Legia wygrywa z Podbeskidziem na wyjeździe 1:0 [WIDEO, ZDJĘCIA, RELACJA]

Łukasz Trybulski
Pomimo, że Legia całkowicie zdominowała rywala, to piłkarze Maciej Skorży zdołali tylko raz pokonać bramkarza rywali. Prowadzenie w spotkaniu zapewnił Rafał Wolski w 44 minucie. Legioniści, bez względu na wynik meczu Śląska Wrocław, pozostają na czele tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

Pojedynek Podbeskidzia z prowadzącą w tabeli Legią wywołał spore zainteresowanie kibiców. Na trybunach zasiadł niemal komplet kibiców, którzy liczyli, że bielszczanie powtórzą wynik z jesieni, gdy wygrali w stolicy 2:1.

Drużyny rozpoczęły mecz z animuszem. Ofensywnie ustawionym legionistom bielszczanie początkowo przeciwstawili grę z kontry. Najbliższy strzelenia bramki dla Podbeskidzia był Dariusz Łatka. W 12. minucie jedna z szybkich akcji gospodarzy zakończyła się rzutem rożnym. Łatka otrzymał krótko rozegraną piłkę i huknął z narożnika pola karnego. Dusan Kuciak koniuszkami palców wybił ją poza boisko.

Po pierwszych 20 minutach tempo meczu wyraźnie spadło, choć nie brakowało zaciętości. Piłkarze rywalizowali głównie w środkowej strefie boiska. Taka gra uśpiła czujność defensorów Podbeskidzia. Wykorzystał to Rafał Wolski, który wypuścił sobie piłkę i wyszedł sam na sam z Richardem Zajacem. Bramkarz wybiegł na 20 metr i przyblokował pierwszy strzał, ale legionista ponownie doszedł do piłki i skierował ją lobem do siatki.

W drugiej połowie trener Podbeskidzia Robert Kasperczyk postawił na ofensywę, ale początkowo gospodarze nie potrafili znaleźć recepty na zagęszczenie przez Legię środka pola. Dopiero w ostatnich 30 minutach "górale” kilkakrotnie przedarli się w okolice pola karnego rywala. Najbliższy strzelenia bramki był Piotr Malinowski, którego uderzenie z 17 metrów z trudem wypiąstkował Kuciak.

W 84. minucie Legia mogła podwyższyć wynik, ale Zajac obronił rzut karny, którego wykonawcą był Danijel Ljuboja. Sędzia podyktował go za faul Marka Sokołowskiego na Michale Żyro.

Po meczu powiedzieli:

Maciej Skorża (trener Legii): "Spodziewaliśmy się, że zwycięstwo będzie nas kosztowało bardzo dużo wysiłku, determinacji i koncentracji. Podbeskidzie, szczególnie u siebie, gra bardzo dobrze zorganizowaną piłkę i ciężko im strzelić bramkę. Fakt, że ostatnią porażkę (na własnym boisku – PAP), ponieśli we wrześniu o czymś świadczy. Jadąc tu zdawaliśmy sobie sprawę, że to będzie jeden z trudniejszych meczów.

- Nie chcieliśmy grać jakiejś ładnej piłki. Nie chcieliśmy się też dać zaprosić do gry, jaką stosuje Podbeskidzie. Dlatego pierwsza połowa przypominała nieco partię szachów. Staraliśmy się wytrącać atuty z rąk gospodarzy, ale wychodziło nam to dość średnio. Najważniejsza była jednak bramka. Poza nią udało nam się zmontować jeszcze dwie, może trzy akcje. Za taką organizację gry mogę pochwalić drużynę. W drugiej połowie chcieliśmy kontrolować wydarzenia i szukać okazji z kontry. Wiedzieliśmy, że Podbeskidzie będzie się musiało otworzyć. Kilka nam wyszło, ale zabrakło wykończenia i zimnej krwi. Szkoda rzutu karnego, ale Podbeskidzie również miało swoje okazje. Gra dwoma napastnikami w końcówce napsuła nam sporo krwi. Gratuluję chłopakom, że na tak trudnym terenie zdobywamy trzy punkty”.

Robert Kasperczyk (trener Podbeskidzia): "Jeśli chodzi o postawę i zaangażowanie zawodników, każdy dał z siebie tyle, ile mógł. Jestem jednak przerażony bramką, którą straciliśmy. Była kuriozalna. Żadna z drużyn w pierwszej części nie chciała grać ofensywnego futbolu. Nie płakalibyśmy, gdyby do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Podejrzewam, że mecz wyglądałby podobnie w drugiej połowie. Jedna bramka, może nie zdobyta przez gości, zadecydowałaby o zwycięstwie. Graliśmy z Legią, która jest obecnie najlepszą drużyną w Polsce. Nie udało się. To za dobry zespół, za bardzo doświadczony”.

Juraj Dancik (obrońca Podbeskidzia): "Wiedzieliśmy, że Legia nieprzypadkowo jest liderem. Straciliśmy kuriozalną bramkę. Z takim rywalem jak Legia ciężko jest gonić wynik”.

CZYTAJ RELACJĘ Z MECZU NA KOLEJNEJ STRONIE
90 min.+4**KONIEC SPOTKANIA.** Legia wygrywa 1:0 po bramce Wolskiego. Po końcowym gwizdku doszło do przepychanek wśród zawodników. Żółte kartki zarobili: Astiz i Żewłakow w Legii i Curic w Podbeskidziu.

90 min.+4 Ljuboja nie zauważył świetnie wychodzących na pozycje kolegów.

90 min.+4 Strzał z dobitką zablokowany.

90 min.+4 Rzut wolny dla Podbeskidzia ok. 30 metrów od bramki Kuciaka.

90 min.+4 Kontra legionistów. Uderzenie z pierwszej piłki Novo. Piłka moja bramkę.

90 min.+4 Rogalski dostaje żółtą kartkę.

90 min. Sędziowie doliczą cztery minuty.

88 min. Żyro w trudnej pozycji uderza głową. Niecelnie.

87 min. Kuciak ma dziś mało roboty, ale jak już broni to bardzo pewnie.

86 min. Kolejna szarża Żyro na skrzydle i mamy pierwszy corner dla Legii.

85 min. Novo dostaje żółtą kartkę.

84 min.**Strzał Ljuboji obroniony! **

83 min. Rzut karny dla Legii! Żyro faulowany!

82 min. Trzecia zmiana Skorży. Za Wolskiego - strzelca jedynej bramki w spotkaniu, wszedł Żyro.

81 min. Piłkarze Podbeskidzia przypomnieli sobie, że Kuciak też dziś gra, więc spróbowali go znów pokonać. Tym razem szczęścia próbował Malinowski.

80 min. Kuciak w końcu miał coś do roboty. Słowak świetnie przechwycił piłkę po wrzutce w pole karne.

79 min. Szybka akcja gości. Ljuboja do Novo, ale bramkarz był szybszy.

78 min. Posiadanie piłki: Podbeskidzie 40 proc., Legia 60 proc.

77 min. Akcja gości. Novo, Gol i strzał Radovica obroniony.

76 min. Piłkarze z Warszawy spokojnie kontrolują przebieg spotkania.

74 min. Zmiana także w Legii. Za Kucharczyka pojawił się Nacho Novo.

73 min. Strzał bezpośredni ze stałego fragmentu gry zablokowany.

72 min. "Za wysoko uniesiona głowa" - jak powiedział komentator Canal + i wolny dla Podbeskidzia.

71 min. Z boiska schodzą: Patejuk i Demian. W ich miejsce Curic i Sikora.

70 min. Szykuje się podwójna zmiana w ekipie gospodarzy.

69 min. Nietypowa akcja gości. W roli ostatniego napastnika Żewłakow.

67 min. Corner dla Podbeskidzia. W rzutach rożnych wynik 6:0 dla gospodarzy.

66 min. Piłkarze ze stolicy przyczajeni przy polu karnym rywali, ale bez wyraźnej koncepcji na wykończenie akcji.

63 min. Dobra, szybka akcja legionistów. Prostopadłe podanie Wawrzyniaka do Ljuboji, Serba uprzedził jednak bramkarz Podbeskidzia.

62 min. Kolejna akcja gospodarzy. Napastnicy gospodarzy mają jednak problem z celnością.

61 min. Posiadanie piłki: Podbeskidzie 41 proc., Legia 59 proc.

60 min. Kolejny strzał na bramkę. Tym razem Patejuka, ale ponownie niecelnie.

59 min. Wolski dostaje żółtą kartkę za brutalne zagranie.

58 min. Strzał na bramkę Kuciaka, ale Słowak tylko przyglądał się, jak piłka wysoko przeleciała nad poprzeczką.

54 min. Kibice brawami uczcili zmarłego niedawno Włodzimierza Smolarka. Jeden z najlepszych polskich piłkarzy zmarł w wieki 54 lat.

53 min. Piłkarze Macieja Skorży bez problemu podchodzą pod bramkę Zajazda, ale nie mają pomysłu na wykończenie akcji.

52 min. Faulowany Żewłakow.

51 min. Wawrzyniak ponownie przed okazją do strzelenia bramki. Legioniści od początku drugiej połowy zdominowali Podbeskidzie.

50 min. Faulowany Radovic i rzut wolny dla Legii.

48 min. Wawrzyniak szaleje pod polem karnym rywala. Faul w ataku.

47 min. Na spalonym Ljuboja. Dzisiaj wyjątkowo rzadko Serb jest na pozycji spalonej.

46 min. Szarża Wolskiego. Obrońcy Podbeskidzia ofiarnie ratują się przed stratą bramki.

45 min. Początek drugiej odsłony spotkania.

45 min. Zmiana w ekipie gości i gospodarzy. W Podbeskidziu pojawił się Malinowski za Elmaleach. W Legii za Vrdoljaka na boisku zameldował się Radovic.

45 min.+1 Koniec pierwszej części spotkania. Legia oddała na bramkę jeden celny strzał i prowadzi po 45 minutach 1:0.

45 min. Wolski doznał urazu przy bramkowej akcji. Młody zawodnik trzyma się za kolano.

44 min.**GOOOOOOL! Wolski! Podbeskidzie-Legia 0:1! ** Wolski sam na sam z bramkarzem, piłka wybita. Dobita zza pola karnego jednak zabójcza!

43 min. Faul na Patejuku Wawrzyniaka.

42 min. Wolski dobrze w ofensywnie. Piłka nie dochodzi do Ljuboji.

40 min. Dobra akcja Podbeskidzia! Patejuk do Demjana, a ten mając obrońcę na plecach, oddał groźny strzał.

39 min. Piłkarze Legii nie oddali jeszcze celnego strzału na bramkę rywala.

35 min. Poturbowany Rzeźniczak długo podnosi się murawy.

34 min. Legioniści długo utrzymują się przy piłce, ale w odległości od bramki, która nie zagraża rywalowi.

33 min. Faulowany Wolski i rzut wolny dla gości.

32 min. Złe wybicie piłki przez bramkarza Podbeskidzia i Legia przy piłce.

27 min. Rzut wolny dla Podbeskidzia.

26 min. Żółta kartka dla Jędrzejczyka.

25 min. Gospodarze wychodzili kontrą czterech na czterech, ale jedno złe podanie i po akcji.

23 min. Sporo walki bo obu stronach. Tempo meczu trochę spadło.

22 min. Ljuboja bardzo celnie przy dośrodkowaniu.

21 min. Brutalne zagranie Elmaleacha i mamy pierwszą żółtą kartę w meczu.

20 min. Ładny sztuczki z piłką Wolskiego.

19 min. Kontra gospodarzy, ale linia obrona Legii nie jest łatwa do sforsowania.

18 min. Faulowany Rzeźniczak i wolny dla Legii. Bezpośredni strzał na bramkę Ljuboji.

17 min. Janusz Gol nie trafia czysto w piłkę na 11-stym metrze.

16 min. Posiadanie piłki: Podbeskidzie 38 proc., Legia 62 proc.

15 min. Maciej Skorża cały czas na nogach.

14 min. Świetna koronkowa akcja. Podanie piętką Wolskiego do Wawrzyniaka, ten jednak nie trafia w bramkę.

13 min. Rzeźniczak skutecznie w odbiorze.

12 min. Drugi rzut rożny dla gospodarzy, szybkie rozegranie i strzał z dystansu. Fenomenalna obrona Kuciaka!

11 min. Faul Vrdoljaka w środkowej części boiska.

10 min. Błąd w obronie Żewłakowa. Na szczęście legionistów rywale nie wykorzystali prezentu.

9 min. Złe rozegranie stałego fragmentu gry przez Podbeskidzie.

8 min. Pierwszy corner w meczu. Przy piłce gospodarze.

5 min. Na stadionie komplet kibiców - 4 tysiące. Spora grupa także sympatyków Legii.

4 min. Wrzutka Wolskiego w pole karne Podbeskidzia. Dośrodkowanie było zbyt głębokie.

3 min. Strzał Patejka z ostrego kąta. Piłka ląduje w rękach Kuciaka.

2 min. Od początku odważnie Podbeskidzie. Pierwsza akcja Ziajka, jego strzał został jednak zablokowany przez defensorów Legii.

1 min. Zaczynamy relację!

1 min. Mecz rozpocznie drużyna gości.

SKŁADY:

Podbeskidzie: 1. Richard Zajac - 7. Juraj Dancik, 10. Marek Sokołowaki, 11. Sebastian Ziajka, 13. Sylwester Patejuk, 16 Liad Elmaleach, 19. Łukasz Mierzejewski, 20. Maciej Rogalski, 23. Robert Demjan, 26. Bartłomiej Konieczny, 28. Dariusz Łatka

ławka rezerwowych: 12. Mateusz Bąk, 2. Tomasz Górkiewicz, 3. Ondrej Sourek, 6. Wojciech Reiman, 8. Piotr Malinowski, 17. Ivan Curić, 29. Adrian Sikora

Legia: 12 Dusan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 15. Inaki Astiz, 6. Michał Żewłakowk, 14. Jakub Wawrzyniak - 27. Rafał Wolski, 21. Ivica Vrdoljak, 25. Jakub Rzeźniczak 5. Janusz Gol, 18. Michał Kucharczyk - 28. Danijel Ljuboja

ławka rezerwowych: 84. Wojciech Skaba, 4. Dickson Choto, 9. Nacho Novo, 11. Tomasz Kiełbowicz, 22. Ismael Blanco, 32. Miroslav Radović, 33. Michał Żyro