu dnia jak i wieczorami.

Street foodową część Lunaparku tworzy Mini Market - młodszy brat kultowego Nocnego Marketu.
Hocki Klocki po 5 sezonach na Bulwarze Flotylli Wiślanej, przeniosły się na prawy brzeg Wisły. Kolorowa klubokawiarnia z wielką figurką ludzika Lego na szczycie powraca, by znów bawić na całego.
Z kolei Wata Cukrowa to nowatorska klubokawiarnia zamknięta w prawdziwym namiocie cyrkowym. Połączenie muzyki, pokazów i szalonego wystroju, zamieni waszą wizytę w widowiskowe przeżycie.

Lunapark nad Wisłą. Rozrywkowo-gastronomiczne miasteczko już...

11. Multimedialny Park Fontann

Spektakularne połączenie obrazu, wody, muzyki i świateł tworzy niezapomniane widowisko, które na długo zapada w pamięci. Z roku na rok w Multimedialnym Parku Fontann pojawia się coraz więcej widzów – w ubiegłym sezonie widownia liczyła – rekordowo – ponad milion osób. Nie inaczej będzie zapewne i w tym roku.
Pokazy wyświetlane laserem na ekranie wodnym co roku przyciągają tłumy warszawiaków i turystów.
- W tym roku nasze fontanny opowiedzą prawdziwą historię o Warsie i Sawie – założycielach stolicy. Do tego spektaklu została przygotowana nowoczesna wizualizacja wyświetlana laserami na kurtynie wodnej oraz choreografia fontann ze specjalnie na tę okazję skomponowaną muzyką – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Pokazy można oglądać w każdy piątek i sobotę o godzinie 21. 30.

12. Park linowy

Chcecie poczuć przypływ adrenaliny? Wybierzcie się do parku linowego na Bielanach. Można tam przeżyć przygodę z liną na wysokości, nie mają specjalistycznego szkolenia alpinistycznego. Do wyboru jest pięć tras o różnych stopniach trudności, a także zjazd tyrolski. Ceny różnią się w zależności od trasy. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych - udział w zabawie może wziąć każdy.

Park znajduje się w pobliżu ul. Gwiaździstej 79A.

13. Kina plenerowe

Kina plenerowe to uwielbiana przez warszawiaków forma rozrywki na letnie wieczory. Fani pokazów filmowych odbywających się na świeżym powietrzu mają w czym wybierać. Na swoje seanse zaprasza m.in. Prochownia Żoliborz, Pub Lolek czy ZOO Market.

Szczegóły i repertuar w naszym artykule: Kino plenerowe, Warszawa 2019 - repertuar, miejsca, terminy [ZA DARMO]

14. Mini golf z przyjaciółmi

W golfa w Warszawie możecie zagrać m.in. na Wilanowie z Golf Parks Poland. Jeśli nigdy nie mieliście styczności z tym sportem, możecie zacząć od mini golfa, który jest przeznaczony dla każdego - zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Celem gracza jest wbicie piłki do każdego z dołków, wykonując przy tym jak najmniejszą liczbę uderzeń. Jest to 9-dołkowy tor przeszkód, którego przejście stanowi wyzwanie tak dla młodych adeptów golfa, jak i zaawansowanych graczy.

Golf Parks Poland znajduje się przy ul. Vogla 19.

15. Kartingowy Narodowy

Tor, który po raz kolejny stanął na błoniach stadionu, jest jedynym asfaltowym torem w tej części Polski, a to daje dużo większe emocje i frajdę z jazdy niż wyścigi w zamkniętej hali.

Kartingowy Narodowy jest czynny od poniedziałku do piątku od 13 do 22, w weekendy od 10.00 do 22.00. Można się do niego dostać bramą numer 9, od strony ul. Siwca. Bilet na gokart dla dorosłych kosztuje 49 zł za 7 minut jazdy. Dzieci muszą zapłacić 59 zł za 7 minut. Gokart dla dwóch osób kosztuje 59 zł. Od poniedziałku do piątku do godziny 17 można przejechać się za 39 złotych.

Czytaj także: Kartingowy Narodowy znów działa! Zobaczcie, co czeka na was na torze! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Kartingowy Narodowy znów działa! Zobaczcie, co czeka na was ...

16. Nocny Market

Nocny Market powrócił i to powrócił na wszystkim dobrze znane miejsce, czyli Dworzec Główny. Dla wszystkich tych, którzy od wczesnych śniadań wolą leniwe kolacje. Dla miłośników różnorodnych kulinarnych doznań, lokalnych produktów i kuchni z całego świata. Dla tych, którzy najlepiej odpoczywają na świeżym powietrzu i odżywają w świetle księżyca. Klimatyczne perony, pyszne jedzenie, wyraziste trunki i ciepłe noce. Miejsce idealne na spotkanie w gronie znajomych.

Godziny otwarcia:

  • czwartek – 17:00 – 0:00
  • piątek, sobota – 17:00 – 1:00
  • niedziela – 16:00 – 23:00

17. Ścianka wspinaczkowa

Idealną propozycją na wakacyjne dni jest hala wspinaczkowa CAMP4. Możecie poczuć się trochę jak w górach. Jest to miejsce zarówno dla pasjonatów wspinaczki oraz dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tym wyjątkowym sportem. Bogactwo dróg i formacji wspinaczkowych z różnymi stopniami trudności sprawią, że na ścianie CAMP4 każdy znajdzie drogi odpowiadające jego umiejętnościom. Kadra instruktorów służy radą i doświadczeniem oraz dba o jakość i bezpieczeństwo wspinaczy. Ceny biletów zaczynają się już od 20 zł!

CAMP4 znajduje się przy ul. Krasnowolska 50 (Ursynów, wjazd od ul. Poloneza)

18. Newonce.bar

Barów w Warszawie jest mnóstwo. Praktyczne na każdym kroku można znaleźć miejsce na drinka czy wieczorne spotkanie ze znajomymi. Choć nie tak łatwo wyszukać takie, które wyróżnia się na tle innych. Chyba, że traficie na Nowy Świat 6/12, gdzie w połowie kwietnia 2019 otwarty został newonce.bar. Na pierwszy rzut oka może wydawać się zwykłym miejscem, w którym można miło spędzić czas w gronie przyjaciół, ale to tylko pozory.

Wspomniany lokal to nowe, trzykondygnacyjne biuro newonce’a zlokalizowane w danym budynku KC PZPR (Komitetu Centralnej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej). Na poziomie -1 znajduje się newonce.radio, czyli prężnie rozwijająca się internetowa rozgłośnia radiowa. Wystartowała zaledwie rok temu, a już zdobyło rzeszę wiernych słuchaczy – 400 000 miesięcznie. Oznacza to, że będziecie mogli podglądać redakcję newonce.radio przy pracy. Z kolei na poziomie 0 jest bar z alkoholowymi i bezalkoholowymi napojami. Jest jeszcze poziom +1, gdzie mieści się zarówno część biurowa, jak i przestrzeń do zabawy.

Więcej w naszym artykule: https://warszawa.naszemiasto.pl/newonce-bar-czyli-radio-i-bar-w-jednym-bedzie-w-tym-sezonie/ar/c13-5095629

19. Pera

Życie toczy się nie tylko w centrum Warszawy. Czasami warto wybrać się na obrzeża, a dojazd bezpośrednim tramwajem ze Śródmieścia nie powinien być dla nikogo wyzwaniem. Na Alei Krakowskiej 248 wyrosło modne miejsce, w którym skosztujecie wykwintnych dań w przepięknej scenerii. Jesteśmy pewni, że wkrótce ta restauracja będzie jednym z bardziej popularnych miejsc w tej części Warszawy!

20. Rejs statkiem do Serocka

Rejs statkiem „Zefir” to wyprawa, która trwa kilka godzin i w obie strony ma aż 65 kilometrów. tatek „Zefir” wypływa o godz. 9 z przystani przy Bulwarze Karskiego na Podzamczu, pokonuje śluzę im. T. Tillingera na Żeraniu i ok. godziny 12:30 przybija do mola w Serocku. Po dwugodzinnej przerwie jednostka wraca do przystani w Warszawie, skąd rozpoczynała się podróż. Koniec podróży planowany jest na ok. godz. 18.

Bilety na rejs statkiem „Zefir” kosztują: normalny - 36 zł, ulgowy - 18 zł, rodzinny - 25 zł.

21. Warszawskie muzea

W Warszawie jest ich mnóstwo do wyboru. I wyjście do muzeum wcale nie musi być nudne! Istnieją placówki nowoczesne, interaktywne i o różnorodnej tematyce. A do takich miejsc, po prostu chce się chodzić. Co więcej, niektóre muzea mają darmowe wejścia.

Najciekawsze muzea w Warszawie. Te miejsca powinniście znać [TOP 15]

Spod Ekranu. 365 recenzja wideo

Wideo

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Ostrzegam przed Moczydłem osoby potrzebujące pozostawić swoje rzeczy w zamknięciu.

Ośrodek przekazał tę funkcjonalność w ręce prywatnego najemcy, który bierze sobie 5 zł od każdego przekręcenia klucza w zamku.

Oznacza to że trzeba ponownie płacić za każdym razem kiedy chce się zabrać cokolwiek z szafki, choćby na chwilę.

G
Gość

W tym roku nigdzie nie wyjezdzam ale w sumie nie narzekam, mam sporo czasu dla przyjaciół, caly czas coś razem robimy. Jeździmy nad wode, na rower, do baru, do kina- teraz dużo fajnych filmów grają a że mamy Cinema City bardzo blisko to często chodzimy.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3