GKS Bełchatów pokonał "Czarne Koszule" 3:2

Dzięki trzem bramkom Dawida Nowaka, o którego cały czas stara się Polonia Warszawa, GKS Bełchatów pokonał "Czarne Koszule" 3:2!

ZOBACZ RELACJĘ NA ŻYWO W SERWISIE EKSTRAKLASA.NET

Spotkanie w Bełchatowie zapowiadało się na wyjątkowe dla trójki Polonistów, którzy przed sezonem przeszli do ekipy "Czarnych Koszul" właśnie z GKS. Mowa oczywiście o Jakubie Tosiku, Dariuszu Pietrasiaku i Patryku Rachwale. - To będzie mecz z moją byłą drużyną, z którą byłem związany przez ponad sześć lat, więc jest sporo podtekstów odnośnie do tego spotkania. Będę starał się skupić tylko i wyłącznie na grze. Wyłączę się od tego, co kibice będą krzyczeć. W niedzielę będę grał tak, aby po prostu jak najlepiej wykonywać swój zawód - zapowiadał przed meczem Tosik.

To jednak inny zawodnik, który też przymierzany był przed sezonem do Polonii już w pierwszych minutach został bohaterem spotkania. Dawid Nowak już w 4. minucie pokonał Michała Gliwę, wykańczając akcję swojego zespołu. "Czarne Koszule" nie zdążyły się otrząsnąć, a już przegrywały 0:2. Ponownie po składnej akcji bełchatowian trafił Nowak, który dobił piłkę odbitą od słupka po strzale Janusza Gola.

Polonia zdołała zdobyć kontaktową bramkę dopiero w 57. minucie. Gola zdobył wprowadzony w przerwie Daniel Gołębiewski. Po zdobyciu bramki podopieczni Pawła Janasa poszli już za ciosem. W 63. minucie do bramki trafił ponownie Gołębiewski.

Podrażniony GKS ruszył do ataku. W 70. minucie szarżował Nowak, jednak powstrzymywany przez Tomasza Jodłowca posłał piłkę obok bramki. Sędzia uznał jednak, że był faulowany i podyktował rzut karny wyrzucając obrońcę Polonii z boiska. Karnego pewnie wykorzystał sam poszkodowany.

Od tego momentu spotkanie do końca toczyło się w szybkim tempie i mogły paść kolejne bramki, jednak ostatecznie GKS zwyciężył 3:2.