Holandia rozgromiła Andorę w Grudziądzu

Łukasz Szalkowski
pomorska.pl
W czwartkowe popołudnie w Grudziądzu w walce o Mistrzostwa Europy U-19 zmierzyli się piłkarze Andory i Holandii. Piłkarze "Oranje" roznieśli rywali aż 7:0 i zostali liderem grupy.

Holendrzy od początku mieli przewagę. Szanowali piłkę, grali spokojnie, wymieniali dużo podań. W pierwszej części spotkania stworzyli sobie kilka dobrych okazji, ale na gola przekuli tylko jedną. W 32 minucie w polu karnym Andory zrobiło się spore zamieszanie, jeden z Holendrów oddał słaby strzał, ale z lewej strony wbiegał niepilnowany Nouri, który umieścił piłkę w siatce.Prawdziwa kanonada rozpoczęła się jednak w drugiej części spotkania. W pięć minut Holendrzy odebrali rywalom resztki nadziei. W 48. minucie do siatki z dystansu trafił Van de Beek, trzy minuty później Ould-Chikh, a w 53. minucie na listę strzelców wpisał się Zivkovic.Piłkarze "Oranje" miażdżyli już rywali. Gracze z Andory nie mieli nic do powiedzenia, nie potrafili wyprowadzić skutecznie piłki z własnej połowy. W 74. minucie na 5:0 podwyższył Nouri. W 81. minucie Andora miała najlepszą okazję, by zdobyć choć jednego gola. Dwa razy fantastycznymi paradami popisał się jednak golkiper Holandii, a przy trzeciej próbie strzału piłkę odbili obrońcy.Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry drugą bramkę w tym meczu strzelił Van de Beek, który sprzed pola karnego huknął nie do obrony przy lewym słupku Silverio. Dwie minuty znów nie popisali się obrońcy. W polu karnym faulowany był Kallon, a sędzia wskazał na "wapno". Van Bruggen pewnie wykorzystał "jedenastkę" i ustalił wynik na 7:0.Holandia dzięki wysokiemu zwycięstwu objęła prowadzenie w grupie. Polacy wygrali z Macedonią 4:1 i plasują się tuż za "Oranje". Holandia U-19 7:0 Andora U-1932' Nouri48' Van de Beek51' Ould-Chikh53' Zivkovic74' Nouri87' Van de Beek89' Van Bruggen (k) Holandia: van Osch - Diks (46' Owusu), Van Bruggen, Riedewald, van de Beek, Ould-Chikh, Nieuwkoop, Zivkovic (Van Amersfoort), Verdonk, Kada (61' Kaloon), NouriAndora: Silverio - C. Bove (63' Cunha), Villagrasa, Nazzaro, Reyes, Aaron Sanchez, Alaez, Llovera, Viladot, Teixeira (46' Adria Sanchez), Gonzalez (87' Novo Martins)Żółte kartki: Diks, Zivkovic - C. Bove, Cunha, Aaron Sanchez, Adria Sanchez