Legia Warszawa – ŁKS Łódź. Warszawiacy wygrali bez wysiłku

gonzo19
gonzo19
To była pewna wygrana warszawskiego zespołu. Legia Warszawa ...
To była pewna wygrana warszawskiego zespołu. Legia Warszawa ... Robert Zwoliński, www.mmlodz.pl
To była pewna wygrana warszawskiego zespołu. Legia Warszawa pokonała w Bełchatowie ŁKS Łódź 3:1. Bramki strzelili Vrdoljak, Gol i Ljuboja.

Mecz odbył się w poniedziałek 29 sierpnia na stadionie w Bełchatowie. Podopieczni Macieja Skorży, dzięki wygranej z ŁKS Łódź awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Już od pierwszych minut spotkania było widać przewagę legionistów. Warszawskiemu zespołowi pierwszego gola udało się zdobyć już w 11. minucie, po rzucie karnym za faul na Jakubie Wawrzyniaku. Łodzianie szybko jednak odrobili tę stratę, bo trzy minuty później skutecznie posłali piłkę do bramki legionistów.

Ale Legia nie odpuściła i rozkręcała się coraz bardziej. Po rzucie wolnym Maciej Rybus posłał piłkę w pole karne. Przejął ją Artur Jędrzejczyk i podał na głowę Janusza Gola, który strzelił drugiego gola dla legionistów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Legii.

Po przerwie na boisku inicjatywę przejęli łodzianie. Nie potrafili jednak wykorzystać kilku szans na bramki. Z boiska zeszli za to Radovic i Rybus. Na ich miejsce Skorża posłał Moshe Ohayona i Michała Kucharczyka.

Tak dopingują kibice Legii - serwis specjalny »

Zastrzyk energii pomógł warszawskiemu zespołowi, który ponownie rozkręcił się w ostatnich minutach gry. Skutecznie. W 81. minucie po dośrodkowaniu Kucharczyka, Danijel Ljuboja strzelił trzecią bramkę dla Legii.

Zwycięstwo z ŁKS Łódź było trzecim w tym sezonie dla Legii Warszawa. Z dziewięcioma punktami zespół awansował na czwartą pozycję w tabeli. Tylko punkt dzieli ich do lidera Lecha Poznań.

Legia Warszawa – ŁKS Łódź 3:1

Bramki: Szałachowski 15` - Vrdoljak (karny) 13`, Gol 19`, Ljuboja 81`

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Ivica Vrdoljak, Jakub Wawrzyniak - Manu (83` Kosecki), Janusz Gol, Ariel Borysiuk, Miroslav Radović (65` Ohayon), Maciej Rybus (74` Kucharczyk) - Danijel Ljuboja

ŁKS Łódź: Pavle Velimirović - Cezary Stefańczyk, Michał Łabędzki, Piotr Klepczarek, Marcin Kaczmarek - Sebastian Szałachowski, Dariusz Kłus, Agwan Papikyan, Bartosz Romańczuk - Marcin Mięciel, Marek Saganowski
Łódź: policja | Łódź: kościoły | Łódź: kody pocztowe | Łódź: TAXI | Łódź: baseny i kąpieliskaŁódź: imprezy | Łódź: ścieżki rowerowe | Łódź: lodowiska | Łódź: ogłoszenia | Kluby w Łodzi