Kujawiak - Kujawianka. Bez goli w Kowalu

Michał Arciszewski
Piłkarze Kujawianki Izbica (żółte stroje) w trzech ostatnich spotkaniach zdobyli tylko dwa punkty. Michał Arciszewski
Na zakończenie ósmej kolejki. V ligi Kujawiak Lumac Kowal bezbramkowo zremisował przed własną publicznością z Kujawianką Izbica Kujawska.

Już w 2 minucie spotkania składną akcję przeprowadzili podopieczni Jana Kwiatkowskiego. Z lewej strony boiska obrońcom Kujawianki urwał się Artur Smykowski i wyłożył futbolówkę na 16 metr , a tam niepilnowany Michał Jakubowski uderzył ponad bramką. Kilka minut później dali o sobie znać goście z Izbicy Kujawskiej. Tomasz Wawrzyniak sprytnym podaniem poszukał Pawła Manelskiego, ale strzał napastnika Kujawianki w ostatniej chwili zablokował Mariusz Kołodziejski. W 15 minucie umiejętności Macieja Bednarskiego próbował sprawdzić Michał Jakubowski, ale bramkarz Kujawianki był na posterunku. Dziesięć minut później odpowiedzieli piłkarze z Izbicy Kujawskiej, Paweł Manelski zdecydował się na strzał z 18 metrów i futbolówka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Bartłomieja Szablewskiego. W 30 minucie spotkania mogło być 1:0 dla gospodarzy, gdzie w zamieszaniu podbramkowym strzał Dawida Kwiatkowskiego został zablokowany przez defensorów Kujawianki. Kilka minut później składną akcję przeprowadzili podopieczni Jarosława Grzesiaka, gdzie po ładnej wymianie piłki między Mielczarkiem a Manelskim, ten ostatni zmusił do interwencji golkipera gospodarzy.
Na początku drugiej połowy optyczną przewagę posiadali piłkarze Kujawianki, czego dowodem było idealne dośrodkowanie Łukasza Galanciaka, po którym strzał głową Pawła Manelskiego pewnie wybronił Bartłomiej Szablewski. W 60 minucie groźną sytuację bramkową stworzyli sobie gospodarze, gdzie strzał Dawida Kwiatkowskiego z kilku metrów kapitalnie obronił Maciej Bednarski. Dziewięć minut później ponownie zaatakowali piłkarze Kujawiaka, obrońcom Kujawianki uciekł Artur Smykowski i płaskim strzałem sprawił dużo trudności bramkarzowi gości. W 85 minucie ponownie w idealnej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Dawid Kwiatkowski, ale i tym razem Maciej Bednarski nie dał się zaskoczyć. W końcówce spotkania obie drużyny dążyły do strzelenia zwycięskiej bramki, ale zarówno gospodarzom jak i gościom nie udało się sforsować obrony rywala i mecz w Kowalu zakończył się bezbramkowym remisem.
18 września 2011, godz. 16  KowalKujawiak Lumac Kowal - Kujawianka Izbica Kujawska 0:0
Kujawiak: Bartłomiej Szablewski - Jarosław Rudziński, Mariusz Kołodziejski, Daniel Kowalski, Mikołaj Jakubowski - Adrian Ogłodziński (46. Łukasz Dziedzic-Kamiński), Michał Jakubowski, Piotr Markowski, Mateusz Malinowski (60. Tomasz Bartczak) - Dawid Kwiatkowski, Artur Smykowski.
Kujawianka: Maciej Bednarski - Marcin Iżmanowski, Szymon Pinkowski, Tomasz Mularski - Marek Zentkiewicz, Kamil Kuropatwiński, Roman Rybiński, Łukasz Galanciak, Bartłomiej Mielczarek - Paweł Manelski (66. Paweł Parecki), Tomasz Wawrzyniak.
Żółte kartki: Piotr Markowski, Mariusz Kołodziejski (Kujawiak) - Maciej Bednarski (Kujawianka).
Sędziował: Bartosz Pangowski (Bydgoszcz).