Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kulturalny marzec w Warszawie. Jednego dnia otworzy się aż 7 muzeów

Redakcja
Damian Kujawa/archiwum
W najbliższy czwartek 4 marca otwiera się aż 7 muzeów w Warszawie, m.in. Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli, Muzeum Farmacji czy Muzeum - Miejsce Pamięci Palmiry. Na zwiedzających czekają liczne atrakcje i spotkania. Szczegóły w tekście poniżej.

7 muzeów otwiera swoje drzwi

Od czwartku 4 marca swoje drzwi otworzy 7 oddziałów Muzeum Warszawy, m.in. Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli, Muzeum Farmacji czy Muzeum - Miejsce Pamięci Palmiry. Przez pierwszy tydzień będzie można je odwiedzić bezpłatnie. Czekają oprowadzania na żywo, angażujące wykłady i aktywności dla rodzin. Ponownie otworzą się też wystawy czasowe, m.in.: „Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku” w Muzeum Woli i „Warszawiacy. Fotografie Mikołaja Grynberga” w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Oddziały Muzeum Warszawy będą czynne od czwartku do niedzieli w nowych godzinach: Muzeum Woli, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Odbudowy Starówki – CIZ 11.00 – 20.00. Muzeum Farmacji, Muzeum Drukarstwa oraz Muzeum Ordynariatu Polowego 10.00 – 18.00, a Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry 10.00 – 16.00. Korczakianum pozostanie zamknięte do odwołania.

Historia dzielnic warszawy

Muzeum Warszawskiej Pragi jest pierwszą placówką muzealną na prawym brzegu Wisły, z siedzibą w jednych z najstarszych zachowanych obiektów mieszkalnych na terenie Pragi. Wewnątrz zachował się unikatowy zespół modlitewni żydowskich i to właśnie opowieść o nich zainauguruje tydzień ponownego otwarcia Muzeum Warszawskiej Pragi.

Z kolei Muzeum Woli nie tylko przypomina przeszłość tej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy, ale także pobudza do dyskusji o jej przyszłości. Zobaczymy tam wystawę „Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku”, która pokazuje zmiany, jakie w ciągu ostatnich 30 lat przeszła dzielnica. Aby przyjrzeć się im bliżej, zespół Muzeum wraz z kuratorką wystawy Patrycją Jastrzębską przygotował serię oprowadzań na żywo.

Muzeum Farmacji i Drukarstwa

Oddziały Muzeum Warszawy opowiadają nie tylko historię wybranych dzielnic, lecz pozwalają poznać miasto z wielu perspektyw. Muzeum Farmacji to zrekonstruowane wnętrze apteki, w którym poznamy historię leków, trucizn i narkotyków oraz postać jego patronki – farmaceutki Antoniny Leśniewskiej, która walczyła o równouprawnienie kobiet w nauce. W każdy piątek i niedzielę można zwiedzić je w towarzystwie kuratorów. W Muzeum Drukarstwa czekają oprowadzania po wystawie "Solidarność 1980-1983. Początki", a w soboty rodzinne warsztaty drukarskie. Z kolei Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku w tygodniu otwarcia zaprasza na bezpłatne wykłady online prowadzone przez dr. Olafa Kwapisa. Od czwartku do niedzieli odwiedzimy najciekawsze stolice wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zobaczcie też:

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto