Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fetor wdziera się do domów

Andrzej Galczak
Andrzej Galczak
Wyrzucane do śmietników mokre odpadki bardzo szybko zaczynają cuchnąć. Wystarczy kilka dni, aby wokół pojawiło się mnóstwo robactwa. Latem trzeba częściej je opróżniać i dezynfekować.

Temperatury są ostatnio wysokie. Odpadki w pojemnikach szybko zaczynają cuchnąć. Nikt nie chce mieć pod oknem takich atrakcji. Wielu mieszkańców, niestety, musi.- Pomóżcie, bo fetor ze śmietników nas zatruje - alarmuje lokatorka z bloku przy ul. Olszowej 5. - Trudno oddychać. Wielokrotnie zwracaliśmy się do spółdzielni, ale problem nadal istnieje. Do naszego śmietnika wyrzucane są odpadki z pobliskich sklepów, a mieszkańcy okolicznych bloków też pozbywają się tu śmieci, bo jest im po drodze. Do tego „zbieracze" robią bałagan, rozrzucając odpadki z pojemników.Trudno się dziwić desperacji mieszkańców. Lato w tym roku jest szczególnie gorące. Odpadki bardzo szybko zaczynają cuchnąć. Fetor wdziera się do mieszkań.Zwróciliśmy się w tej sprawie do Włocławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Efekt? - Wolno stojący duży kontener wymieniony został na trzy mniejsze, zamykane pojemniki - mówi Cezary Niebrzydowski, kierownik administracji osiedla Śródmieście. - Postawiliśmy też pergolę, do której klucze dostali jedynie lokatorzy. Kto je przekazał innym osobom, tego nie wiem.Zamknięcie pojemników w pergoli wykonanej z drucianej siatki nie zatrzyma przykrych zapachów. Wyjściem, jakie proponuje prosząca o pomoc lokatorka, byłoby odsunięcie śmietnika od jej budynku.- Nie ma takiej możliwości

- stwierdza kierownik administracji. - Zmieniając usytuowanie śmietnika musielibyśmy przesunąć go pod czyjeś okna. Teraz stoi w najdalszym możliwym miejscu.Kierownik stwierdził również, że sytuacja systematycznie się poprawia. - Prosimy „Saniko", o jak najczęstsze opróżnianie i dezynfekcję pojemników z mokrymi odpadkami, bo to one są źródłem nieprzyjemnych zapachów.Minął pierwszy miesiąc obowiązywania ustawy nakazującej segregację odpadków. Być może efekty będą coraz bardziej zadowalające. Czy jednak cuchnący problem zniknie całkowicie? Wątpliwe, bo chyba nikt z mieszkańców nie będzie miał ochoty na spacerowanie do usytuowanego bardzo daleko śmietnika. Ciasna zabudowa osiedli mieszkaniowych nie sprzyja takim rozwiązaniom.Pozostaje więc częstsze opróżnianie i mycie pojemników, przynajmniej latem. I nie tylko przy bloku na ul. Olszowej 5, bo jest to szerszy problem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto