Gra Legii wciąż jest nudna

Tomasz Biliński
Trener Legii Warszawa Maciej Skorża jak zwykle, gdy w ligowych rozgrywkach jest przerwa na mecze reprezentacji, zaplanował sparing. Tym razem prowadzona przez niego drużyna wybrała się do Łodzi na spotkanie z Widzewem.

Szansę w nim dostali zawodnicy, którzy w ostatnim czasie albo leczyli kontuzje, albo byli w słabszej dyspozycji i nie grali w meczach o punkty. Trudno jednak powiedzieć, żeby ktoś tę okazję wykorzystał. W toczącym się w ślamazarnym tempie i nudnym meczu legioniści tylko bezbramkowo zremisowali.

- Chciałem zobaczyć, jak obok siebie zagrają Kelhar z Komorowskim. W bramce wystąpił Marijan Antolović, a od pierwszej minuty grali też Felix Ogbuke, Maciek Rybus i Artur Jędrzejczyk. To, co zobaczyłem, pomoże mi odpowiednio zestawić skład na następne spotkanie [w sobotę z Ruchem Chorzów w Warszawie - red.] - podsumował szkoleniowiec Legii. - Jak oni wypadli? Oceny zostawię dla siebie. Musimy popracować nad skutecznością i kreowaniem akcji. Mogę jednak zapewnić, że w meczu z Ruchem będą zmiany w składzie - zdradził.

A zmiany są potrzebne. Przypomnijmy, że Legia nie gra przekonująco. Przegrała w lidze dwa ostatnie mecze. W tym roku wygrała tylko z grającą bez zaangażowania Polonią (1:0) i z drugim składem Ruchu Chorzów w Pucharze Polski. W sobotnim meczu znów brakowało pomysłu i umiejętności. A przecież skład, w którym grał Widzew, daleki był od optymalnego.

W Łodzi zabrakło Sebastiana Szałachowskiego. Skrzydłowy, który w obecnym sezonie częściej leczy kontuzje, niż gra, wystąpił w meczu Młodej Ekstraklasy przeciwko Górnikowi Zabrze. Zdobył zwycięską bramkę.

Tymczasem niepokojące wieści napłynęły ze zgrupowania reprezentacji Polski. Na sobotnim treningu w Atenach Michał Kucharczyk po kilku minutach zszedł z boiska, skarżąc się na stłuczenie ścięgna Achillesa.

Z kolei nowy-stary trener Polonii Jacek Zieliński nie chce grać żadnego sparingu. Woli skupić się na treningach. Ze względu na powołania Smudy w ostatnim wzięło udział zaledwie 13 zawodników. Wśród nich był Euzebiusz Smolarek, który wrócił do pierwszej drużyny, po tym jak do rezerw odesłał go poprzedni trener - Piotr Stokowiec. Natomiast Adam Kokoszka, Łukasz Piątek i Daniel Gołębiewski pojechali z zespołem młodej Polonii na mecz z Jagiellonią.

- Dlaczego akurat oni? Wytypowałem ich, bo chcę, żeby zagrali przez pełne 90 minut. Ostatnio nie mieli ku temu zbyt wielu okazji - wyjaśnił szkoleniowiec Czarnych Koszul.