Legia traci zwycięstwo w 92. minucie. Sikorski bohaterem Górnika (GALERIA)

Legia tylko zremisowała w Zabrzu z Górnikiem 1:1. Zwycięstwo drużynie z Warszawy odebrał Daniel Sikorski zdobywając bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Oba zespoły swoje poprzednie mecze rozgrywały przy pustych trybunach w związku z decyzjami wojewodów mazowieckiego i wielkopolskiego. Górnik przegrał w Poznaniu z Lechem 0:2, a Legia u siebie pokonała Koronę Kielce 3:1.

Ponieważ zabrzanie od początku sezonu za zgodą PZPN ze względów bezpieczeństwa nie wpuszczają sympatyków gości, podopieczni trenera Macieja Skorży musieli się obyć bez dopingu. We wtorek zadebiutowała oficjalna i ciągle bezimienna maskotka śląskiego klubu (brodaty górnik w koszulce kibica).

Legia przyjechała do Zabrza jako zdobywca Pucharu Polski i trzeci zespół w tabeli ekstraklasy. Zabrzanie mieli trzy punkty mniej i ... wielką ochotę, by włączyć się do walki o podium. Gospodarze zaczęli mecz obiecująco, od trafienia poprzeczkę przez Mariusza Magierę z rzutu wolnego. Potem częściej piłkę mieli legioniści, częściej strzelali i tylko skutecznym interwencjom swojego bramkarza zabrzanie zawdzięczali bezbramkowy wynik. Najbliżej pokonania Adama Stachowiaka był - z pięciu metrów - Miroslav Radovic w 39. minucie.

Pierwsza akcja Legii po zmianie stron mogła dać gościom prowadzenie - po główce Michala Hubnika piłka odbiła się od słupka. Potem Adam Stachowiak z trudem obronił strzał Ivicy Vrdoljaka. Warszawianie byli w natarciu, na co zabrzański trener Adam Nawałka zareagował dwoma zmianami. Niewiele to dało. Efektem przewagi przyjezdnych była bramka zdobyta przez Jakuba Wawrzyniaka po centrze Miroslava Radovica z rzutu rożnego.

Strata gola podziałała trzeźwiąco na gospodarzy, którzy zdołali się wydostać z oblężenia. Gorzej było z wypracowaniem okazji bramkowych. To grająca szybciej Legia była bliżej podwyższenia prowadzenia. Aż do 92. minuty, kiedy to Wojciech Skaba wypuścił piłkę po strzale Roberta Jeża, a skutecznie dobił Daniel Sikorski ratując remis Gónikowi.

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Jakub Wawrzyniak (60-głową), 1:1 Daniel Sikorski (90+2).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Michał Bemben, Adam Banaś. Legia Warszawa: Jakub Rzeźniczak.

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów 9 852.

Górnik Zabrze: Adam Stachowiak - Michał Bemben, Adam Banaś, Adam Danch, Mariusz Magiera - Mariusz Przybylski, Aleksander Kwiek (77. Gabriel Nowak), Piotr Gierczak (52. Robert Jeż), Adam Marciniak, Rafał Pietrzak (55. Marcin Wodecki) - Daniel Sikorski.

Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Ivica Vrdoljak, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Manu, Miroslav Radovic (90. Maciej Rybus), Janusz Gol, Ariel Borysiuk, Michał Żyro (69. Alejandro Ariel Cabral) - Michal Hubnik (75. Michał Kucharczyk)