Koszykówka: Polonia 2011 na fali

122:65? Tak przewaga punktów nie pozostawia złudzeń. Juniorzy Polonii 2011 idą po zwycięstwo. W piątek pokonali Unię Tarnów.

Półfinały Mistrzostw polski juniorów starszych w koszykówce rozpoczęły się od jednostronnego widowiska w wykonaniu zawodników Polonii 2011. Zespół, w którego składzie pojawili grający w ekstraklasie Jarosław Mokros i Krzysztof Pamuła, "rozstrzelał" w pierwszym meczu koszykarzy Unii Tarnów.

Gospodarze od samego początku spotkania kontrolowali przebieg gry. Goście nie byli w stanie przerwać zmasowanego ataku na swój kosz ani odpowiedzieć skutecznym kontratakiem. Dziurawa obrona, niedokładne podania i brak skuteczności, efekt: po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 40:14 dla gospodarzy.

sport|koszykówka|u20|juniorzy|mistrzostwa polski|półfinałysport|koszykówka|u20|juniorzy|mistrzostwa polski|półfinały

Druga kwarta była powtórką tego co mogliśmy oglądać przez pierwsze 10 minut. Przewaga drużyny warszawskiej zwiększała się z każda minutą meczu. Goście z rzadka jedynie odpowiadali udaną akcją, zakończoną zmianą wyniku na tablicy świetlnej. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 74:28.

W drugiej połowie gracze Polonii odpuścili nieco, w połowie trzeciej kwarty ich przewaga wynosiła już ponad 50 punktów, ale w całej kwarcie zdobyli tylko 9 punktów więcej niż zawodnicy z Tarnowa. W ostatniej kwarcie meczu gospodarze zadowolili się spokojnymi odpowiedziami na rozpaczliwe próby ataku gości. Ostatecznie spotkanie zakończyło się spektakularnym zwycięstwem warszawskiej drużyny 122:65.

Najskuteczniejszymi graczami meczu, z dorobkiem 20 punktów, zostali zawodnicy Polonii 2011 Michał Michalak i Mateusz Ponitka. W drużynie gości najskuteczniejszym graczem był Filip Put, który w sumie zdobył 17 punktów.

Drugi z rozegranych w piątek w Warszawie meczy miał zgoła odmienny przebieg. Zmierzyli się w nim zawodnicy Czarnych Słupsk i Zastal Zielona Góra. Od pierwszego gwizdka toczyła się walka o każdy punkt. Gra była bardzo wyrównana.

W rzutach za dwa punkty zdecydowanie przeważali zawodnicy ze Słupska ze skutecznością na poziomie 50 proc. Z kolei w rzutach z dystansu, ze skutecznością 28 proc. przodowali zielonogórscy koszykarze. Dzięki lepszej skuteczności w ataku i lepszej gry na tablicy przewagę zyskali "Czarni" i to oni ostatecznie wygrali mecz pokonując Zawodników Zastalu 74:66.

Jutro ciąg dalszy emocji. Polonistom nie będzie już tak łatwo jak dziś, niemniej jednak pokazali, że są świetnie przygotowani i zmotywowani, co powinno im zapewnić przewagę w meczu z najtrudniejszym rywalem tej fazy, Czarnymi Słupsk.

Kolejne mecze już dziś w hali AWF (ul. Marymoncka 34) od godz. 10.00.