Mecz ligowy Żaków Młodszych z HC GKS Katowice

16 października na opolskim Toropolu grupa Żaków Młodszych rozpoczęła sezonu 2011/12. W inaugurującym meczu młode Orliki spotkały się z bardzo silną z poprzedniego sezonu drużyną HC GKS Katowice.

Mecz rozpoczął się w samo południe, i zgodnie z regulaminem, od sztafet - jazdy przodem z krążkiem i jazdy tyłem. Obie rywalizacje wygrali nasi zawodnicy w rozmiarach 24:10 i 26:8.Kolejnym etapem meczu były trzy tercje po 18 minut, każda z nich punktowana oddzielnie. Pierwsza tercja zaczęła się od zmasowanych ataków opolskich hokeistów, co dało wyraźną przewagę w grze wszystkimi piątkami. W 8 minucie pierwszej tercji Maks Sikora daje prowadzenie gospodarzom. Następnie w 11 minucie Oskar Bąk podwyższa na dwa do zera. Parę sekund później jest już trzy do zera. Marcin Kos pięknym strzałem ustala wynik pierwszej tercji.Druga tercja to niestety zlekceważenie przeciwników. Już w pierwszej minucie pierwsza piątka traci bramkę na własne życzenie. Pod koniec tercji goście podwyższają na dwa do zera. Mimo licznych ataków Opolan wynik drugiej tercji pozostał bez zmian.Po reprymendzie trenera p. Sajko, trzecia tercja rozpoczyna się od bramki w pierwszej minucie. Ponownie na listę strzelców wpisuje się Maksym Sikora. Ta tercja od samego początku należy do udanych, dobra gra w obronie, brak kar i dużo strzałów na bramkę skutecznie zniechęciły gości do gry. Widać też lepsze przygotowanie fizyczne naszych młodych hokeistów. Na minutę przed końcem całego meczu, po zdjęciu przez gości bramkarza do pustej bramki trafia Adam Wianecki, tym samym pieczętując wygraną Orlika Opole.I tak kończy się pierwszy mecz o punkty. A już w niedzielę młodzi adepci hokeja zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Polonią Bytom.Bramki: Maksym Sikora 2, Oskar Bąk 1, Marcin Kos 1, Adam Wianecki 1.Sztafeta przodem: 24:10Sztafeta tyłem: 26:8I tercja: 3:0II tercja: 0:2III tercja: 2:0