Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Człowiek najlepszą inwestycją - komunikat

Redakcja
Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie we Włocławku oraz Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych informuję, że Powiat Włocławski po raz kolejny przystąpił do realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami II”

Celem którego jest wyrównanie szans osób niepełnosprawnych zamieszkujących regiony słabo rozwinięte gospodarczo i społecznie w dostępie do rehabilitacji zawodowej i społecznej.
 
Wnioski o dofinansowanie na 2014 r. w przedmiotowym programie można składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie we Włocławku  w następujących obszarach:
 
-  obszar B – likwidacja barier w zakładach opieki zdrowotnej i placówkach edukacyjnych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania,
 
-  obszar C   – tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych,
 
-  obszar D -   likwidacja barier transportowych  (zakup samochodu)
 
-  obszar E – dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych
 
-  obszar F – tworzenie warsztatów terapii zajęciowej,
 
Wnioski w ramach obszarów B,C,D,F należy składać w terminie do 31 marca 2014r, natomiast wnioski dotyczące obszaru E w terminie do 30 września 2014r, na adres:
 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włocławku, ul. Brzeska 15. Na osoby zainteresowane oczekujemy od poniedziałku do czwartku w godz. 7.30-15.30 i w piątek od 8:00-16.00 pokój 22.
 
Ponadto Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Włocławku informuję, że od stycznia 2014r realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pt: ,,Podróż do samodzielności". Celem głównym projektu jest uruchomienie procesu aktywizacji zawodowej, społecznej i edukacyjnej osób niepełnosprawnych zamieszkujących teren powiatu włocławskiego, a także wychowanków Domu Dziecka  z Lubienia Kujawskiego w powiecie włocławskim.                                                                              
W ramach realizowanego w 2014 roku projektu 27 osób niepełnosprawnych legitymujących się lekkim, umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności (pierwszeństwo będą miały osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności), pozostających bez zatrudnienia i będących w wieku aktywności zawodowej, weźmie udział w dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym połączonym z zajęciami z doradcą zawodowym. Zajęcia będą miały na celu podniesienie kompetencji zawodowych, naukę redagowania dokumentów niezbędnych podczas poszukiwania pracy, właściwe zachowanie się na rozmowie kwalifikacyjnej, itp. Po analizie predyspozycji i potrzeb uczestników projektu, w sytuacji zdiagnozowania u uczestnika potrzeby zastosowania instrumentu aktywizacji zawodowej dwóm osobom niepełnosprawnym do 30 roku życia może być zaproponowane odbycie stażu zawodowego. Istnieje także możliwość uzupełnienia przez uczestników projektu wykształcenia na poziomie podstawowym, ponadgimnazjalnym lub policealnym.  Ponadto osoby niepełnosprawne uczestniczące w projekcie wezmą udział wraz z najbliższym członkiem rodziny w spotkaniu z doradcą zawodowym.
Wspólne spotkanie ma na celu zmotywowanie otoczenia do współpracy i działań wspierających aktywizację zawodową niepełnosprawnych członków rodziny. W ramach projektu 7 wychowanków Domu Dziecka weźmie udział w 6 dniowych (wyjazdowych) warsztatach psychologicznych, połączonych z zajęciami z doradcą zawodowym. Ponadto przez 6 miesięcy uczestniczyć będą w zajęciach w grupie wsparcia z psychologiem i w grupie wsparcia z doradcą zawodowym. W ramach działań środowiskowych zorganizowana zostanie wycieczka jako alternatywna forma spędzania czasu wolnego. Ponadto w oparciu o teren i bazę lokalową Domu Dziecka w Lubieniu Kujawskim zostanie zorganizowane spotkanie integracyjne promujące rodzicielstwo zastępcze.  Działania przewidziane w projekcie pozwolą na uzyskanie przez beneficjentów umiejętności podnoszących ich atrakcyjność na rynku pracy, zwiększą możliwość podjęcia zatrudnienia, jak również wpłyną na poprawę stanu zdrowia.    
W związku z powyższym osoby niepełnosprawne zamieszkujące teren powiatu włocławskiego, legitymujące się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności bądź orzeczeniem równoważnym zainteresowane uczestnictwem w projekcie mogą zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włocławku, ul. Brzeska 15. Na osoby zainteresowane oczekujemy od poniedziałku do czwartku w godz. 7.30-15.30 i w piątek od 8:00-16.00 pokój 22. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.
Więcej  informacji na temat programu i wysokości środków przeznaczonych na realizację każdego projektu  na stronie  internetowej  www.pfron.org.pl
 
       Agnieszka Łoboda                                                           Wojciech Nawrocki
Dyrektor Powiatowego Centrum                                Przewodniczący Powiatowej Społecznej
 Pomocy Rodzinie                                                       Rady ds. Osób Niepełnosprawnych
we Włocławku                                                            Powiatu Włocławskiego
 

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto