Kujawianka gromi osłabioną Krajnę Sępólno w 14. kolejce spotkań IV ligi

Michał Arciszewski
W 14. kolejce spotkań IV ligi piłkarze izbickiej Kujawianki pokonali na własnym boisku zdekompletowaną Krajnę Sępólno Krajeńskie 8:0 (4:0). Goście do Izbicy przyjechali spóźnieni i wystąpili w 9 – osobowym składzie.

Kujawianka Izbica Kujawska – Krajna Sępólno Kajeńskie 8:0 (4:0).Bramki: Mularski (9, 89), M. Lewandowski (18, 31, 81, 85), B. Mielczarek (42), Komorowski (60).
Kujawianka: Bednarski – Bartczak (53.Gańczak), Pińkowski (46. Goc), B. Mielczarek – Mularski, Budziszewski, Galanciak, Malczak (57. Jędrzejewski), Laskowski – M. Lewandowski, Gawroński (46. Komorowski).
Krajna: R. Mrugalski – Grajczyk, Stupałkowski, Górecki – Herzberg, Nawrocki, Trąbka, Wrzesiński – Kozina.
Sędziował: Robert Jędrzejczak (Ściborze).
Sobotnie spotkanie rozpoczęło się z 14 minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia drużyny gości, którzy do Izbicy Kujawskiej przyjechali w 9-osobowym składzie.
Już w 6 minucie spotkania groźną akcję stworzyli sobie gospodarze, gdzie Mariusz Gawroński głową uderzył w słupek bramki przyjezdnych. Trzy minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Laskowskiego, Tomasz Mularski urwał się obrońcom Krajny i płaskim strzałem skierował futbolówkę do siatki. Na kolejne bramki nie trzeba było długo czekać. W 18 minucie po dośrodkowaniu Kamila Bartczaka bardzo dobrze w polu karnym zachował się Maciej Lewandowski, który nie dał szans Rafałowi Mrugalskiemu. Najskuteczniejszy strzelec IV ligi kilka minut później po podaniu Mariusza Gawrońskiego podwyższył na 3:0. Goście grając w 9-osobowym składzie ku zaskoczeniu miejscowych kibiców stworzyli sobie bramkową sytuację, ale strzał Arkadiusza Koziny trafił w słupek bramki Macieja Bednarskiego. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Bartłomiej Mielczarek zdobył czwartą bramkę dla Kujawianki.
Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza. Goście co zrozumiale rozpaczliwie się bronili, a miejscowi kontrolowali przebieg spotkania i strzelali kolejne bramki. W 60 minucie technicznym strzałem w długi róg Paweł Komorowski podwyższył na 5:0. Kolejne gole padły dopiero w końcówce meczu. W 81 i w 85 minucie na listę strzelców wpisał się ponownie Maciej Lewandowski. Minutę przed końcem spotkania po podaniu Lewandowskiego, Tomasz Mularski strzałem głową ustalił wynik na 8:0 dla Kujawianki.
- Chciałbym przede wszystkim podziękować drużynie gości, którzy pomimo kłopotów kadrowych przyjechali na mecz i grając w dziewięciu podjęli z nami walkę. Nasza gra dzisiaj nie wyglądała zbyt dobrze. Za dużo w akcjach ofensywnych szukaliśmy Macieja Lewandowskiego, który zdobył cztery bramki, a za mało rozciągaliśmy pole gry. Bez wątpienia grając 11 na 11 byłby to zupełnie inny mecz i nie wiadomo jakim wynikiem by się zakończył. Cieszy mnie fakt, że w drugim kolejnym spotkaniu zagraliśmy na zero stylu – powiedział po meczu szkoleniowiec Kujawianki, Arkadiusz Dubczak.
Liczby, serie, strzelcy Kujawianki w sezonie 2013/2014.
14 ligowych meczów – 26 punkty39 goli strzelonych – 20 straconych8 zwycięstw, 2 remisy, 4 porażki6 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka u siebie2 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki na wyjeździe4 mecze bez straty gola23 bramki zdobyte w pierwszej połowie16 bramek zdobytych w drugiej połowie7 bramek zdobytych w 1. Kwadransie gry9 bramek zdobytych w ostatnim kwadransie gry7 bramek straconych w 1. połowie meczu13 bramek straconych w 2. połowie meczu
Strzelcy (10)
20 – Maciej Lewandowski6 – Łukasz Laskowski3 – Paweł Komorowski2 – Bartłomiej Budziszewski2 – Mariusz Gawroński2 – Tomasz Mularski1 – Kamil Bartczak1 – Łukasz Galanciak1 – Michał Malczak1 – Bartłomiej Mielczarek
Asysty (8)
5 – Łukasz Laskowski3 – Paweł Komorowski4 – Mariusz Gawroński2 – Łukasz Galanciak2 – Maciej Lewandowski3 – Bartłomiej Budziszewski1 – Kamil Bartczak1 – Mateusz Jędrzejewski2 – bramki z karnego3 – bramki z wolnych13 – bramek bez asysty