LM: Resovia przegrała we Włoszech

Resovia Rzeszów przegrała w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów 0:3.

Resovia rozpoczyna spotkanie od prowadzenia 3:1. Po przechodzącej piłce wykorzystanej przez Trentino jest remis po 4. Visotto atakuje w aut i jest 7:5 dla Rzeszowa. Na pierwszej przerwie technicznej polski zespół prowadzi 8:5. Błąd po stronie Trentino - 5:9. Po bloku na Wice Rzeszów ma już tylko jedno "oczko" przewagi - 8:9, a po tym jak Ignaczak nie przyjmuje zagrywki, gospodarze prowadzą 10:9. Kosok ze środka - 11:10. Rzeszowianie wykorzystują kontrę i jest kolejny remis - 11:11. W kolejnej akcji Wika popisuje się asem serwisowym.. Atak Grzyba - 15:13 dla Resovii. Na drugiej przerwie technicznej znów górą są rzeszowianie - 16:14. Dwie akcje po przerwie przynoszą kolejny remis. Na boisku toczy się wyrównana walka. Po długiej akcji, atak kończy Vissotto i jest po 20. Atakujący Trentino wykorzystuje kontrę i gospodarze prowadzą 23:22. Oivanen doprowadza do remisu, ale jego autowa zagrywka daje piłkę setową mistrzom Włoch. Rzeszowianie bronią się przed przegraną - blok aut atakuje Wika. Blok Trentino kończy pierwszą partię.

Trentino zaczyna drugiego seta od prowadzenia 2:0. Kolejne akcje rozgrywają się po myśli gospodarzy - 5:1. Rzeszowianie nieco zmniejszają straty - 6:4. Kontra Juantoreny daje prowadzenie Trentino 8:4 na drugiej przerwie technicznej. Gospodarze kontrolują grę. Po ataku Vissotto jest 11:6. Złą passę rzeszowian przełamuje Oivanen - 12:7. Kontry nie wykorzystuje Akhrem i po udanym bloku włoski zespół ma pięć "oczek" przewagi. Po autowej zagrywce Wiki jest 16:11 dla Trentino na drugiej przerwie technicznej. Wika z lewego skrzydła - 16:12. Po przerwie gospodarze utrzymują pewne prowadzenie - 21:15. Kaziyski kończy przechodzącą piłkę - 23:16. Piłka setowa dla gospodarzy przy stanie 24:17. Vissotto kończy drugą partię.

Trzecia partia ma znów lepszy początek dla Resovii - 3:1. Rywale szybko doprowadzają do remisu po 3. Kontra Trentino z lewego skrzydła daje gospodarzom prowadzenie 7:5. W odpowiedzi Akhrem atakuje z drugiej linii. Kaziyski kończy kontrę - 11:7. Akhrem kiwa, ale w odpowiedzi atakuje Vissotto - 12:8. Grzyb atakuje ze środka i zespoły dzielą tylko dwa punkty - 14:12. Blok na Grzybie daje prowadzenie Trentino 16:13 na drugiej przerwie technicznej. Trento powiększa przewagę - 20:14. Atak Vissotto - 23:16. Kolejna kontra Juantoreny daje piłkę meczową dla gospodarzy. Trentino pewnie wygrywa 25:17 i cały mecz 3:0

Trentino BetClic - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (27:25, 25:18, 25:17)

Resovia: Redwitz, Akhrem, Wika, Kosok, Grzyb, Oivanen, Ignaczak (L) oraz Papke, Mika.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?