Cuiavia Inowrocław pewnie wygrywa z Dębem Barcin! [zobacz zdjęcia]

redakcja
redakcja
W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej IV ligowa Cuiavia Inowrocław podejmowała drużynę, która znajduje się na drugim krańcu tabeli barciński Dąb.

Cuiavia Inowrocław - Dąb Barcin 4:0 (1:0)Bramki: Bartosz Gralewski (29), Krzysztof Kretkowski (49), Michał Zawada (63, 79).CUIAVIA: M. Kowalski, S. Dunisławski, R. Mazurkiewicz, M. Kucharski, B. Abbott,
A. Gajkowski (82. Ł. Rybczyński), K. Kretkowski (77. K. Semenowicz), M. Cichowlas (68. S. Roszak), M. Pieniądz, M. Skonieczny (60. M. Zawada).DĄB: S. Olszanowski, P. Luszczyński, B. Kowalczyk, B. Kaszyński, B. Pacholski, R. Mróz, M. Kranz (73. M. Chęś), D. Radecki (67. A. Ostrowski), M. Konopiński, J. Redmann, K. Wasiak (83. Ł. Abramowski).Nikt z zebranych na trybunach nie stawiał na inny końcowy wynik jak zwycięstwo gospodarzy.
Już od pierwszego gwizdka Cuiavia ruszyła do ataku i pierwszej i trzeciej minucie wypracowała sobie sytuacje do zdobycia prowadzenia, jednak dzięki fantastycznym interwencją debiutującemu w bramce Dębu Sebastianowi Olszanowskiemu podopieczni Piotra Rybaka zachowywali czyste konto.
Zobacz zdjęcia z meczu: Cuiavia Inowrocław - Dąb Barcin
Kolejne nie wykorzystane okazje napastnicy gospodarzy zmarnowali w trzynastej i dwudziestej minucie, kiedy po strzałach Kretkowskiego i Abbotta piłka nie trafiła do bramki rywala. W dwudziestej pierwszej minucie goście przeprowadzili szybką kontrę i po kąśliwym strzale Radosława Mroza broniący w bramce Cuiavii Maciej Kowalski z dużym trudem wybił na rzut różny. W dwudziestej dziewiątej minucie po szybkiej akcji gospodarze odrywając obrońców Dębu po strzale Bartosza Gralewskiego zdobyli pierwszą bramkę.
Mimo przewagi do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, na boisku dominowali gospodarze, goście próbowali gry z głębokiej kontry. W czterdziestej dziewiątej minucie przypomniał o sobie Krzysztof Kretkowski, który z siedmiu metrów chytrym strzałem pokonał golkipera Dębu.