Międzynarodowy turniej Lider Cup [wyniki, zdjęcia, wideo]

Przez trzy dni na boiskach OSiR ze sztuczną nawierzchnią odbywał się w trzech kategoriach wiekowych turniej piłkarski Lider Cup.

WIDEO Z TURNIEJU LIDER CUPMiędzynarodowy trurniej piłki nożnej Lider Cup rozegrano na boiskach OSiR ze sztuczną nawierzchnią. Rywalizowano w trzech kategoriach.
Wśród zespołów złożonych z zawodników urodzonych w 1998 roku pierwsze miejsce wywalczył OKS Olsztyn, który w finale zwyciężył SMS Łódź 2:1. Trzecie miejsce przypadło UKS Lider Włocławek, który wygrał po rzutach karnych z Elaną Toruń 2:0 (w regualminowym czasie gry padł bezbramkowy remis).
Na kolejnych pozycjach sklasyfikowano: Wartę Poznań, Werez Równe, Bałtyk Kaliningrad, Kormoran Fabianki (zagrał w zastępstwie Bukowiny Czernowce). Najskuteczniejszym strzelcem został Kacper Boczulak (Elana), który zdobył 6 bramek. Najlepszym zawodnikiem wybrano Michała Wolinowskiega, a bramkarzem Patryka Kawalca (obaj SMS).
W kategorii r. 1999 w meczu o pierwsze miejsce Spartak Iwanofrankowsk pokonał UKS Lider Włocławek 3:0. Trzecie miejsce wywalczył SMS po wygraniu z Don Bosco Lwów 6:0 Kolejne miejsca zajęli: Olivia Gdańsk, OKS Olsztyn, Polonia Bydgoszcz, Bałtyk Kaliningrad. Najskuteczniejszym strzelcem został Michał Góral (SMS) - 11 bramek.Najlepszym zawodnikiem został Piotr Kuczyński (Lider), a bramkarzem Igor Ciutsiak (Spartak)
W najmłodszej kategorii (chłopcy urodzeni w 2001) w fianłowym spotkaniu SK Pokrowa Don Bosco Lwów zwyciężyła Lidera 1:0. Trzecie miejsce zajął Spartak Iwanofrankowsk po sukcesie nad SMS Łódź 4:0. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowano: Chemika Bydgoszcz, Bałtyk Kaliningrad, Włocłavię oraz Lidera II (drużyna startowała w roczniku młodszym poza konkursem).Najksuteczniejszym strzelcem został Wladimir Nowosad (Spartak), który zdobył 10 bramek. Najlepszym zawodnmiem wybrano Wadima Łuczka (Don Bosco), a bramkarzem Jakuba Skalskiego (Lider).
Sponsorami turnieju, który odbył się pod patronatem "Pomorskiej" byli: Urząd Miasta Włocławek, Urząd Marszałkowski, Kujawsko-Pomorski ZPN, firmy RPC Superfos Saniko, Hydrosystem, REAL, Lewiatan Kujawy, TESCO oraz rodzice zawodników.
SKŁADYrocznik 1998:LIDER: Paszyński - Wojnowski, Wasielewski, Korpalski A., Korpalski K., Kawski, Garczewski, Kłosowski, Trzciński, Kazimierczak, Michalski, Adamkowski, Wiśniewski, Cierpisz, Walczak. Dariusz Lampkowski.KORMORAN: Głodkowski, Witka, Chojnicki, Mordzak, Zielski, Kulasiński, Sawirski, Drzewiecki, Kozłowski, Zakrzewski, Marcinkowski, Półtorak, Olszewska. Trener Maciej PopekRocznik: 2000:LIDER: Jastrzębski-Woroniecki, Figura, Charaszkiewicz, Kompanowski, Kuczyński, Wojtylak, Biesiadziński, Jarecki, Ślufiński. Trener Maciej Stefański.rocznik 2001LIDER: Skalski - Lipkowski, Czyżewski, Kramkowski, Ginczelewski, Trzciński, Jarliński, Kujawski A., Kujawski K., Kacperski, Perwenis, Ignasz, Bonkowski, Stasiński, Lisowski. Trener Anatolij Krawczuk.Lider II (r. 2000): Winny- Kopeć, Chosa, Karłowski, Piasecki, Mudrak, Szymański, Kot, Kusiak, Organiściak. Trener M. StefańskiWŁOCŁAVIA: Rykowski - Majcher, Cackowski, Głowacki, Górski, Kacprowicz, Kuźniewski, J. Lewandowski, P. Lewandowski, Wuciński, Świerczyński, Sudomir, Spychalski, Ziółkowski. Trener Przemysław Woźniak.