Derby Warszawy w futbolu amerykańskim dla Spartan

Wysokim zwycięstwem Spartan zakończyły się drugie w tym sezonie derby stolicy. Gospodarze nie dali najmniejszych szans występującym w roli gości Wilkołakom.

To, czy mecz w ogóle się odbędzie stało pod wielkim znakiem zapytania. Nad Bemowem szalała ulewa i wszyscy z obawą zerkali w niebo, czy do rozpoczęcia spotkania deszcz ustanie. Na szczęście o 19.00 nad murawą bemowskiego ośrodka sportu wyjrzało nieśmiało słońce.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że Spartanie są dużo lepszą i dojrzalszą drużyną i nie będą mieś litości. Po stronie gości mnożyły się straty i niekompletne podania, narastała złość i frustracja. Do końca pierwszej kwarty Spartanie prowadzili już 33:0.

Druga kwarta to dalszy ciąg punktowania rywali. Kolejne 15 punktów bez straty żadnego przyłożenia i na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 48:0.

Po wznowieniu gry widać było, że Spartanie odpuszczają. Nie czując zagrożenia ze strony przeciwnika postanowili nie ryzykować kontuzji i oszczędzić siły na kolejne spotkania. W rezultacie w drugiej połowie mogliśmy oglądać jedynie dwa przyłożenia.

Wysokie zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej podkreśliło świetną dyspozycję Spartan i zagwarantowało, że mecz finałowy obejrzymy w tym roku w Warszawie.

Warsaw Spartans - Warsaw Werewolves 62:0

33:0, 15:0, 7:0, 7:0